Kategorie:

Z czego się robi kimchi?

Z czym się je kimchi?

Kimchi warto jeść z rybami, w tym zwłaszcza śledziem. Świetnie sprawdza się do wzbogacenia smaku różnego typu dań jednogarnkowych, np. gulaszu, curry, leczo, fasolki po bretońsku, bigosu czy łazanek. Kimchi można ponadto położyć na kanapki, zarówno w wersji mięsnej, jak i wegetariańskiej.

Jakie warzywa do kimchi?

김치) – tradycyjne danie kuchni koreańskiej składające się z fermentowanych lub kiszonych warzyw. Zazwyczaj jest to kapusta pekińska, rzepa albo ogórek, ale można też przygotować kimchi z innych warzyw. Większość kimchi ma ostry smak z powodu użycia proszku z papryczek chili.

Jakie przyprawy do kimchi?

Następnego dnia pokrój kapustę na równe kawałki i w workach lub w pojemnikach umieść w lodówce. Po 2 dniach kapusta jest gotowa do spożycia. Skład: sól, chili, czosnek w proszku, papryka w proszku, cukier, cebula w proszku, imbir w proszku, suszone krewetki, cytrynian wapnia, biały sezam.

Jaki smak ma kimchi?

Oprócz soli, którą dodajemy do kapusty kiszonej, koreańskie danie zawiera również imbir, chili, rzepę, a nawet… mąkę ryżową. To właśnie zestawienie tych produktów sprawia, że kimchi ma wyjątkowy, ostro-kwaśny smak.

Jak się robi kimchi?

KimChi przygotowuje się mieszając w naczyniu z solą, odstawiamy na dłuższy czas, po czym dokładnie odsączamy z wody i płuczemy z soli. Następnie dodajemy i mieszamy składniki m.in. sos rybny, mielony imbir i suszoną chili, całość dokładnie mieszamy i odstawiamy na 24h. KimChi powinno jeszcze kilka dni fermentować.

Jaka kapusta do kimchi?

Głównym składnikiem kimchi jest kapusta pekińska z aromatycznymi dodatkami. Można przyjąć, że jest to w naszym polskim rozumieniu kiszonka, taka azjatycka odmiana kiszonej kapusty, którą spożywa się jako dodatek do ryżu, zup, sosów. Jest znacznie ostrzejsza, pikantniejsza, bardziej aromatyczna niż nasza kapusta.

Jaka papryka do kimchi?

Czerwona papryka chili gochugaru (고춧가루) to jedna z kluczowych przypraw stosowanych w kuchni koreańskiej oraz obowiązkowy składnik do przygotowania słynnej kapusty kimchi.

Jak Zawekować kimchi?

Kapustę płuczemy w wodzie, odciskamy i łączymy z pozostałymi składnikami. Wszystko podgrzewamy i pozostawiamy pod przykryciem na co najmniej 24 godziny w temperaturze pokojowej. Następnie wstawiamy do lodówki na 2–3 dni. Po tym czasie kimchi wkładamy do słoików i pasteryzujemy.

Czy kimchi jest dobre?

Kimchi jest cenione głównie ze względu na jego wartości odżywcze. Znajdziemy w nim dużo witamin, a zwłaszcza witamin z grupy B, minerałów i błonnika. Pamiętajmy również, że kimchi jest kiszonką, dlatego też znajdują się w nim dobroczynne bakterie Lactobacillus, które należą do bakterii kwasu mlekowego.

W czym przechowywac kimchi?

Pytanie: Jak przechowywać kimchi? Odpowiedź: Przez dwa-trzy dni bezpośrednio po przygotowaniu kimchi pozostaw w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej. Gdy zauważysz, że zaczyna lekko fermentować (na powierzchni pojawią się pęcherzyki powietrza wtedy całość przechowuj już w lodówce).

Jaka sól do kimchi?

Ważne jest, żeby używać soli niejodowanej i najlepiej gruboziarnistej. Sól jodowana zabija ważne dla fermentacji bakterie, a jeśli jest zbyt drobna efekt ostateczny może wyjść zbyt słony.

Dlaczego kimchi jest zdrowe?

Kimchi składa się głównie z warzyw, dlatego jest bardzo zdrowe. Oprócz wspomnianych witamin z grupy B kimchi to również źródło minerałów: magnezu, potasu i fosforu. Ponadto znajdziemy w nim również inne witaminy jak C, E, A i K. Dodatkowo kimchi ma bardzo mało kalorii.

Jaka mąka ryzowa do kimchi?

Mochiko wykorzystasz np. do stworzenia koreańskiego przysmaku, jakim jest kimchi lub nieznanych szerzej w Polsce deserów. Mąkę wyprodukowaną na bazie ryżu kleistego i wody łatwo przechowywać.

W czym trzymac kimchi?

Pytanie: Jak przechowywać kimchi? Odpowiedź: Przez dwa-trzy dni bezpośrednio po przygotowaniu kimchi pozostaw w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej. Gdy zauważysz, że zaczyna lekko fermentować (na powierzchni pojawią się pęcherzyki powietrza wtedy całość przechowuj już w lodówce).

Jaka papryka gochugaru?

Ostra, o pięknym czerwonym kolorze, złożonym profilu smakowym i niecodziennej teksturze – Gochugaru, czyli koreańska, średnio-mielona papryka chilli. Stosowana do większości tamtejszych dań, a w szczególności do kimchi.

Jak dlugo można trzymac kimchi?

Trzymamy 2-3 dni w temperaturze pokojowej – aż zacznie fermentować. Potem kimchi przechowujemy w lodówce do 3 miesięcy.