Kategorie:

Z jakimi rybami może być molinezja?

Z jakimi rybkami może być molinezja?

Molinezje należą do ryb dość towarzyskich. Mogą być częścią akwarium wielogatunkowego, jak również przebywać w towarzystwie wyłącznie innych przedstawicieli swojego gatunku. Możesz dopilnować, aby w dużej grupie molinezji samiec był jeden, a kilka samic.

Jakie ryby pasują do neonów?

Niektórzy trzymają nawet kiryśniki w malawi Tak samo można dać stadko danio pręgowanych lub kardynałki do strefy powierzchniowej, a w toń neony inessa czy żałobniczki. W większej ilosći zajmą się sobą, w mniejszych grupach kardynałki mogą ”zaczepiać” neonki i odwrotnie.

Jakie ryby można łączyć z welonami?

Czasem trzyma się je z mało wymagającymi rybami tropikalnymi, np.: danio, mieczykami, glonojadami i zbrojnikami. Woda powinna być dobrze napowietrzona. Ze względu na fakt, że wszelkie odmiany złotej rybki mocno brudzą, zaleca się zakup wydajnego filtra z pompą (najlepiej z kilkoma wkładami filtracyjnymi).

Czy pielęgnice mogą być z innymi rybami?

Nawet jeśli są rybkami dość spokojnymi – to jednak pielęgnice i wykazują zachowania terytorialne, dlatego możesz trzymać dwie pary w odpowiednio dużym zbiorniku.

Jakie ryby mogą być z mieczykami?

Aby zaspokoić łowieckie instynkty mieczyków raz na 2 tygodnie powinny dostawać żywy pokarm. Efektownie wygląda tarło i zaloty samca. Można je łączyć z rybami dennymi,brzankami,większymi kąsaczowatymi,a na pewno z gupikami i molinezjami. Samiczki w haremie czasami ”stroszą” się na siebie lub poprztykają .

Czym można karmić molinezje?

Karmienie molinezji spirulina (płatki, tabletki) oraz plankton. Ponadto ryby same żywią się glonami w akwarium, rzęsą wodną (lub podskubują uprawianą zieleń). Z pokarmów zwierzęcych/mięsnych cenione są larwy komarów, ochotka, dafnie, a nawet mrożone serce wołowe.

Jakie rybki można hodować z Brzankami?

Brzanki sumatrzańskie zaleca się trzymać w akwarium jednogatunkowym, gdyż bywają agresywne względem innych gatunków i lubią podgryzać im płetwy. Jeśli już decydujemy się na akwarium towarzyskie, należy dobrać im ryby większe, o mało wyrazistych płetwach, a także ryby zasiedlające dno (np. zbrojniki i glonojady).

Z jakimi rybami w akwarium może być bojownik?

odpowiednie będą spokojne i nie agresywne gatunki, np. razbory klinowe i inne popularne gatunki kąsaczowatych, kiryski pancerne, zbrojnikowate, piskorki, itp. Lepiej nie dodawaj gupików, zwłaszcza osobników długopłetwych, mimo że to rybki spokojne i pokojowo nastawione.

Jakie pielęgniczki do akwarium towarzyskiego?

Pielęgniczki kakadu nadają się do akwarium towarzyskiego, jednak w jednym zbiorniku nie powinno się hodować innych gatunków z rodziny pielęgnicowatych. Rybom podaje się głównie żywe pokarmy takie jak larwy oraz jedzenie mrożone. Jako uzupełnienie diety mogą przyjmować pokarmy suche.

Jakie Pielegnice do malego akwarium?

Do małego akwarium nadają się pielęgnice, które osiągają długość do 8 cm:

  • pielęgniczka ramireza,
  • pielęgniczka żółta,
  • pielęgniczka kakadu,
  • pielęgniczka boliwijska.

Jakie ryby z Bystrzykami?

Bystrzyki neonowe uwielbiają towarzystwo niewielkich rybek słodkowodnych – doskonale dogadują się z pielęgniczkami motylkowatymi. Bardzo towarzyską rybką jest też zmienniak plamisty. W jednym akwarium może pływać z gupikami, kiryskami czy zbrojnikami.

Jaki najlepszy pokarm dla gupików?

Żywy plankton, żywe lub mrożone larwy ochotki lub żywy rurecznik, to pokarmy, którymi w zasadzie żaden gupik nie pogardzi i z przyjemnością przekąsi. Żywy pokarm powinien stanowić jeden z typów pożywienia tych kolorowych ryb i stanowić urozmaicenie codziennej diety.

Czym karmić Ziemiojady?

Ziemiojady to ryby przede wszystkim mięsożerne. Ze względu na sposób pobierania pokarmu należy karmić je pokarmami tonącymi. Chętnie akceptują pokarmy żywe, mrożone oraz granulaty, płatki i chipsy.

Jakie ryby mogą być z Brzanką Denisona?

Brzanka denisona ma również czarne i żółte plany na ogonie. U ryb można zauważyć różnice płciowe….Nie ma problemu, by z brzanką denisona zamieszkały gatunki takie, jak:

  • danio malabarskie,
  • brzanka wysmukła,
  • taczanka neonowa,
  • barwniak czerwonobrzuchy.

26 sty 2021

Czy gupiki mogą być z Brzankami?

W moim akwarium trzymam razem brzanki sumatrzańskie z gupikami, brzanki podskubują płetwę ogonową samców. … Dlatego ryby długopłetwe nie są zalecanym towarzystwem dla brzanek sumatrzańskich, powinny być trzymane osobno. Ponadto nie zaleca się trzymania bardzo żywotnych brzanek w towarzystwie spokojniejszych ryb.

Czy bojownik może być w akwarium z innymi rybami?

Mogą być trzymane z rybami należącymi do innej grupy, przy czym rybki: nie mogą być zbyt duże, bo mogą obrać bojownika za cel, a zaatakowany będzie się bronił; nie mogą być małe, bo staną się ofiarami bojownika; nie mogą być szybko pływające i ruchliwe, bo bojowniki nie ruszają się dużo i mogą się stresować.