Kategorie:

Z czym rozrobić spirytus?

Z czym dobrze rozrobić spirytus?

Jeśli chcemy żeby ze spirytusu była wódka o mocy 40% to na 420 mililitrów spirytusu trzeba będzie dolać sześćset mililitrów wody. Wtedy uzyskamy dokładnie taki efekt, jaki jest nam potrzebny. Jeśli ktoś lubi mocniejsze trunki i zależy mu na 70% to wtedy potrzebujemy 740 mililitrów spirytusu i około 300 mililitrów wody.

Z jaką wodą rozrobić spirytus?

Witam. Jak dla mnie kolega Calyx rozwiązał problem mętnienia podczas rozrabiania. Wrzątek dolewam bardzo powoli do mojego produktu i nie ma problemu. Wychodzi kryształ i nie tylko u mnie to działa.

Co dodac do spirytusu?

70% alkohol uzyskamy natomiast mieszając 95% spirytus z 40% wódką (1:1) lub wodą źródlaną (1l spirytusu na 400 ml wody). Po maceracji możemy wykorzystać owoce, które były użyte do wyrobu nalewki i przygotować pyszny syrop. W tym celu zasypujemy owoce cukrem lub zalewamy syropem cukrowym.

Co się leje spirytus do wody czy odwrotnie?

Pamiętajmy, by zawsze wlewać spirytus do wody, nigdy odwrotnie. Tylko w ten sposób płyny nam się dobrze połączą. Taka sama zasada obowiązuje przy łączeniu różnych nalewów. Zawsze mocniejszy wlewamy do słabszego.

Z czym najlepiej pić bimber?

Na 1 litr bimbru bierzemy: litr bimbru i trochę zmielonego czarnego pieprzu (tyle co na czubku łyżeczki). Bimber nabierze lekko zielonego koloru i bardziej pikantnego smaku. Tak spreparowana wódka jest ponoć dobra na trawienie.

Czym można Zaprawic alkohol?

Bardzo fajnie infuzować wódkę zwykłymi herbatami zapachowymi w torebkach. Idealnie do tego pasuje herbata o smaku owoców leśnych, róża, mango, ananas itd… to już musisz sam trafić w swój smak i preferencje. Wystarczy zalać taką saszetkę wódką i odstawić na minimum pół godziny.

Jaka woda do destylatu?

Najbardziej odpowiednia jest „żywa” woda o minimalnej zawartości soli (potas, magnez, żelazo i mangan), bez chloru.

Jaka woda do cytrynówki?

Na pewno jednak najlepszym wyborem będzie woda źródlana, czyli taka, która przez setki tysięcy lat, bez ingerencji człowieka oczyszczała się przez złoża mineralne.

Jaki sok do spirytusu?

Żeby uniknąć ścinania wystarczy wlewać spirytus do soku, bardzo powolutku. 25 ml, wymieszać, kolejne 25 ml, wymieszać … Absolutnie rewelacyjny jest sok z granatów: błyskawicznie się 'przegryza’, świetnie smakuje.

W jakim czasie gryzie się spirytus z woda?

Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów. Re: Jaki jest czas „przegryzania się” spirytusu z wodą? Ja ogólnie stosuję prostą zasadę, że urobek już dorobiony do tych 52% (taki preferuje mój tato i brat), leżakuje przynajmniej tydzień czasu (wtedy dobrze się przegryza i układa).

Jaki spirytus do cytrynówki?

Do soku i syropu wlej też spirytus – 500 ml. Użyłam spirytusu kaliskiego 95 %. Całość zamieszaj. Słoik zamknij i odłóż na parapet obok słoika ze skórkami zalanymi wódką (również na dwa dni).

Jaki sok do bimbru?

Dodanie soku z pomarańczy oraz miodu idealnie zbalansuje smak drinka oraz zabije posmak nieprzyjemnego dla niektórych bimbru.

Z jaką wodą rozrobić bimber?

Najlepszą wodą do smakówek jest woda zdemineralizowana. Ja spirytus rozcieńczam wodą mineralną „aleksandria”, „żywcem” lub kranówą. Spirytus, jak sie przekonałem każdą wodą bez ryzyka zmętnienia można rozcieńczać, destylaty smakowe tylko taką, która nie zawiera minerałów!!! Im mniejsza moc, tym wieksze zbielenie psoty.

Jak Aromatyzowac alkohol?

Do infuzji alkoholi doskonale nadają się świeże zioła oraz warzywa. Z ziół polecam rozmaryn oraz miętę. To co najfajniejsze w aromatyzowaniu to możliwość łączenia aromatów. Tak więc świeży ogórek z rozmarynem, którym będziemy aromatyzować wódkę to doskonałe połączenie na początek przygody z infuzją alkoholi.

Jaka woda do wódki?

Do wódki czystej z czystego spirytusu najlepsza jest woda destylowana potem demineralizowana. Do wodek smakowych (brandy = z win) lepsza jest woda 'naturalna’, znaczy żródlana, ze studni. 'Dobra’ znaczy tu smaczna, bez minerałów, które mogą powodować wytrącanie się czegoś pod wpływem alkoholu.

Z czym rozcieńczyć destylat?

Najlepszą wodą do smakówek jest woda zdemineralizowana. Ja spirytus rozcieńczam wodą mineralną „aleksandria”, „żywcem” lub kranówą. Spirytus, jak sie przekonałem każdą wodą bez ryzyka zmętnienia można rozcieńczać, destylaty smakowe tylko taką, która nie zawiera minerałów!!! Im mniejsza moc, tym wieksze zbielenie psoty.