Kategorie:

Z czego utrzymuje się Radio 357?

Z czego utrzymuje się radio?

Media komercyjne finansowane są z reklam oraz ze sprzedaży praw, własnych produkcji i formatów (np. seriali). Media publiczne, czyli Telewizja Polska i Polskie Radio, należą do społeczeństwa. Pozyskują środki na działanie tak jak media komercyjne, a dodatkowo są finansowane także z abonamentu.

Ile zebrało Radio 357?

Radio 357 w akcjach bożonarodzeniowych zebrało 1,3 mln zł dla Fundacji Świętego Mikołaja. Akcje bożonarodzeniowe Radia 357, m.in. trzy licytacje na antenie rozgłośni, przyniosły 1,3 mln zł na cele charytatywne. Prawie 400 tys.

Dlaczego Radio 357 i nowy świat?

– Przewaga Radia 357 polega na młodszym słuchaczu, bardziej zaangażowanym w projekt i bardziej hojnym – ocenia Hirek Wrona, dziennikarz muzyczny. Na początku listopada informowaliśmy, że zbiórka w serwisie Patronite.pl dla Radia Nowy Świat przyhamowała. Stacja miała ponad 29,3 tys.

Ile osób słucha Radia 357?

Dziś jest liderem zbiórek w tym serwisie. Obecnie stacja ma ponad 43 tys. patronów, którzy deklarują miesięczne wpłaty na poziomie 814 tys.

Z czego zbudowany jest radio?

Podstawowymi składowymi radia są: detektor, wzmacniacz małej, dużej i pośredniej częstotliwości, mieszacz z heterodyną oraz ogranicznik. … Wbudowana w urządzeniu antena pobiera fale radiowe o wysokiej częstotliwości, które następnie są strojone, czyli ma miejsce tłumienie częstotliwości lustrzanej.

Z czego utrzymuje się radio Nowy Świat?

Rozgłośnia jest finansowana z wpłat pieniężnych słuchaczy i firm prywatnych za pośrednictwem portalu Patronite (możliwe są również wpłaty darowizn bezpośrednio na jej konto).

Kto prowadzi liste 357?

Marcin Łukawski, prowadzący Listę Piosenek 357: Wystartowaliśmy w piątek w samo południe. Po 10 godzinach okazało się, że już 3200 Patronów oddało ponad 30 000 głosów.

Które radio lepsze 357 czy nowy świat?

Radio Nowy Świat i Radio 357 wywodzą się z tych samych korzeni, ale mają dzisiaj zgoła innych słuchaczy i inna dynamikę rozwoju – uważa medioznawca prof. Jan Kreft. – Mówiąc obrazowo: słuchacz Radia 357 rzuca się śmiało tam, gdzie jest nowe, słuchacz Radia Nowy Świat siedzi okrakiem na tym, do czego był przyzwyczajony.

Dlaczego radio Nowy Świat przerywa?

– Powodem jest ogromny ruch na serwerach, znacznie przekraczający to, czego się spodziewaliśmy – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Piotr Jedliński, prezes spółki Ratujmy Trójkę, właściciela stacji.

Czy Radio 357 jest płatne?

Radia 357 można słuchać bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU, PlayNow).

Jak spadla Sluchalnosc trojki?

Spadek słuchalności Trojki w ostatnim półtora roku wynika przede wszystkim z zeszłorocznego zamieszania wokół stacji i zmian wprowadzanych na antenie, w wyniku czego ze stacji odeszło wielu dziennikarzy. Na gruzach dawnej Trójki powstały dwie rozgłośnie internetowe: Radio 357 i Radio Nowy Świat.

Do czego jest radio?

Radio – dziedzina techniki zajmująca się przekazywaniem informacji na odległość za pomocą fal radiowych.

Czym jest radio?

[łac. radius 'promień’], środek masowego komunikowania, służący do rozpowszechniania audycji słownych i muzycznych o zróżnicowanym charakterze (m.in.: informacyjnych, rozrywkowych, kulturalnych, literackich, teatru radiowego, oświatowych, edukacyjnych, sportowych), adresowanych do szerokiego audytorium.

Kto finansuje Radio Nowy Świat?

Rozgłośnia jest finansowana z wpłat słuchaczy oraz firm (określanych przez stację mianem patronów). Siedziba radia mieści się w Warszawie. Kilka osób z redakcji stanowią byli dziennikarze Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Czy Radio Nowy Świat jest płatne?

Internetowe radio Nowy Świat będzie dostępne bezpłatnie dla użytkowników Open FM oraz WP Pilot – informuje portal Wirtualnemedia.pl. Będzie można go słuchać także przez aplikacje mobilne w Android i iOS, a w WP Pilot – w Windows i Xbox, a także przez Chromecast i Airplay.

Kto jest szefem Radia 357?

Prezesem stacji jest Paweł Sołtys, ale jego zdaniem funkcja ta jest „czysto nominalna”.