Kategorie:

Z czym pić białe Bacardi?

Z czym pić rum biały?

Rum jasny będzie doskonały do takich drinków, jak np. Mojito (limonka, cukier trzcinowy, mięta, woda gazowana, lód) czy Cuba Libre (cola, sok z limonki, lód). Sprawdzi się również z różnymi tropikalnymi sokami np. ananasowym i mleczkiem kokosowym, jak w przypadku Pinacolady.

Jakie drinki z białym rumem?

Truskawkowa Daiquiri. Ten rześki i ekstra chłodny drink z białym rumem to idealna propozycja, gdy na dworze upał daje się we znaki! Truskawkową Daiquiri przygotowuje się z truskawek, Bacardi, Cointreau, soku z limonki i kruszonego lodu, mieszając wszystkie składniki w blenderze.

Z czym najlepiej pić rum?

Rum biały, złoty i czarny najlepiej sprawdzi się w drinkach. Do najbardziej popularnych drinków z dodatkiem rumu należą: Pina Colada, Mojito, Cuba Libre. Można też je spożywać z dodatkiem lodu lub w formie szotów. Rum smakowy najlepiej podawać z lodem.

Z czym się pije rum Gran Imperio?

wyciskamy sok z dwóch plasterków cytryny. dodajemy 3-4 kostki lodu. dolewamy dwa kieliszki rumu Gran IMPERIO i kieliszek Coca-Coli. uzupełniamy drinka wodą mineralną lekko gazowaną

Jak zrobić drinka z białym rumem?

Drinki z białym rumem: MOJITO – 4 kostki lodu. Sposób przygotowania: limonkę przekrój na 4 części i wrzuć do szklanki na koktajle. Dodaj miętę i cukier, a następnie ugnieć wszystko razem. Luk pokrusz i wrzuć do szklanki, wlej rum i dopełnij wszystko wodą.

Jaki drink z Aperolem?

Aperol Spritz podaje się zazwyczaj w dużych szklankach do wina, jego proporcje to 3:2:1 (3 części Prosecco – 2 części Aperolu – 1 część wody gazowanej). Pomarańczę myjemy i kroimy w półplasterki. Do dużych kieliszków do wina wrzucamy po 3-4 kostki lodu. Następnie wlewamy około 75 mililitrów Prosecco.

Z czym najlepiej pić Metaxe?

Metaxę można spożywać zarówno samodzielnie jak i w formie drinków i koktajli. Bardzo dobrze komponuje się z nutami owocowymi, np. schłodzoną lemoniadą i skórką z limonki, sokiem jabłkowym, czy imbirowym i kostkami lodu.

Z czym pić Captain Morgan tiki?

Captain Morgan Tiki to tropikalne smaki na czele z dojrzałym ananasem i soczystym mango. Słodki, gładki rum o zrównoważonych, złożonych tropikalnych smakach z czystym finiszem i owocowym posmakiem. Najlepiej podawać w kuflu z dużą ilością lodu i lemoniady.

Jak pić rum Dictador?

Rum Dictador 12YO można serwować w czystej postaci lub na kostce lodu. Będzie również doskonałym składnikiem klasycznych drinków.

Jak zrobić drinka z rumem?

Limonkę bez skórki wrzucamy do szklanki i zasypujemy cukrem i ugniatamy, aby puściła sok. Dodajemy miętę, pokruszony lód, rum i mieszamy. Na końcu dopełniamy wodą gazowaną i gotowe….Składniki:

  1. rum – 40 ml.
  2. pół limonki.
  3. kilka listków mięty.
  4. cukier trzcinowy – 1 łyżka.
  5. woda gazowana.

15 paź 2021

Z czym można pić Aperol?

Aperitif podawany przed głównym posiłkiem, bardzo dobrze łączy się z owocami, np. grejpfrutem i pomarańczą oraz kwaśnymi sokami i lemoniadami, przygotowanymi na bazie cytrusów. Aperol można również podać z dodatkiem wody gazowanej i kostkami lodu – jest to jednak propozycja dla prawdziwych koneserów alkoholu.

Z czym się pije Aperol?

Z racji, że Aperol jest aperitifem, to sensownie jest podawać go przed posiłkiem w ramach pobudzenia apetytu i wzmożenia wydzielania soków trawiennych. Jego smak jest orzeźwiający i dobrze zrównoważony, więc możemy go pić na czysto albo z dodatkiem lodu.

W czym się pije metaxę?

Tradycyjni smakosze trunku piją metaxę bez rozcieńczania – najczęściej serwowaną w niskich, szerokich szklankach z grubym dnem. Jedyna dozwolona „klasyczna” forma picia metaxy to czysty alkohol podany z dużymi kostkami lodu.

Jak powinno się pić metaxę?

Nie ma tu wielkiej filozofii – smakosze piją metaxę bez dodatków. Szkoda im bowiem marnować alkohol, który leżakował tyle lat, na picie go z np. colą. Nierozcieńczoną metaxę powinno się podawać w koniakówkach i delektować się nią w temperaturze pokojowej, ale można dorzucić duże kostki lodu, by ją obniżyć.

Z czym pić Captain Morgan Pineapple?

Alkohol odpoczywa w beczkach wykonanych z białego dębu – zapewnia on bogaty smak napitku. Idealny trunek do próbowania solo, ale najlepiej odnajduje się w roli bazy do wielu egzotycznych drinków i koktajli. Świetnie łączy się z lodem i lemoniadą.

Z czym pić rum Gran Imperio?

wyciskamy sok z dwóch plasterków cytryny. dodajemy 3-4 kostki lodu. dolewamy dwa kieliszki rumu Gran IMPERIO i kieliszek Coca-Coli. uzupełniamy drinka wodą mineralną lekko gazowaną