Kategorie:

Z czego słynie Dominikana?

Z czego znana jest Dominikana?

Dominikana to jedna z karaibskich wysp, na której znajdziemy parki narodowe z tropikalną roślinnością, dzikie plaże, kolonialne miasta pamiętające Krzysztofa Kolumba, wspaniałe wodospady. Wyprawa na Dominikanę to jednak nie tylko zwiedzanie i plażowanie. To o wiele więcej.

Czego nie wolno na Dominikanie?

Przebywając poza strefami turystycznymi, nie należy nosić biżuterii, większej ilości gotówki, dokumentów, ani cennych rzeczy. Noclegi najlepiej zamawiać w hotelach położonych w centrach turystycznych. Cenne rzeczy i dokumenty należy deponować w sejfach hotelowych.

Czego nie można przywieźć z Dominikany?

Zabrania się wwozu broni, materiałów pornograficznych. Zwierzęta domowe, takie jak koty i psy, można wwozić bez opłat. Wyjeżdżając z Dominikany nie możemy posiadać przy sobie kwoty większej niż 10 tysięcy dolarów.

Co warto spróbować na Dominikanie?

Dominikana: regionalne smakołyki w Bayahibe na południowo-wschodnim wybrzeżu lub w Terrenas na Samaná, można spróbować świeżych owoców morza i wyśmienitych ryb, takich jak marlin, złota makrela czy dorado. Specjalnością półwyspu Samaná jest także Pescado con Coco, ryba w sosie kokosowym.

Czy warto jechać na Dominikanę?

To niezwykły kraj pełen przepięknych plaż, niezwykłych widoków oraz miejsc, które warto odwiedzić. Z pewnością spełni wymagania turystów poszukujących słońca i pozytywnych wrażeń. W odróżnieniu od wielu innych kierunków podróży, Dominikana jest sprawdzonym miejscem na wakacje zarówno latem, jak i zimą.

Kiedy najlepiej wybrać się na Dominikanę?

Najlepszy termin wyjazdu na Dominikanę Na Dominikanie wyróżnia się dwa szczyty sezonu turystycznego – od listopada do marca i od lipca do sierpnia. Pierwszy z terminów to okres pory suchej. W tym czasie temperatury są najwyższe, a opady sporadyczne. To zatem idealny moment na wyjazd dla amatorów kąpieli słonecznych.

Gdzie nie ma Glonow na Dominikanie?

Pytacie czy są glony na wybrzeżu Punta Cana. Nawet jeśli przy Waszym hotelu się znajdują, to bardzo blisko jest Playa Macao. Tu nie ma nigdy! W Boca Chica nie ma.

Czy na Dominikanie można pić wode z kranu?

Na Dominikanie zasadniczo należy unikać picia wody z kranu, choć w większości hoteli woda jest filtrowana przy użyciu filtrów osmotycznych. Woda butelkowana jest powszechnie dostępna, a wielu turystów, zwłaszcza jeśli mają wrażliwy żołądek, używa jej także do mycia zębów.

Co można przywieźć z Dominikany?

Co przywieźć z Dominikany?

  • KAKAO I CZEKOLADA. Będąc w Dominikanie, koniecznie trzeba spróbować lokalnego kakao, które dostępne jest w wielu różnych postaciach – jako proszek, krążki czy kulki z dodatkiem cynamonu i goździków. …
  • RUM. …
  • KAWA. …
  • MAMAJUANA. …
  • OLEJEK KOKOSOWY.

28 sty 2021

Co warto zabrać ze sobą na Dominikane?

Przy wyjazdach na Dominikanę należy zabrać środki przeciw owadom – szczególnie podczas wycieczek do lasów tropikalnych. Warto zabrać ze sobą letnie ubrania, ale także odzież przeciwdeszczową ze względu na tropikalne deszcze. Koniecznie zabierzmy nakrycie głowy chroniące przed słońcem, oraz krem z filtrem UV.

Co warto zjeść na Dominikanie?

Wśród ulubionych potraw w Republice Dominikańskiej są Sancocho, Pastel en Hoja, Moro, Mofongo, Locrio, La Bandera (kombinacja ryżu i fasoli), Casabe albo Plátano, o którym będziemy mówić później. Tropikalne owoce jak papaja, ananas, słodkie banany i mango są jedzone cały czas.

Czy na Dominikanie je się kurze łapki?

Na Dominikanie prawdziwą furorę robią dania z zielonych bananów. … Mieszkańcy Dominikany przepadają za potrawami z koziego mięsa, które jest przyrządzane na różne sposoby. Za przysmak uznawane są kurze łapki. Tropikalne owoce są idealnym deserem o każdej porze, a soki z nich doskonałym orzeźwieniem.

Czy na Dominikanie jest niebezpiecznie?

Również ze zdrowotnego punktu widzenia, Dominikana jest bezpiecznym krajem. Oczywiście, tutaj również obowiązuje nas zdrowy rozsądek – należy wystrzegać się zanieczyszczonego jedzenia czy picia wody prosto z kranu. Woda w kranach nie nadaje się do spożycia, zamiast niej powinniśmy użyć wody butelkowanej.

Kiedy nie jechać na Dominikanę?

Od lat zjawisko to nie wyrządziło większych szkód, jednak ze względów bezpieczeństwa i tak warto zaplanować wyjazd w innym czasie. Osoby, którym przeszkadza wysoka wilgotność powietrza nie powinny przyjeżdżać na Dominikanę od czerwca do sierpnia.

Jaka jest najlepsza pora roku na wizytę na Dominikanie?

Na Dominikanie dominuje klimat zwrotnikowy gorący, który charakteryzuje się występowaniem dwóch pór deszczowych w ciągu roku. Trwają one od maja do sierpnia, oraz od listopada do grudnia. Nie należy jednak aż tak bardzo wzbraniać się przed wyjazdem nawet w tym czasie.

Jak wygląda pora deszczowa na Dominikanie?

Pora deszczowa w Dominikanie trwa od maja do grudnia. Nie jest to jednak okres ulewnych deszczów znany z Azji Południowo-Wschodniej. W Dominikanie deszcz nie pada 2-3 miesiące codziennie. To zazwyczaj gwałtowne, lecz krótkotrwałe opady.