Kategorie:

Z czym najlepiej pić Label 5?

Z czym pić Label 5?

Dla większości osób odpowiedź na pytanie, z czym pić whisky jest dosyć oczywista – napoje gazowane. Klasyczna whisky z colą to tylko jedna z wielu możliwości. Równie ciekawym dodatkiem będzie Sprite lub 7up. Whisky wypada całkiem nieźle również z tonikiem.

Jak pić Label 5?

z sokiem jabłkowym i piwem imbirowym. To prosty przepis: do wysokiej szklanki wrzuć kilka kostek lodu, wlej 50 ml Label 5, 30 ml soku jabłkowego i całość dopełnij piwem imbirowym. Na lato, jak znalazł! Warto spróbować!

Z czym pić whisky Ballantine’s?

Najprostszy drink z możliwych to whisky z wodą (zwykłą lub gazowaną). Dodać można także cząstki cytryny, limonki lub pomarańczy, a także inne owoce. Kostki lodu z zamrożonymi w środku owocami będą świetnie wyglądały i złagodzą smak.

Z czym się pije Chivas?

Dla osób, które zastanawiają się z czym pić Chivas Regal, przygotowaliśmy kilka inspiracji….Przepis na drink Królowa Śniegu

 • 25 ml szkockiej whisky.
 • 2 łyżeczki soku z czarnego bzu.
 • sok z 1 limonki.
 • gazowana lemoniada do uzupełnienia.
 • kilka kropel syropu owocowego.
 • pokruszony lód.

Z czym najlepiej pić Metaxe?

Metaxę można spożywać zarówno samodzielnie jak i w formie drinków i koktajli. Bardzo dobrze komponuje się z nutami owocowymi, np. schłodzoną lemoniadą i skórką z limonki, sokiem jabłkowym, czy imbirowym i kostkami lodu.

Z czym pić whisky Jablkowe?

Do szklanki wrzucamy kilka kostek lodu. Wlewamy odmierzoną ilość likieru jabłkowego, świeżo wyciśniętego soku z limonki i dopełniamy tonikiem. Wszystko lekko mieszamy łyżką barową, uważając przy tym, żeby nie robić tego zbyt energicznie. Pamiętajmy, że tonik jest gazowany i nie chcemy pozbyć się bąbelków.

Jak zrobić drinka z Balantajsa?

Do szklanki wypełnionej lodem wciśnij sok z ćwiartki limonki i wrzuć ją do środka. Wlej 50 ml Ballantines i uzupełnij coca colą. Ballantines z colą to jeden z odpowiedników whisky z colą. To od Ciebie zależy jakiej whisky użyjesz oraz w jakich proporcjach podasz tego drinka.

Jakie drinki z Ballantines?

ŁĄCZENIE SMAKÓW

 • APPLE POP. Koktajle.
 • ATHOLL BROSE. Klasyki.
 • BALLANTINE’S & COLA. Dodatki.
 • BALLANTINE’S & GINGER ALE. Dodatki.
 • BALLANTINE’S & GRAPEFRUIT. Dodatki.
 • BALLANTINE’S & LEMON SODA. Dodatki.
 • BALLANTINE’S BRASIL & LEMONADE. Dodatki.
 • BALLANTINE’S & TONIC. Dodatki.

Z czym się pije whisky Grant’s?

Grant’s Family Reserve to whisky do mieszania z Coca Colą, Spritem, Schweppes’em, pić w koktajlach bądź z lodem.

Z czym pić Chivas Regal?

Te pierwsze służą przede wszystkim do picia w towarzystwie, na imprezach, z lodem, z colą lub w drinkach. W sytuacji single maltów przede wszystkim na spokojnie zagłębiam się w ich zapachach i smakach. Ostatnio miałem okazję pić Chivas Regal 12 years old, butelkowany na poziomie 40% ABV.

W czym się pije metaxę?

Tradycyjni smakosze trunku piją metaxę bez rozcieńczania – najczęściej serwowaną w niskich, szerokich szklankach z grubym dnem. Jedyna dozwolona „klasyczna” forma picia metaxy to czysty alkohol podany z dużymi kostkami lodu.

Jak powinno się pić metaxę?

Nie ma tu wielkiej filozofii – smakosze piją metaxę bez dodatków. Szkoda im bowiem marnować alkohol, który leżakował tyle lat, na picie go z np. colą. Nierozcieńczoną metaxę powinno się podawać w koniakówkach i delektować się nią w temperaturze pokojowej, ale można dorzucić duże kostki lodu, by ją obniżyć.

Z czym się pije Jack Daniels Honey?

Miodowy Jim Beam jest dokładnie taki, jakim go opisują – kojarzy się trochę z syropem miodowym, do tego lekka pikanteria, która to przełamuje i przyjemny finisz. Idealne do picia z kostkami lodu, nie ma co marnować tak zacnego trunku mieszaniem i rozrzedzaniem.

Z czym pić Jim Beam jabłkowy?

Dodajemy 40 ml Jim Beam Apple. Następnie wlewamy 80 ml wody sodowej i dodajemy 2-3 dashe (takie chluśnięcia) bittersa ziołowego. Wszystko mieszamy łyżką barową do czasu aż płyny się połączą i mocno schłodzą (około 15 sekund). Na koniec dekorujemy koktajl kawałkiem skórki z jabłka.

Jak zrobić drinka z Ballantines?

Ballantine’s sprawdza się zarówno do degustacji w czystej formie, jak i jako składnik licznych połączeń alkoholowych….Przepis na Ballantine’s z colą

 1. 50 ml whisky.
 2. 60 ml coli.
 3. 1 ćwiartka limonki.
 4. kostki lodu.

Z czym pić Balantajsa Brasil?

Do wysokiej szklanki wypełnionej lodem wlewamy 40 mililitrów Ballantine’s Brasil, uzupełniamy napojem gazowanym o smaku limonki i mieszamy. Możemy udekorować cząstką limonki.