Kategorie:

Z czego słynie Bornholm?

Z czego slynie Bornholm?

Wyspa Bornholm to duńska wyspa w południowo-zachodniej części Morza Bałtyckiego. To niezwykłe miejsce często nazywane jest Majorką Północy ze względu na swój łagodny, morski klimat. Można spotkać tu niezwykle bujną roślinność – bambusy, owocujące figowce oraz palmy.

Co warto kupić na Bornholmie?

Na Bornholmie w wielu miejscach znajdziecie lokalne rękodzieło, wyroby garncarskie czy ze szkła. Tutaj jednak trzeba liczyć się z wyższymi cenami (czasem nawet bardzooo wysokimi – jak to rękodzieło). Dobrym pomysłem na prezenty zawsze są lokalne przysmaki. Ciastka, przetwory, sosy, oliwy czy inne lokalne produkty.

Czym na Bornholm?

Bezpośrednio z Polski na Bornholm kursuje statek z Kołobrzegu (trasa Kołobrzeg-Nexø) oraz promy z Niemiec (trasa Sassnitz-Rønne). Statek pasażerski zabiera na pokład osoby piesze, rowery i motocykle. Statek nie zabiera samochodów osobowych i ciężarowych. Rejsy rozpoczynają się w kwietniu i trwają do września.

Kiedy najlepiej jechać na Bornholm?

Pełnia sezonu na Bornholmie to lipiec i pierwsza połowa sierpnia. By uniknąć tłumów, warto być tam nieco wcześniej (bądź później). W środku lata temperatura powietrza na wyspie może sięgnąć 30°C, przeważnie bywa kilka stopni mniej. Czasami lata są jednak chłodne, z relatywnie dużymi opadami deszczu.

Jak duzy jest Bornholm?

588,4 km²
Bornholm/Powierzchnia

Jak się zyje na Bornholm?

Na Bornholmie ludzie są uśmiechnięci, życzliwi i pomocni. Społeczeństwo jest tu bardzo odpowiedzialne, solidarne i otwarte.

Ile kosztuje nocleg na Bornholmie?

Przeciętna cena noclegu na Bornholmie wynosi 179 zł.

Ile kosztuje obiad na Bornholmie?

Średnia cena obiadu w restauracji to ok. 100 DKK (ok. 60 zł).

Skąd można popłynąć na Bornholm?

Z Polski na Bornholm na pewno można popłynąć z Kołobrzegu oraz Świnoujścia. Prom z Kołobrzegu wypływa o godzinie 7:00, na Bornholm przypływa o 11:30. Wraca o godzinie 17:30, do Kołobrzegu przypływa o godzinie 22:00. Podróż odbywa się wodolotem, który przewozi zarówno pasażerów, jak i rowery oraz motocykle.

Ile czasu plynie się na Bornholm?

​Rejsy promem na Bornholm Promy na Bornholm odpływają z Kołobrzegu (bezpośrednio) do portu Nexo lub ze Świnoujścia (pośrednio przez szwedzkie Ystad) do portu Ronne. W pierwszym przypadku podróż trwa około 4,5 godziny, w drugim jest dłuższa i łącznie z przesiadką zajmuje mniej więcej 10 godzin.

Gdzie najlepiej nocować na Bornholmie?

Gdzie spać na Bornholmie Najlepiej oczywiście na kempingach. Na Bornholmie jest ich 17. To najwygodniejsza i najtańsza opcja. Kempingi na Bornholmie są nowoczesne i fajnie wyposażone (w kuchni często znajdziesz lodówkę, mikrofalówkę, a czasem nawet piekarnik!).

Jak długo płynie prom na Bornholm?

​Rejsy promem na Bornholm Promy na Bornholm odpływają z Kołobrzegu (bezpośrednio) do portu Nexo lub ze Świnoujścia (pośrednio przez szwedzkie Ystad) do portu Ronne. W pierwszym przypadku podróż trwa około 4,5 godziny, w drugim jest dłuższa i łącznie z przesiadką zajmuje mniej więcej 10 godzin.

Jak jest zagospodarowana wyspa Bornholm?

Bornholm (wym. duńska: [bɒːnˈhʌlˀm]; bornholmsk: Borringholm) – duńska wyspa w południowo-zachodniej części Morza Bałtyckiego. Jest najbardziej na wschód położonym okręgiem administracyjnym Danii (województwem – duń. Amtskommune, od 2002 nazywanym gminą regionalną – duń.

Jak długo się płynie z Kołobrzegu na Bornholm?

Statek z portu w Kołobrzegu wypływa o godzinie 7.00 a w drodze powrotnej z portu w Nexo o 17.30. Płynie się ok 4,5 godziny. Na miejscu trzeba być na ok. godzinę przed wypłynięciem , szczególnie w weekend kiedy płynie dużo osób na “jednodniówkę”.

Skąd Rejsy na Bornholm?

Promy na Bornholm odpływają z Kołobrzegu (bezpośrednio) do portu Nexo lub ze Świnoujścia (pośrednio przez szwedzkie Ystad) do portu Ronne. W pierwszym przypadku podróż trwa około 4,5 godziny, w drugim jest dłuższa i łącznie z przesiadką zajmuje mniej więcej 10 godzin.

Ile kosztuje obiad w Danii?

Posiłek w taniej restauracji w Danii kosztuje średnio 125 DKK, a za trzydaniowy obiad w nieco lepszym lokalu wydamy już 300 DKK.