Kategorie:

Z jakiego kraju pochodzi Asterix?

W którym roku powstał Asterix i Obelix?

Asteriks to prawdopodobnie najsłynniejsza w historii francuska seria komiksowa. Została stworzona przez René Goscinnego, pisarza polsko-żydowskiego pochodzenia. Rysunki stworzył Albert Uderzo – powiedział Maciej Belka, współtwórca festiwalu Komiksowa Warszawa. – Seria komiksów powstała w 1959 roku.

Kto napisał Asterixa?

Albert Uderzo
René GoscinnyJean-Yves Ferri
Asteriks/Autorzy

Który to Asterix a który to Obelix?

Obeliks (fr. Obélix) – postać fikcyjna, stworzona przez Rene Goscinnego i Alberta Uderzo na potrzeby komiksu o Asteriksie z 1959. Obeliks jest najlepszym przyjacielem Asteriksa i towarzyszy mu we wszystkich jego przygodach (z wyjątkiem albumu Przygody Gala Asteriksa).

Ile lat ma Asterix?

Udostępnij: Asterix – najsłynniejszy Gal świata – zadebiutował 29 października 1959 roku. Wtedy w magazynie Pilote ukazała się pierwsza część jego przygód. Po 55 latach bohaterowie stworzeni przez René Goscinnego i Alberta Uderzo mają miliony fanów.

Co było pierwsze Kajko i Kokosz czy Asterix i Obelix?

Pierwszy komiks o Asteriksie ukazał pod koniec 1959 roku, a o Kajku i Kokoszu w 1972 roku. Komiksy o Kajtku i Koku, których śmiało można nazwać prekursorami rodzimych wojów (podobne imiona, koncepty postaci), pojawiły się jednak już w 1958 roku.

Jak Obeliks wpadł?

Obeliks, próbując się napić napoju z kociołka, wpada do naczynia i wypija wszystko, co tam się znajdowało. Po wyłowieniu go przez druida Panoramiksa okazuje się, że mały Gal na stałe znalazł się pod wpływem magicznego napoju, zyskując wielką siłę.

Kto podkłada głos Asterixa?

Asterix – Sławomir Pacek „Asterix i Obelix to taka ikona francuskiego humoru.

Jak wygląda Asterix i Obelix?

Asterix jest Galem niskiego wzrostu. Ma parę zaokrąglonych oczu, a obok nich pękate policzki. Między policzkami ma duży nos, a pod nim żółte wąsy. Zawsze nosi czarny bezrękawnik, a na nim ma zielony pas z żółtymi guzikami i jasno czerwone spodnie.

Do czego wpadl Obelix?

Pełna wdzięku, zabawna opowieść Asteriksa o tym, co przydarzyło się kilkuletniemu Obeliksowi. Wszyscy wiedzą, że Obeliks, kiedy był mały, wpadł do kociołka druida i od tamtej pory nie musi pić magicznego napoju, by mieć nadludzką siłę.

Ile lat ma Panoramix?

Wiek Panoramiksa pozostaje nieznany, w komiksie Jak Obeliks wpadł do kociołka druida, kiedy był mały, gdzie akcja dzieje się w czasie, kiedy dorośli bohaterowie, tacy jak Asteriks czy Obeliks, byli jeszcze dziećmi, wygląd Panoramiksa pozostaje niezmieniony i nie widać po nim różnicy czasu, natomiast w albumie Walka …

Jak wygląda Asterix?

Asterix jest Galem niskiego wzrostu. Ma parę zaokrąglonych oczu, a obok nich pękate policzki. Między policzkami ma duży nos, a pod nim żółte wąsy. Zawsze nosi czarny bezrękawnik, a na nim ma zielony pas z żółtymi guzikami i jasno czerwone spodnie.

Ile lat ma Kajko i Kokosz?

Kajko i Kokosz

Scenariusz Janusz Christa (1972-1992) Maciej Kur (od 2016)
Język polski
Data pierwszego wydania 1972
Wydawca Krajowa Agencja Wydawnicza, Rój, Egmont Polska
Tomów 14 (Christa) 3 (Nowe przygody)

Jaki był Janusz Christa?

Janusz Wincenty Christa (ur. 19 lipca 1934 w Wilnie, zm. 15 listopada 2008 w Sopocie) – polski autor komiksów, rysownik i scenarzysta, z wykształcenia ekonomista. Autor jednej z najpopularniejszych polskich serii komiksów – Kajko i Kokosz.

Kto podkłada głos Numernabisa?

Cezary Pazura – Numernabis. Magdalena Wójcik – Kleopatra. Wojciech Paszkowski – Juliusz Cezar. Ryszard Nawrocki – Panoramiks.

Kto grał Numernabisa?

Jamel DebbouzeAsterix i Obelix
Edifis/Postać grana przez

Jamel Debbouze (arab. جمال دبّوز; ur. 18 czerwca 1975 w Paryżu) – francuski komik, aktor, scenarzysta i producent filmowy pochodzenia marokańskiego.

Kim są Asterix i Obelix?

Asteriks – tytułowy bohater jest Galem zamieszkującym niewielką wioskę w Galii, wyróżnia się sprytem. Bohaterowi w jego przygodach często towarzyszy przyjaciel: Obeliks, ze swym psem Idefiksem. Rodzicami Asteriksa są: Pralina i Astronomiks. Obeliks – dostawca menhirów, przyjaciel Asteriksa.