Kategorie:

Z czego robi się koce gaśnicze?

Z czego jest zrobiony koc strażacki?

Koce gaśnicze wykonane są z tkaniny niepalnej, najczęściej jest to tkanina z włókna szklanego o powierzchni ok. 2 m 2. Działanie gaśnicze koca polega na izolowaniu dostępu tlenu do palącego się materiału. Używając koc gaśniczy okrywamy nim źródło ognia i obrzeże koca dokładnie dociskamy do podłoża.

Do czego uzywamy koca gaśniczego?

Koca gaśniczego można używać jedynie w przypadku gaszenia pożaru w zarodku. Przeznaczony jest do gaszenia małych ognisk, mniejszych od powierzchni koca. … Gaszony przedmiot/powierzchnię należy szczelnie przykryć kocem, odcinając dopływ tlenu. Podczas gaszenia łapie się koc w taki sposób, by nie spowodować oparzeń dłoni.

Z jakiego włókna koc gaśniczy?

Poprawna odpowiedź D. Profesjonalny koc gaśniczy zrobiony jest z włókna szklanego.

Jaki koc gaśniczy?

Koc gaśniczy powinien spełniać wymagania zawarte w normie PN-EN 1869:1999 (Koce gaśnicze) i posiadać świadectwo dopuszczenia Centrum Naukowo- Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej. Standardowy wymiary koców to 1500 x 2000 mm, ale dopuszczalne są również koce gaśnicze szklane o wymiarach 1400 x 1800 mm.

Z czego zrobione są koce?

Z jakich materiałów najczęściej wykonane są koce Do najpopularniejszych materiałów, z których wykonywane są koce, należy: bawełna, wełna i akryl.

Ile kosztuje koc azbestowy?

65,03 netto (bez VAT).

Czego nie można gasić kocem gaśniczym?

Koc gaśniczy można użyć tylko do gaszenia niewielkich źródeł ognia, mniejszych od koca, o charakterze poziomym. Nie gasić pożarów przestrzennych jak np. komputer, biurko, regał, i strukturalnych jak tapicerka, słoma, drewno.

Jak narzucać koc gaśniczy?

Są to niewielkie płachty (około 2m2) wykonane z tkaniny niepalnej, np. z włókna szklanego. Ich działanie gaśnicze polega na odcięciu dopływu powietrza do palącego się przedmiotu. Koc narzuca się na małe źródło ognia (o powierzchnia nie większej niż 1 m2), tłumiąc ogień.

Czy ogień gasimy z wiatrem czy pod wiatr?

Prawidłowe używanie gaśnicy 1. W czasie akcji gaśniczej nigdy nie należy kierować środka gaśniczego pod wiatr, tylko zgodnie z kierunkiem wiatru, na całą powierzchnię ognia. 2. Gaśnica nie służy do zabawy!

Jaką gasnica pożar elektryczny?

Urządzenia elektryczne należy gasić za pomocą gaśnicy proszkowej i śniegowej. Coraz popularniejsze są również gaśnice mgłowe i halonowe. W przypadku urządzeń pod wysokim napięciem od 18 do 24 kV używa się gaśnicy energetycznej (proszkowej lub płynowej). Wtedy urządzenia należy gasić z odległości co najmniej 1,5 m.

Jaki materiał koca?

W sprzedaży możemy znaleźć koce bawełniane, wełniane czy akrylowe. Jednak najbardziej uniwersalne rozwiązanie stanowią koce z mikrofibry, które posiadają niezwykle istotne zalety. Przede wszystkim są bardzo cienkie, co wpływa na ich ciężar, a jednocześnie sprawia, że możemy je traktować, jako koce całoroczne.

Jaki koc się nie elektryzuje?

Najlepiej w 40 stopniach z dodatkiem płynu do płukania – wtedy będzie się mniej elektryzował. Ciepły koc lub pled z mikrofibry jest lekki, miękki, wytrzymały i łatwy w czyszczeniu.

Gdzie kupić koc gaśniczy?

Koce w sklepie FireTech są precyzyjnie wyselekcjonowane, dlatego znakomicie spełniają swoje zadanie i są bezpieczne w użytkowaniu, a także bardzo wytrzymałe i atrakcyjne cenowo. Warto pamiętać, że koc gaśniczy to akcesorium, o którym nie można zapomnieć, tworząc system przeciwpożarowy.

Czego nie wolno gasić wodą?

Kiedy nie można gasić pożaru wodą?

  • ciał wchodzących w reakcje z wodą w wyniku których wytwarzają się palne, wybuchowe gazy (np. karbidu),
  • płynów łatwopalnych, lżejszych od wody, np.: benzynę, naftę, olej;
  • ciał stałych rozgrzanych do bardzo wysokich temperatur, niektórych metali.

6 gru 2017

Czy koce gaśnicze i hydranty mogą służyć do gaszenia komputerów?

Koc gaśniczy można użyć tylko do gaszenia niewielkich źródeł ognia, mniejszych od koca, o charakterze poziomym. Nie gasić pożarów przestrzennych jak np. komputer, biurko, regał, i strukturalnych jak tapicerka, słoma, drewno.

Czy Koc gaśniczy jest obowiązkowy?

4 ust. 1 pkt. 2 Ustawy o Ochronie Przeciwpożarowej oraz § 32 ust. 1 Rozporządzenia MSWiA w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, wynika jednorodny obowiązek właściciela budynku lub terenu zapewniając ochronę przeciwpożarową wyposażyć je w gaśnice i koce gaśnicze.