Kategorie:

Z czego uczyć się do matury z matematyki?

Z czego przygotować się do matury z matematyki?

Naszym zdaniem, najlepszym sposobem będzie rozwiązywanie zadań maturalnych najpierw z poszczególnych działów, a następnie, na miesiąc przed maturą, rozwiązywanie całych arkuszy maturalnych. Dzięki temu poznacie rodzaje zadań, które pojawiają się na maturze oraz sposoby ich rozwiązania.

Jakie repetytorium do matury z matematyki?

Uczniom, którzy zdają tylko maturę podstawową, mogę śmiało polecić książki z Operonu. Dawniej było to „Krok po kroku”, teraz „Vademecum”. Książka jest podzielona na kilkanaście działów, a w każdym są zadania zamknięte oraz krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi.

Co do matury z matematyki?

Co będzie na tegorocznej maturze z matematyki? Powtórka

 • wartość bezwzględna.
 • układy równań
 • ciągi arytmetyczne.
 • geometria przestrzenna i trygonometria.
 • rachunek prawdopodobieństwa.
 • procenty.
 • potęgi i pierwiastki.
 • logarytmy.

Z czego uczyć się do matury rozszerzonej z matematyki?

Wziąć dowolny podręcznik z zadaniami podstawa+rozszerzenie, robić tylko po 2 ostatnie przykłady z każdego zadania na podstawę i wszystkie przykłady z zadań na rozszerzenie. 2. Zawsze polecam stare zbiory, z lat osiemdziesiątych i wczesnych dziewięćdziesiątych. Oprócz tego zadania z matur rozszerzonych po roku 2004.

Jak najlepiej przygotować się do matury z matematyki?

Oto pięć rad przygotowanych przez nauczycielkę MathRiders specjalnie dla maturzystów:

 1. Przeczytaj cały egzamin. …
 2. Nie bój się pytań otwartych. …
 3. Jeśli masz problemy z zadaniem, zostaw je i wróć do niego później. …
 4. Uważaj na odpowiedzi, które wydają się prawidłowe. …
 5. Wróć do treści zadania.

14 Ordibeheszt 1400 AP

Jak rozplanować naukę do matury z matematyki?

Skoro już wiesz, jakie przedmioty będziesz zdawał na maturze, możesz rozplanować plan działania, który ułatwi Ci naukę i powtórzenie materiału. Rozpisując swój szczegółowy plan pamiętaj, aby planować naukę w 45 minutowych porcjach, a później 10-15 minut przerwy.

Jakie książki do matury z matematyki?

 • Matura z matematyki od kilku lat znowu jest obowiązkowym elementem egzaminu dojrzałości. To oznacza zaś, że nawet humaniści muszą zmierzyć się z tym wyzwaniem. Na szczęście matematyka nie musi spędzać licealistom snu z powiek. …
 • „Testy maturalne. Matematyka” wyd. Aksjomat. …
 • MATeMAtyka. Maturalne karty pracy”

Co na maturę z matematyki 2022?

Okrojone wymagania egzaminacyjne: ograniczony zakres wymagań podstawy programowej. Zmniejszona liczba zadań otwartych: 7 zadań otwartych. Zmniejszona liczba punktów: maksymalnie 45 punktów, w tym: 28 punktów za zadania zamknięte i 17 punktów za zadania otwarte.

Co Usunięto z matury z matematyki 2022?

Czego nie będzie na maturze z matematyki 2022 poziom podstawowy. brak zadań z potęg w kontekście fizycznym, chemicznym itp. brak wykresów funkcji wykładniczych dla różnych podstaw, … wykładniczych w kontekście zjawisk fizycznych, chemicznych itp.

Co będzie na maturze z matematyki 2022?

W standardowej maturze był podział 25 punktów za zadania zamknięte i 25 punktów za zadania otwarte. … W 2022 roku za zadania zamknięte będzie do zdobycia 28 punktów, a za otwarte 17 punktów. Wiemy też, że będzie dokładnie siedem zadań otwartych.

Jak przygotować się do matury rozszerzonej z matematyki?

Mogę dać ci wskazówkę, że najlepszym rozwiązaniem podczas przygotowań maturalnych jest po prostu zebranie wszystkich zadań z matur z ostatnich lat z danego działu i po nauce sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując właśnie te zadania. Jeśli w minimum 80% udało Ci się zrobić zadania w teście sprawdzającym dobra robota!

Ile czasu na przygotowanie się do matury z matematyki?

Matura z matmy to aż 9 obszernych działów. Kilkaset zagadnień i jeszcze więcej zadań, które teoretycznie powinieneś opanować jeżeli chcesz zdać ten egzamin. Aby się tego wszystkiego nauczyć musiałbyś poświęcić minimum 200 godzin, czyli ucząc się po 2 godziny dziennie trwałoby to jakieś 4 miesiące.

Jak zdać maturę poprawkowa z matematyki?

Rozwiązuj tyle przykładów z danego tematu, aż bezbłędnie wykonasz kilka pod rząd. A jeśli popełniasz błędy, to staraj się zrozumieć z czego wynikają i zobacz co źle zrozumiałeś, że policzyłeś coś tak a nie inaczej. Tylko w ten sposób zapiszesz w swoim mózgu nowe schematy myślenia, które zastosujesz na maturze.

Jak rozłożyć sobie naukę do matury?

Rozpisując swój szczegółowy plan pamiętaj, aby planować naukę w 45 minutowych porcjach, a później 10-15 minut przerwy. Twój mózg może efektywnie pracować tylko przez mniej więcej taki okres czasu. Zbyt długie siedzenie przy książkach bez żadnej przerwy powoduje tylko większe zmęczenie i znużenie materiałem.

Jakie książki warto przeczytać do matury?

 • Sofokles Król Edyp.
 • Horacy – wybór pieśni.
 • William Szekspir Makbet.
 • Molier Świętoszek.
 • Jan Wolfgang Goethe Cierpienia młodego Wertera.
 • Fiodor Dostojewski Zbrodnia i kara.
 • Joseph Conrad Jądro ciemności.
 • Albert Camus Dżuma.

Co będzie na maturze 2022?

W 2022 roku absolwenci muszą przystąpić do 3 egzaminów z przedmiotów obowiązkowych (język polski, matematyka, język obcy nowożytny) na poziomie podstawowym oraz do jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym lub w przypadku języka nowożytnego na pozimie rozszerzonym lud dwujęzycznym.