Kategorie:

Z jakimi chorobami do kardiologa?

Z jakimi problemami do kardiologa?

Głównymi objawami które powodują że szukamy porady kardiologa są :

 • Ból lub dyskomfort w klatce piersiowej.
 • Nierówne bicie serca.
 • Kołatanie serca.
 • Nadciśnienie tętnicze.
 • Omdlenia i stany przedomdleniowe.
 • Zawroty głowy.
 • Łatwe męczenie się
 • Uczucie przewlekłego zmęczenia.

Po co do kardiologa?

Kardiolog to specjalista, który zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób oraz wad serca (zarówno wrodzonych, jak i nabytych), a także układu krążenia.

Jak zarejestrowac się do kardiologa?

Jak zarejestrować się na wizytę?

 1. Rejestrowanie wizyty u lekarza na portalu PSIM.
 2. Krok 1 – Zalogowanie się na konto pacjenta.
 3. Krok 2 – Wybór rodzaju usługi medycznej w danym podmiocie leczniczym.
 4. Krok 3 – Wybór wolnego terminu wykonania usługi medycznej.

Co ile chodzic do kardiologa?

Pytanie 1 z 6: Czy masz zaburzenia rytmu serca? Jeśli zaobserwujemy jeden z tych objawów, powinniśmy zgłosić się do kardiologa. Po 40 roku życia wskazana jest jedna wizyta kontrolna na rok.

Czy kardiolog może operowac?

kardiochirurgia – dział zajmujący się operacyjnym leczeniem chorób serca, wśród zabiegów kardiochirurgicznych można wymienić przeszczepy serca, wymianę zastawek, rozruszników, wszczepianie by passów.

Na czym polega echo serca badanie?

Echo serca, inaczej zwane echokardiografią, to badanie obrazowe, które za pomocą fal ultradźwiękowych umożliwia obserwację jam serca i jego zastawek, daje także wgląd w to, jak pracuje serce. Jest to nieinwazyjne, bezpieczne badanie, któremu poddaje się osoby starsze, dorosłych, a nawet niemowlęta.

Kiedy należy udać się do kardiologa?

Do wizyty u kardiologa powinny skłonić także: duszność, zadyszka, niemożność wykonania większego wysiłku i zmęczenie. To mogą być objawy wskazujące na chorobę wieńcową, arytmie czy niewydolność serca. Powinniśmy także zwrócić uwagę na uczucie kołatania czy nierównego bicia serca.

Czy potrzebne jest skierowanie do kardiologa?

Pierwsza wizyta u kardiologa odbywa się ze skierowaniem. Takie skierowanie może wydać lekarz POZ (podstawowej opieki medycznej), nazywany także lekarzem rodzinnym lub pierwszego kontaktu. Skierowanie uprawnia do wizyty w jednej przychodni, czy ośrodku, po zapisaniu się telefonicznym.

Jak długo czeka się na wizytę u kardiologa?

To zależy od tego, u jakiego specjalisty zamierzamy się leczyć. Pacjenci zwykle miesiącami czekają na konsultację u endokrynologa, urologa, a także na rehabilitację. Na przyjęcie do kardiologa można czekać nawet rok.

Czy potrzebne jest skierowanie do kardiologa prywatnie?

Rozpoznanie i leczenie wielu chorób wymaga konsultacji z lekarzem konkretnej specjalizacji. Aby umówić się na wizytę do kardiologa czy neurologa trzeba jednak mieć skierowanie.

Ile kosztuje wizyta u kardiologa cena?

Wizyta u kardiologa ogólnego wiąże się z kosztami rzędu 120 – 170 zł. Kardiolog dziecięcy wiąże się z nieco większą skalą wydatków. Średnia cena wizyty waha się w przedziale 180 – 250 zł (kardiolog dziecięcy z tytułem doktorskim).

Czy Kardiolog zajmuje się cisnieniem?

Kardiolog, nazywany często lekarzem serc, to specjalista zajmujący sie profilaktyką, diagnozą i leczeniem układu sercowo-naczyniowego. Kardiolog zajmuje się pacjentami zmagającymi się z nadciśnieniem tętniczym, niewydolnością serca, zaburzeniami rytmu serca.

Czy kardiochirurg jest kardiologiem?

kardiologia dziecięca – zajmuje się chorobami serca i układu krążenia u dzieci; kardiochirurgia – dział zajmujący się operacyjnym leczeniem chorób serca, wśród zabiegów kardiochirurgicznych można wymienić przeszczepy serca, wymianę zastawek, rozruszników, wszczepianie by passów.

Co wykaże badanie echo serca?

Echo serca wykonuje się u pacjentów, u których występują bóle w klatce piersiowej, duszności, zaburzenia rytmu serca, kołatanie albo szmery serca….Dzięki badaniu można wykryć między innymi:

 • chorobę niedokrwienną serca,
 • zapalenie mięśnia sercowego,
 • chorobę zakrzepową,
 • zapalenie wsierdzia.

23 sty 2563 e.b.

Jak długo trwa badanie echo serca?

Echo serca – jak wygląda badanie? Echokardiografia przezklatkowa to badanie bezbolesne. Trwa zazwyczaj nie dłużej niż 30 minut. Pacjent leży na lewym boku z lewą ręką ułożoną nad głową.

Kiedy do kardiologa objawy?

Z całą pewnością wizyta u kardiologa okaże się konieczna, jeśli pojawiają się takie symptomy jak:

 • nawracający ból, pieczenie lub wrażenie ucisku w klatce piersiowej,
 • powtarzające się uczucie uderzenie krwi do głowy,
 • omdlenia i zasłabnięcia,
 • znaczny spadek formy i słaba wydolność fizyczna,
 • duszności,