Kategorie:

Z czego zrobić nalewkę na spirytusie?

Z czego robimy nalewki?

Nalewki przyrządza się przede wszystkim z owoców – truskawek, wiśni, malin, aronii, gruszek czy pigwy, ale można je również przygotować z ziół – szałwii, mięty, bazylii czy oregano.

Ile procent ma nalewka na spirytusie?

Gotowe nalewki (kupione oraz zrobione przez nas) mają zazwyczaj 40-45% alkoholu. Nie należy zalewać owoców spirytusem mocniejszym niż 70 %, bo może on zamknąć owoce i nie oddadzą one wtedy całości swego smaku i aromatu. Warto pamiętać, że im twardsze są owoce, tym dłużej powinny leżakować w alkoholu.

Jakie nalewki robić jesienia?

Warto sięgnąć po gruszki, jabłka, brzoskwinie i jeżyny. Świetnie sprawdzą się też orzechy, aronia i pigwa. Ciekawe mogą być też nietypowe rozwiązania, takie jak nalewka z berberysu, czarnego bzu, derenia czy czeremchy.

Z czego zrobić nalewkę we wrzesniu?

Wrzesień – brzoskwinie, gruszki, jabłka, jagody, jeżyny, maliny, nektarynki, pigwa, śliwki, winogrona, żurawina.

W czym zrobić nalewkę?

Owoce, zioła czy inne surowce najlepiej wrzucić do dużego, szklanego słoja na nalewki, który pomieści wszystkie potrzebne składniki. Maceracja składników na nalewki musi przebiegać w szczelnie zamkniętym naczyniu, wypełnionym minimum do 2/3 jego pojemności. Szklany, pojemny słój będzie doskonały na etapie maceracji.

Z czego jest najzdrowsza nalewka?

Domowa nalewka z czarnej porzeczki Zawiera sporo witaminy C, a także działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybicznie. Nalewkę z czarnej porzeczki powinny popijać osoby po kuracji antybiotykowej oraz te narażone na stres.

Ile nalewki z 1l spirytusu?

Klasyczne proporcje nalewki to 1 – 1,5 l alkoholu na 1 kg owoców. 70% alkohol uzyskamy natomiast mieszając 95% spirytus z 40% wódką (1:1) lub wodą źródlaną (1l spirytusu na 400 ml wody).

Jak obliczyć ile procent ma nalewka?

Bezpośrednio stężenia alkoholu w winie czy nalewkach nie da się zmierzyć areometrem, można to zrobić laboratoryjnie lub poprzez destylację i pomiar alkoholomierzem destylatu.

Jak zrobić dobrą nalewkę z aronii?

Zamrożone owoce aronii należy wsypać do dużego słoika i zalać je 0,5 l spirytusu wymieszanego z 0,5 litra zagotowanej i ostudzonej wody (spirytus wlewamy do wody!), aby nastaw nie zmętniał i odstawiamy na 4 tygodnie. Po upływie pierwszych 4 tygodni zlewamy pierwszy nastaw, zasypujemy owoce cukrem i odstawiamy na 7 dni.

Jaka nalewka na serce?

Domowa nalewka z jeżyn swoje właściwości zawdzięcza przede wszystkim antocyjanom, czyli przeciwutleniaczom, które wzmacniają i odtruwają serce. Dodatkowo zawiera dużo witaminy C, która uszczelnia naczynia krwionośne i zwiększa ich elastyczność.

Jak zrobić dobrą nalewkę z derenia?

Przepis na nalewkę z derenia: Owoce umieszczamy w dużym słoju i zalewamy wódką oraz spirytusem. Zamykamy i odstawiamy w ciepłe miejsce na miesiąc, codziennie potrząsając słojem. Po miesiącu owoce odcedzamy i zasypujemy cukrem. Przykryte odstawiamy na siedem dni, codziennie mieszając.

Z jakich owoców można robić nalewki?

Szlachetny trunek można przyrządzić z większości świeżych owoców (także dzikich), takich jak: jarzębina, agrest, morela, wiśnia, czereśnia, gruszka, cytrusy oraz z owoców suszonych: fig, daktyli, rodzynków, moreli, a także z ziół – mięty, melisy czy szałwii lub korzeni (na przykład imbiru).

Jak zrobić najlepszą nalewkę?

Ogólnie możemy wyróżnić 3 podstawowe sposoby produkcji domowych nalewek:

  1. Zalanie owoców, ziół lub innych surowców alkoholem. Zlanie powstałego nalewu i zasypanie składników cukrem. …
  2. Zasypanie owoców cukrem, zlanie powstałego syropu i zalanie składników alkoholem. …
  3. Owoce zasypujemy cukrem i zalewamy alkoholem jednocześnie.

10 lip 2017

Jakie nalewki dla zdrowia?

Mały kieliszek orzechówki pomoże przy niestrawności. Jałowcówka jest dobra na przeziębienie, nalewka czosnkowa obniża poziom cholesterolu. To tylko niektóre dobroczynne właściwości prastarych polskich nalewek.

Czy nalewki są zdrowe?

Zdrowotne nalewki – zastosowanie Polifenole, witaminy i antyoksydanty to związki chemiczne wywierające bardzo pozytywny wpływ na zdrowie i znajdujące się w dużych ilościach w owocach używanych do tworzenia domowych nalewek. Napoje alkoholowe na bazie roślin są więc prawdziwą skarbnicą wartości odżywczych.

Ile spirytusu do wódki?

Aby uzyskać spirytus o mocy około 70 %, należy zmieszać litr spirytusu 96% z litrem wódki, dolewając drugi litr wódki uzyskamy spirytus 60%. Mieszając litr spirytusu z litrem wody uzyskamy spirytus o mocy około 50%.