Kategorie:

Z czego składa się drwal?

Z czym drwal?

“Kanapka drwala” to pyszny burger, który składa się z kilku składników m. in. placka serowego, wołowiny, dwóch plastrów bekonu, sałaty oraz prażonej cebuli w bułce serowo-bekonowej.

Co znajduje się w zestawie drwala?

Do najpopularniejszych z pewnością należy klasyczny burger Drwala. W zestawie kanapkowym znajduje się kotlet wołowy z plastrem panierowanego, roztapiającego się sera. Całości smaku dopełnia chrupiący bekon i dodatki w postaci świeżej sałaty, sosu oraz prażonej cebulki.

Jak się robi drwala?

Na każdej bułce położyć kotleta i panierowany ser, dodać kolejną porcję sosu, na to 2-3 plasterki pomidora i 2-3 krążki cebuli. Na koniec położyć na kanapce liść sałaty (można ją również posiekać i posypać nią mięso. Kanapkę przykryć drugą połowa bułki, posmarowaną cienko sosem.

Jaki sos ma drwal?

Kanapka drwala to pyszny burger z soczystym kotletem z mięsa wołowego. Do tego chrupiący boczek, podsmażony w panierce ser, świeże warzywa oraz sos musztardowy.

Z czym jest burger drwala z kurczakiem?

Burger Drwala z kurczakiem (skład): kurczak w panierce, ser, sałata lodowa, bekon, sałata lodowa, prażona cebulka, sos z przyprawami….Od 24 listopada dostępne są:

 • Klasyczna Kanapka Drwala,
 • Kanapka Drwala podwójna,
 • Kanapka Drwala z żurawiną,
 • Kanapka Drwala z kurczakiem,
 • Kanapka Drwala na ostro.

24 lis 2021

Z czym jest drwal kurczak?

Składniki

 • Bułka.
 • Sałata.
 • Kurczak.
 • Kotlet serowy.
 • Prażona cebulka.
 • Bekon.
 • Sos.

Czy drwala można kupic w zestawie?

Pozostałe wersje smakowe są dostępne w postaci samego burgera lub zestawu. I tak Burger Drwala Na Ostro kosztuje 19,20 zł, a McZestaw Burger Drwala Na ostro 24,90 zł. W tych samych cenach nabędziemy Burger Drwala z Żurawiną i McZestaw Burger Drwala z Żurawiną.

Co jest w zestawie Happy Meal?

Happy Meal® dla najmłodszych gości!

 • Cheeseburger. Hamburger. McNuggets® 4 szt.
 • Małe Frytki. Marchewki.
 • Sok jabłkowy z zagęszczonego soku jabłkowego (Cappy®) Sok pomarańczowy z zagęszczonego soku pomarańczowego (Cappy®) Woda mineralna (Kropla Beskidu®) Mała Herbata.
 • Kubuś Mus Truskawka. Jabłka.

Jak zrobić bułki do drwala?

Ser żółty Liliputek (dostępny w Biedronce) kroimy na 7 talarków. Obtaczamy je w jajku, a następnie w bułce tartej. Najlepiej czynność powtórzyć, wtedy ser lepiej się trzyma. Smażymy do czasu, aż panierka się zarumieni, a ser będzie płynny.

Jak zrobić Bulke do drwala?

Podziel ser camembert na pół. Następnie obtocz każdą część w bułce tartej i jajkach dwukrotnie. Przetnij bułki na pół. Na wierzchu rozprowadź roztopione masło i posyp cheddarem.

Jak smakuje drwal?

Klasyczny Drwal przy pierwszym ugryzieniu uderza nas smakiem wołowiny połączonym z topionym serem. Tutaj to skojarzenie wydaje mi się jeszcze mocniejsze. To nie smakuje jak dobrej jakości smażony ser w typie jednego z czeskich dań narodowych. Ten placek smakuje jak opanierowany i podgrzany ser topiony.

Jaki sos do hamburgerów?

Jedni użyją majonezu, inni sosu tatarskiego. Jeszcze inni lubią musztardę dijon, inni tylko się na nią skrzywią i posmarują kotleta gruboziarnistą francuską/chrzanową/miodową. Jeszcze inni dostaną drgawek na widok majonezu i musztardy, szepcząc wręcz konspiracyjnie „pomidor” i wycisną z butli sporą porcję ketchupu.

Jak smakuje drwal z kurczakiem?

Interesujący, choć bardzo łagodny sos, trochę bekonu, sałatę no i oczywiście panierowany ser, który sprawia, że Drwale są inne niż wszystkie kanapki w maku. Całość ponownie zamknięta w bułkę z dodatkiem sera i bekonu, co mnie akurat bardzo cieszy, bo to chyba jedna z lepszych buł jakie wymyślił McDonald’s.

Ile kosztuje podwojny drwal w zestawie?

Za zwykłą kanapkę trzeba będzie zapłacić 17,4 zł. Przed rokiem było to 16,9 zł Z kolei zakup podwójnego „Drwalakosztuje 20,4 zł.

Ile kosztuje drwal w zestawie w Maku?

Drwal w McDonalds – cena Klasyczny Burger Drwala i Burger Drwala z kurczakiem kosztują 17,40 zł. Z kolei Burger Drwala z żurawiną i na ostro kupimy za 17,90 zł. W zestawie z napojem i frytkami trzeba zapłacić 23,90. Najdroższą wersją jest Podwójny Drwal, który kosztuje 20,40 zł, a w zestawie 26,40 zł.

Ile kosztuje zestaw Happy Meal 2021?

Hamburger lub Cheesburger Happy Meal kosztuje standardowo 14,90 zł. W tej samej cenie nabędziemy McNuggets Happy Meal. Małe frytki kosztują średnio 7,60 zł, frytki średnie 8,70 zł, a za frytki powiększone przyjdzie nam zapłacić 9,40 zł. Alternatywą są kartofelki z sosem śmietankowym, których cena wynosi 8,90 zł.