Kategorie:

Z czym najlepiej pić wódkę w drinku?

Z czym najlepiej pić drinka z wódką?

Najlepiej smak wódki maskuje sok z czarnej porzeczki i soki cytrusowe, np. pomarańczowy i grejpfrutowy….Czym najlepiej popijać wódkę?

 • niegazowaną wodą,
 • wodą z sokiem cytrynowym,
 • sokiem owocowym.

15 lis 2016

Z czym mieszać wódkę smakowa?

Smakowe alkohole, właściwie bez względu na smak można zawsze spróbować połączyć z ćwiartką cytryny, z której wyciśniemy sok bezpośrednio do szklanki na lód, a następnie wrzucimy ćwiartkę do szklanki. Do tego 40-50 ml wódki (wysoka szklanka ok. 200 ml) i dopełnienie z wody gazowanej.

Jaki sok pasuje do wódki Grejpfrutowej?

Przygotowanie: Do shakera (jeśli nie dysponujecie shakerem, możecie użyć słoika z zakrętką) wrzucamy kilka kostek lodu. Wlewamy Campari, wódkę grapefruitową, sok pomarańczowy. Zamykamy shaker i wszystko energicznie wstrząsamy do momentu, aż składniki się schłodzą i wymieszają.

Z czym pić wódkę śliwkowa?

Coś dla miłośników śliwek – tych zerwanych z drzewa i tych z nalewki czy śliwkowej wódki. Sklepowa wódka śliwkowa jest dość słodka, więc fajnie przełamać ją kwaskową limonką. Tak naprawdę w tym drinku można wykorzystać też cytrynę zamiast limonki –…

Z czym pić Lubelska Grejpfrutowa?

Produkowana jest na bazie owoców brazylijskiego grejpfruta i słodkiego pomelo. W jej smaku wyraźnie wyczuwalna jest słodko-gorzka nuta typowa dla grejpfruta. Znakomicie smakuje po schłodzeniu. Można ją pić z lodem lub w połączeniu z różnymi sokami i napojami.

Z czym pić wódkę żurawinową?

Wódka żurawinowa – drinki

 1. wódka żurawinowa (40 mililitrów),
 2. sok z czerwonych grejpfrutów (60 mililitrów),
 3. gazowany napój o smaku cytrynowym (Sprite lub 7Up nada się świetnie, ewentualnie można go zastąpić wodą gazowaną doprawioną sokiem z cytryny lub limonki – 60 mililitrów).

Co pasuje do wódki Pigwowej?

Jeżeli chodzi o napoje gazowane, to szybkie i smaczne połącznie wódki pigwowej najlepiej smakowało mi ze spritem i fantą, które fajnie podbiły smak smakowej wódki. Ciekawym rozwiązaniem smakowym są również dodatki w postaci świeżej mięty, tymianku czy bazylii, które bardzo fajnie łączą się ze smakiem pigwy.

Jak pić wódkę smakowa?

Wódki wytrawne i ziołowe podaje się najczęściej w kieliszkach 35-40 ml, a słodkie smakowe w 20-25 ml. Jeśli podczas spotkania będą degustowane różne rodzaje wódki, warto jednak wzorem ostatnich trendów z najlepszych restauracji, podawać wszystkie trunki w małych kieliszkach (20-25 ml).

Z jakim sokiem pić cytrynówkę?

Przepis na drinka z cytrynówki krok po kroku

 • Sok z cytryny 10 ml.
 • Cytryna 40 g.
 • Wódka 80 ml najlepiej cytrynowej.
 • Sprite 120 ml.
 • Lód 60 g.

20 paź 2021

Z czym pić wódkę z pigwy?

Jeżeli chodzi o napoje gazowane, to szybkie i smaczne połącznie wódki pigwowej najlepiej smakowało mi ze spritem i fantą, które fajnie podbiły smak smakowej wódki. Ciekawym rozwiązaniem smakowym są również dodatki w postaci świeżej mięty, tymianku czy bazylii, które bardzo fajnie łączą się ze smakiem pigwy.

Z czym najlepiej pić wódkę Gruszkową?

Do shakera wypełnionego lodem wlej wódkę gruszkową i sok ananasowy. Wstrząśnij i przelej do szklanki wypełnionej lodem. Uzupełnij wodą gazowaną. Dekoracja gałązką mięty.

Z czym pić Soplice Gruszkową?

Najlepiej smakuje podana ze świeżo tłoczonym sokiem z jabłek i szczyptą cynamonu, który nadaje temu połączniu wyjątkowego smaku.

Z jakim sokiem pić wódkę żurawinową?

Dobrym uzupełnieniem wódki żurawinowej będzie na przykład sok pomarańczowy, grejpfrutowy lub ananasowy.

Z czym pić Finlandia żurawinowa?

Wlewamy odmierzoną ilość wódki żurawinowej i soku z czerwonego grapefruita. Mieszamy delikatnie łyżką barową przez około 10-15 sekund, tak aby składniki się połączyły i odpowiednio schłodziły. Następnie uzupełniamy szklankę gazowaną lemoniadą (typu Sprite lub 7up).

Z czym pić Pigwe?

Z czym pić nalewkę z pigwy? Nalewkę ze pigwy można pić w formie czystej lub z lodem. Dodać do rozgrzewającej herbaty, czy mleka. Spróbuj wykorzystać swoją nalewkę w takich kompozycjach, jak Mojito – podmieniając nalewkę w miejsce rumu lub w Margarita, podmieniając tequilę.

Jaki sok do drinka z wódka pigwowa?

Oprócz soku jabłkowego ciekawym połączeniem był sok z czarnej porzeczki i sok gruszkowy. Z kolei łączenie wódki pigwowej z sokami cytrusowymi było największym nieporozumieniem. Bardzo ciekawe połączenie to proste podanie wódki o smaku pigwy na lodzie z dodatkiem odrobiny soku z limonki.