Kategorie:

Z kim zamieszkała Nika po śmierci taty?

Z kim mieszkała Nika?

Nika mieszkała z Felixem.

Jaka tajemnice skrywa Nika?

Nika nie wie, gdzie pochowano jej mamę. Klika lat po tym wydarzeniu zmarł jej ojciec, Paweł Mickiewicz. Fakt ten dziewczyna skrzętnie ukrywa, w obawie przed przeniesieniem jej do domu dziecka. Utrzymuje, że ojciec ma problemy z alkoholem i specjalnie się nią nie zajmuje.

Jak wygląda Felix Net i Nika?

Felix jest chłopcem szczupłym, o jasnych włosach i piwnych oczach. Ubierał się często w niebieskie jeansy i sweter. Bardzo szybko zaprzyjaźnił się z nowymi uczniami, a szczególną paczkę stworzył z Netem i Niką. Często w soboty zapraszał ich na seanse filmowe, podczas których zajadali przysmaki babci Lusi.

Dlaczego Nika jest odważna?

Nika jest rozsądna, ponieważ oszczędnie wydaje niewielką sumę pieniędzy z renty taty.

Gdzie mieszka Felix Polon?

Felix Polon – jeden z głównych bohaterów powieści „Felix, Net i Nika”. Mieszka przy ulicy Serdecznej w Warszawie, uczęszcza do Gimnazjum im. prof. Stefana Kuszmińskiego w Warszawie.

Gdzie mieszka Net Bielecki?

Miejsce zamieszkania : Mieszka na 20. piętrze ekskluzywnego apartamentowca w Warszawie. Rodzina: jego matka jest malarką, a ojciec programistą, zajmujący się najnowocześniejszymi technologiami.

Czego boi się Nika Mickiewicz?

Jest przeciwna manipulacji drugim człowiekiem (martwiła się o ludzi, z których Net robił kretynów; nie chciała mieszać w głowie geograficzce[10] , chociaż dzięki temu mogła poprawić ocenę). Nika twierdzi, że Felix i Net to jej najbliżsi. Nie chce być przez nich pomijana, nawet, gdy pragną ją ochronić.

Czy Nika Mickiewicz ma piegi?

Nika Mickiewicz – trzynastoletnia koleżanka Felixa i Nika, chodzi z chłopakami do tej samej klasy. Nika jest ładną dziewczyną o oryginalnej urodzie. Niewysoka, ma kręcone, rude włosy, zielone oczy i piegi.

W jakiej kolejności czytać Felix Net i Niką?

  • Gang Niewidzialnych Ludzi (2004)
  • Teoretycznie Możliwa Katastrofa (2005)
  • Pałac Snów (2006)
  • Pułapka Nieśmiertelności (2007)
  • Orbitalny Spisek (2008)
  • Orbitalny Spisek 2: Mała Armia (2009)
  • Trzecia Kuzynka (2009)
  • Bunt Maszyn (2011)

Czy Niką miała ojca i matke?

Nika to 13-letnia uczennica klasy Ia gimnazjum w Warszawie, współtowarzysz przygód Felixa i Neta. Rodzice Niki nie żyją (jej mama zmarła, kiedy dziewczyna miała sześć lat, a tata zmarł 2 lata temu; jak mówiła – jej tata był akwizytorem).

Jaką byla Nika Mickiewicz?

Nika to bardzo ładna dziewczyna o rudych długich włosach, stale układających się w niesforne loczki (w FNiN oraz Trzecia Kuzynka[7] okazuje się, że nie są one naturalne). Ma wesoło błyszczące, zielone oczy oraz mały, lekko zadarty nos. Najchętniej zakłada czarne lub w szkocką kratę mini spódniczki i jeansowe kurteczki.

Dlaczego Nika jest samodzielną?

Rodzice Niki nie żyją, ale udaje, że mieszka z ojcem. Robi to, by zachować samodzielność i nie musieć zamieszkać w domu dziecka. Żyje bardzo skromnie, przez cały rok nosi te same buty. Nika jest odważną i inteligentną dziewczyną.

Gdzie mieszka net?

Net Bielecki – Mieszka w Warszawie, w wysokim budynku na dwudziestym piętrze, z jego tarasu rozlega się piękny widok na panoramę miasta.

Gdzie mieszkali bohaterowie Felix Net i Niką?

Dom Felixa – dom Felixa i jego rodziny przy ulicy Serdecznej. Dom Neta – penthouse Neta i jego rodziny na najwyższym piętrze dwudziestopiętrowego apartamentowca. Dom Niki – półtorapokojowe mieszkanie Niki na warszawskiej Pradze.

Gdzie mieszka Net Bielecki na jakiej ulicy?

Mieszka w Warszawie w dużym domu na przedmieściach (ulica Serdeczna).

Czego bała się Nika?

– prawie krzyknęła Nika i zerknęła przez ramię na schody, jakby bała się, że szkielet zejdzie za nią aż tu.