Kategorie:

Za co podziwiamy Stasia Tarkowskiego charakterystyka postaci?

Za co podziwiam Stasia Tarkowskiego charakterystyka?

Poza tym wyróżniał się inteligencją, zaradnością, sprytem, szybkością działania. Może się podobać u Stasia odwaga, opiekuńczość wobec Nel, odpowiedzialność za powierzone mu osoby, szacunek dla starszych, duma z tego, że jest Polakiem. … Podziwiam go właśnie za odwagę i opiekuńczość.

Jakie są cechy charakteru Stasia Tarkowskiego?

Podstawowymi cechami charakteru Stasia były prawość i szlachetność, kiedy miał możliwość zabicia Idrysa nie zabił go, bo stał tyłem do niego, ale gdy nadarzyła się okazja to pozabijał porywaczy ale zrobił to dla ratowania siebie i Nel.

Na czym polegała przemiana Stasia Tarkowskiego?

Postawa Stasia uległa stopniowej przemianie po porwaniu jego oraz jego towarzyszki, Nel Rawlison, przez derwiszów. … Staś wykazał się sprytem, odwagą i pomysłowością, dzięki której najpierw zbiegł z niewoli u zwolenników Mahdiego, a następnie powrócił z Nel bezpiecznie do rodziny, by po latach ożenić się z nią.

Czym zaimponował mi Stas Tarkowski?

Staś Tarkowski zaimponowal mi odwagą i męstwem,był też dobrym opiekunem dla Nel,gdy Nel zachorowała na febrę on poszedł po lek. Bardzo lubię stasia ponieważ jest zabawny i śmieszny .

Za co podziwiam Nel?

Bardzo lubiła podziwiać przyrodę. Często wraz ze Stasiem, obserwowała, życie afrykańskich ptaków. Podczas podróży miała mnóstwo okazji, żeby napatrzeć się na przyrodę i w pełni z tego skorzystała Często, prosiła Stasia, żeby jej opisywał gatunki roślin i wspólnie je oglądali.

Z czego był dumny Staś Tarkowski?

Stanisław był dumny z tego, że jest Chrześcijaninem, co pokazał gdy stał przed obliczem Mahdiego i z wielką uprzejmością i zarazem chytrością odmówił przyjęcia jego wiary.

Jaki charakter miała Nel?

Jak przystało na angielską arystokratkę dziewczynka prezentowała nienaganne maniery. Poza tym byłą bardzo otwarta, uprzejma i pogodna, a czasami lekkomyślna. Nie była zapatrzona w siebie i starała się pomagać innym. Często wykazywała się swoją dziecinną naiwnością i łatwowiernością.

Czym się zajmuje Staś Tarkowski?

Chłopiec interesował się nowinkami technicznymi, bardzo chciał kiedyś, podobnie jak jego ojciec budować. Jego marzenia się spełniły, po ukończeniu szkoły w Egipcie, uczęszczał do Politechniki w Szwajcarii, a następnie pracował przy budowie tuneli.

Co można napisać o Stasiu Tarkowskim?

Staś był bardzo wysokim i silnym chłopcem, co wyróżniało go wśród jego rówieśników. Był bardzo wysportowany, gdyż jeździł konno oraz pływał. Staś miał jasne włosy oraz piękne oczy koloru błękitnego. Chłopiec był bardzo wesoły, przez co zyskał sobie wiele przyjaciół.

Czym zajmował się Staś Tarkowski?

Chłopiec interesował się nowinkami technicznymi, bardzo chciał kiedyś, podobnie jak jego ojciec budować. Jego marzenia się spełniły, po ukończeniu szkoły w Egipcie, uczęszczał do Politechniki w Szwajcarii, a następnie pracował przy budowie tuneli.

Co zrobil Stas Tarkowski?

Dzięki sprytowi, zaradności i pomysłowości razem z Nel wydostali się z niewoli Beduinów. Był to chłopiec bardzo odważny, gdyż zabił lwa, nocą poszedł w głąb puszczy po lekarstwo dl swej małej towarzyszki. … Staś był chłopcem pomysłowym i zaradnym.

Co potrafiła Nel?

Potrafi oswoić nawet olbrzymiego i dzikiego mieszkańca puszczy – słonia. Zjednuje sobie wszystkich urodą, delikatnością i serdecznością.

Co lubi Nel Rawlison?

Bez szemrania znosi uciążliwą podróż: upał, pragnienie, trzęsącą jazdę na wielbłądzie. Pokonuje strach, jedynie czasami „oczy jej się pocą”. Bardzo szanuje Stasia i ma do niego ogromne zaufanie.

Dlaczego Stas był dumny?

Stanisław był dumny z tego, że jest Chrześcijaninem, co pokazał gdy stał przed obliczem Mahdiego i z wielką uprzejmością i zarazem chytrością odmówił przyjęcia jego wiary.

Dlaczego Staś Tarkowski był wysportowany?

Matka bohatera zmarła zaraz po urodzeniu chłopca. … Ojciec Stasia przekazywał chłopcu informacje o Polsce, która była ich ojczyzną. Staś był bardzo wysokim i silnym chłopcem, co wyróżniało go wśród jego rówieśników. Był bardzo wysportowany, gdyż jeździł konno oraz pływał.

Jaka była Nel W pustyni i w puszczy?

Nel Rawlison to jedna z głównych bohaterek powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. … Nel miała zielonkawe oczy i anielską twarzyczkę. Miała nadzwyczajną urodę, była delikatna jak kwiat lub ptaszek. Określana była jako „mała kobietka”.