Kategorie:

Z czym się idzie do laryngologa?

Z jakimi objawami do laryngologa?

Wizyta u laryngologa jest z pewnością wskazana jeśli cierpimy na nawracające anginy, długotrwałą chrypkę, stany zapalne zatok, mamy częste krwotoki z nosa, przewlekły katar, problemy ze słuchem (w tym także tzw. szumy uszne), zaburzenia równowagi, połykania lub problemy z migdałkami.

Z czym do laryngologa?

Otóż, laryngolog zajmuje się chorobami ucha, krtani, nosa, gardła, ale także kości skroniowej, zatok przynosowych, jamy ustnej, przełyku, tchawicy, oskrzeli, języka i gruczołów ślinowych.

Co przed wizytą u laryngologa?

Badanie laryngologiczne – jak się przygotować Przed przestąpieniem progu poradni warto więc usunąć woskowinę z uszu oraz dokładnie umyć zęby i język. Konieczne jest także zabranie dotychczasowych badań, których celem było zdiagnozowanie chorób laryngologicznych.

Czym zajmuje się laryngolog dziecięcy?

Laryngolog dziecięcy to lekarz, który zajmuje się przede wszystkim diagnozą i leczeniem chorób nosa, zatok, uszu (w tym zaburzeń słuchu), a także zapaleń gardła oraz krtani. Do tego specjalisty rodzicie powinni również udać się, jeśli dziecko ma problemy związane z obecnością tzw. trzeciego migdałka.

Do jakiego lekarza z Krtania?

Otolaryngolog, potocznie nazywany laryngologiem, to lekarz, który specjalizuje się profilaktyce, leczeniu oraz diagnozowaniu chorób nosa, zatok, gardła, krtani oraz uszu.

Czy z kaszlem do laryngologa?

Do laryngologa należy zgłosić się za każdym razem, gdy pacjent zauważa u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy ze strony zatok, uszu, gardła, nosa czy krtani. Konsultacje ze specjalistą laryngologii bywają zlecane jako element badań wstępnych i okresowych medycyny pracy, oczywiście zależnie od specyfiki danego zawodu.

Do jakiego lekarza z uszami?

Stąd też lekarze, potocznie nazywani laryngologami, to specjaliści przeszkoleni w diagnostyce medycznej i chirurgicznej oraz leczeniu pacjentów z chorobami i zaburzeniami ucha, nosa, gardła i powiązanych z nimi narządów głowy i szyi.

Do jakiego lekarza z migdałami?

Usuwanie migdałków może zlecić specjalista laryngolog. Usuwanie migdałków przeprowadzane jest przede wszystkim u dzieci, gdyż schorzenia tej części organizmu związane są właśnie z fazą rozwojową ludzkiego ciała.

Jak przygotować dziecko do wizyty u laryngologa?

Przede wszystkim należy zebrać posiadaną dokumentację, w tym wyniki starszych badań słuchu dziecka, o ile były wykonywane. Ważne jest także zadbanie o kwestie higieny – wyczyszczenie dziecku uszu, zębów i nosa oraz o komfort psychiczny.

Jak wygląda pierwsza wizyta u laryngologa?

Laryngologwizyta Laryngolog na początku wizyty zbiera wywiad od pacjenta, w którym szczegółowo dopytuje o objawy. Może on również za pomocą endoskopu lub wziernika ocenić stan nosa, ucha, gardła, czy jamy ustnej pacjenta. Na wizycie laryngolog może również wykonać badanie audiologiczne słuchu, a także badanie USG.

Jak laryngolog bada dzieci?

Przede wszystkim są to badania przedmiotowe i podmiotowe skupione wokół szyi, nosa, uszu, jamy ustnej, gardła, ślinianek, jak również węzłów chłonnych. Ponadto to właśnie laryngolog bada słuch i w razie potrzeby pomaga wybrać odpowiedni aparat słuchowy bądź implant ślimakowy.

Jak laryngolog bada niemowlaka?

Czynności laryngologa Laryngolog dziecięcy w ramach swojej specjalizacji wykonuje szereg czynności. … Laryngolog w szczególności przeprowadza badania przedmiotowe i podmiotowe, w których skupia się na okolicach szyi, nosa, uszu, jamy ustnej, gardła, ślinianek czy węzłów chłonnych.

Do jakiego lekarza z chrypką?

Tego rodzaju zaburzenie może wynikać z występujących w strunach głosowych zmian (np. wskutek wirusowego zapalenie górnych dróg oddechowych). Chrypka utrzymująca się ponad cztery tygodnie powinna być wskazaniem do wizyty u laryngologa.

Czy z bolem gardła do laryngologa?

Laryngolog zdiagnozować może wiele schorzeń – do tych najczęstszych zaliczają się m.in. zapalenie gardła, zatok i krtani, zapalenie węzłów chłonnych, angina ropna, polipy nosowe czy przerost migdałków. Niektóre z tych chorób leczy się zachowawczo, m.in. z użyciem środków farmakologicznych, w tym antybiotyków.

Jaki jest kaszel przy Covidzie?

W przebiegu COVID-19 kaszel ma charakter suchy i uporczywy, co wynika z podrażnienia tkanki płucnej. Podczas kaszlu pojawiają się też bóle mięśniowe i spłycenie oddechu (duszność). Wraz z postępowaniem choroby w płucach gromadzi się płyn, dlatego z czasem trudności z oddychaniem mogą się nasilać.

Jak dostac się do laryngologa?

Na wizytę umawiamy po uzyskaniu skierowania do laryngologa. Możemy to zrobić osobiście, telefonicznie, a w niektórych przychodniach nawet przez Internet. Jeżeli zależy nam na czasie, możemy umówić się na wizytę prywatną. Wizyta taka jest płatna.