Kategorie:

Z jakiego kraju pochodzi MOYA?

Z jakiego kraju jest MOYA?

1992 r. Właścicielem sieci stacji paliw MOYA jest polska spółka z ponad 25-letnim doświadczeniem w hurtowej sprzedaży i dystrybucji paliw płynnych – Anwim S.A.

Kto jest właścicielem anwim?

Polish Enterprise Funds SCA stanie się większościowym akcjonariuszem Anwim S.A. Jest to kolejny krok w rozwoju największego niezależnego operatora stacji paliw w Polsce. Fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, jest związany z Anwim S.A. od 2018 r., kiedy nabył pakiet 35% akcji spółki.

Kto jest właścicielem sieci stacji MOYA?

Anwim S.A. – „Najbardziej Wiarygodny w Polskiej Gospodarce” Anwim S.A., właściciel i operator sieci stacji paliw MOYA, został uhonorowany nagrodą „Najbardziej Wiarygodny w Polskiej Gospodarce 2021” na trzeciej edycji gali agencji informacyjnej ISB News.

Czy MOYA to Orlen?

Ta polska sieć stacji benzynowych to fenomen, robi swoje własne paliwo. Sieć stacji benzynowych o swojsko-obcej nazwie MOYA to nowa gwiazda na polskim rynku paliwowym. To istniejący od 1992 roku Anwim – jedna z największych niezależnych firm sektora paliwowego w Polsce. …

Czy bliska to Orlen?

Bliska jest grupą należącą w całości do Polskiego Koncernu Naftowego Orlen.

Skąd pochodzi paliwo w Polsce?

Do polskich rafinerii Orlenu i Lotosu surowiec trafia bezpośrednio rurociągiem, co jest znacznie tańsze niż np. w przypadku transportu morskiego. Druga najpopularniejsza w Polsce odmiana surowca to ropa arabska, której w 2020 roku trafiło do nas blisko 4 mln ton. Pochodziła głównie z Arabii Saudyjskiej.

Jak założyć kartę MOYA?

Chcesz założyć kartę MOYA VIP? Przyjedź na naszą stację, a nasi pracownicy się tym zajmą.

Ile jest stacji paliw Orlen w Polsce?

wobec 7 743 punktów na koniec I kwartału, wynika z szacunków Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN). Liczba stacji, których operatorem jest PKN Orlen wynosiła w tym okresie 1 803 (wobec 1 808 na koniec marca 2021 r.), w tym 22 pod logo „Bliska” (wobec 23 na koniec I kw.).

Czy na stacji MOYA jest alkomat?

Stacja Paliw Moya Dziemiany is feeling proud. Miło nam poinformować, że w trosce o BEZPIECZEŃSTWO w ruchu drogowym 🚘, postanowiliśmy zainstalować alkomat na naszej stacji. Alkomat dostępny jest do Waszej dyspozycji 24h na dobę🕑, tak aby w każdej chwili można było sprawdzić czy można „wsiąść za kierownice”🏃.

Czyje są stacje benzynowe?

Polskie koncerny (PKN Orlen i Grupa Lotos) zagarnęły w sumie 33,82 proc. tortu. Największy udział ma jednak rozproszona grupa niezależnych operatorów – łącznie prowadzą w Polsce ok. 2750 stacji benzynowych zajmują prawie 42 proc.

Kto jest właścicielem Orlen?

Polski Koncern Naftowy Orlen

Siedziba PKN Orlen w Płocku
Udziałowcy Skarb państwa (27,52%) Nationale-Nederlanden OFE (7,34%) Aviva OFE (6,29%) pozostali (58,85%)
Nr KRS 0000028860
Zatrudnienie 21 282 (2018)
ISIN PLPKN0000018

Gdzie można zatankować AdBlue?

Tankuje się go w podobny sposób jak paliwo. W Polsce produkt jest dostępny na większości stacji BP bezpośrednio z dystrybutora lub w kanistrach. W innych krajach europejskich AdBlue można zatankować na stacjach ROUTEX-4-TRUCKS, a także na przykład w Holandii skorzystać z automatów znajdujących się przy autostradach.

Skąd Shell bierze paliwo w Polsce?

„Zachodnie Stacje” paliw jak BP, Shell itp zaopatrują się w paliwa w naszych krajowych rafineriach. Olej napędowy jest „wzbogacony” na miejscu i sprzedawany pod różnymi nazwami typu Ultimate, V-Power. Na jakość tego co tankujemy ma wpływ surowiec z którego są produkowane paliwa w rafineriach.

Kto dostarcza paliwo w Polsce?

Największymi producentami i dostawcami paliw w Polsce są Orlen i Lotos. Te właśnie koncerny dostarczają paliwo na większość krajowych stacji, niezależnie od ich operatora.

Jak dziala karta paliwowa Orlen?

Karta Flotowa umożliwia tankowanie paliw lub zakup usług na stacjach ORLEN i BLISKA, objętych programem FLOTA. Na stacjach tych, oznaczonych logo FLOTY, zainstalowano terminale kartowe, obsługujące transakcje bezgotówkowe; … Znajomość PIN jest warunkiem dokonania transakcji przy pomocy danej karty.

Ile kosztuje karta paliwowa?

Karta paliwowa umożliwia bezgotówkowe płacenie za paliwo, opłaty drogowe czy korzystanie z myjni. Zwykle karta paliwowa wydawana jest bezpłatnie.