Kategorie:

Z czym się pije Cuba Libre?

Z czym pić Cuba Libre?

Najczęściej Cuba libre spożywany jest w okresie letnim; z dodatkiem kostek lodu, wywołuje uczucie orzeźwienia i ochłodzenia. Z tego powodu zaleca się, by drink Cuba libre podawać w niskiej szklance, z grubym denkiem.

Z czego sklada się Cuba Libre?

Cuba Libre – przepis na drink:

 • rum – 50 ml.
 • Coca-Cola – 120 ml.
 • sok z limonki – 10 ml.

Jakie Bacardi do Cuba Libre?

Składniki:

 • 40 ml rumu jasnego np. Bacardi Superior.
 • 100-150 ml napoju gazowanego Coca-Cola.
 • sok wyciśnięty z 1/4 limonki.
 • kostki lodu.

Jaki rum z colą?

Żeby być w zgodzie z tradycją jego bazę powinien stanowić lekki biały kubański rum, ale często stosuje się też ciemne odmiany rumu. Drink cuba libre czyli rum z colą serwujemy w wysokich szklankach typ highball.

Jaki najlepszy rum do Cuba Libre?

Jaki wybrać rum do Cuba Libre? Osobiście do tego koktajlu wybieram rumy ciemne – Bacardi, Kraken lub Captain Morgan. Doskonale komponują się ze smakiem coli, jak i z limonką, a jednocześnie nie są tak delikatne jak rumy jasne – i bardzo dobrze!

Jaki alkohol do Cuba Libre?

Rum
Rum do Cuba libre zgodnie z recepturą oryginalną powinien być rumem białym. Czasami jednak napotkać można wersje wykorzystujące rum złoty, a nawet ciemny. Częstym błędem jest korzystanie z tańszego alkoholu, co – niestety – nie pozwala oddać pełni aromatu, jakim można się cieszyć, pijąc Cuba libre.

Jak się robi Cuba Libre?

Cuba Libreprzepis

 1. 50 ml białego rumu,
 2. 120 ml coca–coli,
 3. 10 ml soku z limonki,
 4. kilka kostek lodu.

Z czym najlepiej pić rum?

Z uwagi na dość intensywny smak, czarny rum doskonale komponuje się również z colą i piwem imbirowym. Rum złoty podaje się zmieszany z colą lub intensywnymi w smaku sokami z mango czy papai.

Jakie Bacardi z colą?

Składniki:

 • 40 ml BACARDI Superior.
 • Coca Cola.
 • 1/4 limonki.

18 gru 2008

Czy rum można pić z colą?

Drinki z rumem Rum jasny będzie doskonały do takich drinków, jak np. Mojito (limonka, cukier trzcinowy, mięta, woda gazowana, lód) czy Cuba Libre (cola, sok z limonki, lód). … Z uwagi na dość intensywny smak, czarny rum doskonale komponuje się również z colą i piwem imbirowym.

Jaki alkohol pije się z colą?

Do wysokiej szklanki wrzucić kostki lodu. Następnie wlać wódkę, coca-colę. Wkroić jeden lub dwa plastry cytryny i podawać.

Jaki bialy rum kupic?

Rum biały: Używany przeważnie do przyrządzania rześkich koktajli – najpopularniejszymi będą mojito i daiquiri, ale dobrze sprawdzi się także z różnymi tropikalnymi sokami. Najpopularniejszymi rumami w tym stylu będą Havana Club Anejo 3 Anos, Bacardi Superior i Captain Morgan White.

Jaka Szklanka do Cuba libre?

Highball – szklanka do CUBA LIBRE Do tego klasycznego drinka na bazie białego rumu, limonki i coli, wykorzystuje się szklanki typu hihgball. Charakteryzują się one wysoką i prostą budową. Posiadają pojemność od 240 do 350 ml.

Z czym pić Bacardi Spiced?

Ciemne Bacardidobrze pasuje do smaku imbiru, coli lub piwa, w dowolnych kombinacjach. Możesz więc wymieszać Bacardi z colą (opcjonalnie dorzucając plasterki imbiru oraz limonki), z piwem imbirowym, a także, prościej, z colą o smaku imbiru. Można też pić ciemny rum po prostu z lodem.

Jak smakuje Cuba Libre?

Cuba Libre – drink o smaku wolności Drink z coli i rumu jest tu najlepszym przykładem. Drink ten powstał na przełomie XIX i XX wieku w Hawanie, gdzie szybko zyskał popularność.

Jak się robi Whisky Sour?

WHISKY SOUR – przepis:

 1. Do shakera z lodem wlewam whisky, sok z cytryny, syrop cukrowy i angosturę. Zamykam i mieszam potrząsając.
 2. Do niskiej szklanki wkładam lód, wlewam whisky sour, ozdabiam i podaję natychmiast.
 3. Dla mnie whisky sour to absolutnie najlepszym drink z whisky!