Kategorie:

Z czego słynie Kostrzyn nad Odrą?

Z czego słynie Kostrzyn?

W Kostrzynie znajdują się pozostałości potężnej twierdzy pruskiej, której zasadniczą część wzniesiono w XVI wieku. Odrestaurowane zostały niektóre obiekty miasta twierdzy: Brama Berlińska, Brama Chyżańska, bastion Filip, bastion Brandenburgia oraz promenada Kattego.

Co warto zobaczyć w Kostrzynie nad Odrą?

Kostrzyn nad Odrą – atrakcje

  • zwiedzanie. Muzeum Twierdzy Kostrzyn. Kostrzyn nad Odrą 5 (1 opinia)
  • natura. Park Narodowy Ujście Warty. Kostrzyn nad Odrą
  • zwiedzanie. Kaplica Templariuszy. Chwarszczany.
  • natura. Zoo Safari. Gorzów Wielkopolski.
  • rozrywka. Zoo Safari.
  • zwiedzanie. Ośno Lubuskie. Ośno Lubuskie.

Gdzie jest Kostrzyn nad Odrą?

Miasto Kostrzyn nad Odrą leży u ujścia Warty do Odry, w zachodniej części Kotliny Gorzowskiej, na granicy z Niemcami. Pod względem administracyjnym jest wydzielonym miastem województwa lubuskiego i należy do powiatu gorzowskiego ziemskiego.

Nad jaką rzeką leży Kostrzyn?

Kostrzyn nad Odrą leży u ujścia Warty do Odry, w zachodniej części Kotliny Gorzowskiej (mezoregion), będącej największą częścią Pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej (makroregion).

Ile lat ma Kostrzyn Wlkp?

Pierwsze źródła pisane wspominają Kostrzyn w latach 1187–1193, kiedy to miało istnieć tu opole. Jest w nim mowa o uposażeniu joannitów poznańskich położonych „in costrinensi provincia” – to jest w opolu kostrzyńskim.

Jaki kod pocztowy ma Kostrzyn?

62
62-025
Kostrzyn/Kody pocztowe

W jakim województwie leży miasto Kostrzyn nad Odrą?

Kostrzyn[edytuj] 99 m n.p.m. Kostrzyn (niem. Kostschin) – miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Kostrzyn.