Kategorie:

W którym roku umarł Rysiek Riedel?

W którym roku zmarł Rysiek z Dżemu?

Paweł Piotrowicz tak opisuje dzień śmierci i ostatnie dni z życia Riedla: „To nie był dobry dzień dla polskiej muzyki, 30 lipca 1994 roku. A właściwie to był bardzo zły. Wtedy w chorzowskim szpitalu na niewydolność serca zmarł Ryszard Riedel, czyli popularny Rysiek, wokalista i tekściarz blues-rockowego zespołu Dżem.

Ile ma lat Rysiek Riedel?

Kiedy umierał, uzależniony od heroiny, miał zaledwie 38 lat. Mija 65. rocznica urodzin Ryszarda Riedla. To nie był dobry dzień dla polskiej muzyki, 30 lipca 1994 r.

Kiedy Riedel zaczal cpac?

Ćpać zaczął pod koniec lat 70. Zapisem jego uzależnienia są utwory, wielkie przeboje Dżemu, jak choćby „Niewinni i ja” czy „Detox”. „Niewinny” to była ksywa narkomana, którego ojciec prokurator zawsze wyciągał z tarapatów.

Jaki był Rysiek Riedel?

Był fajnym kolegą, dobrym sąsiadem, potem dobrym ojcem. Uczyłem jego syna, który tak jak ojciec nie przykładał się do nauki. Rysiek interesował się jego postępami, przychodził do szkoły. Bardzo był z synem związany.

Jak zginął Rysiek z Klanu?

Wydawało się, że wszystko zakończy się dobrze, jednak 22 lutego doszło do tragicznego wypadku! Rysiu w jednej ze szpitalnych sal trafił na złodziei. W trakcie szarpaniny upadł i uderzył głową o podłogę. Doznał wówczas urazu czaszki i zmarł na miejscu!

Kiedy urodzil się Rysiek?

7 września 1956Ryszard Riedel / Data urodzenia

Czy żyje żona Ryszarda Riedla?

Udostępnij: W nocy z 3 na 4 maja po ciężkiej chorobie zmarła Małgorzata Riedel, wdowa po słynnym muzyku zespołu Dżem – Ryśku Riedlu – dowiedziały się Wiadomości24.pl od przyjaciół Małgorzaty Riedel. Małgorzata „Gola” Pol urodziła się w latach 50. Mieszkała w Tychach, gdzie 26 listopada 1977 r.

Co zażywał Riedel?

Kiedy on zmarł, nie chciała się z nikim wiązać, choć była młodą kobietą Ryszard „Rysiek” Riedel zmarł w wieku zaledwie 38 lat. Swoim śpiewem porywał tłumy, był wielkim idolem a jednocześnie ofiarą nałogu. Zabiły go narkotyki, nawet na odwyku ktoś szmuglował mu heroinę.

Na czym grał Rysiek Riedel?

Ryszard Henryk Riedel (ur. 7 września 1956 w Chorzowie, zm. 30 lipca 1994 tamże) – polski wokalista i autor tekstów piosenek, wieloletni frontman zespołu Dżem. Grał także na harmonijce ustnej.

Na jakim cmentarzu leży Rysiek Riedel?

Administracja Cmentarzy Komunalnych – Tyski Zakład Usług Komunalnych, Tychy, PolskaRyszard Riedel / Miejsce pochówku

Czy Rysiek z Klanu żyje?

Tylko żeby został w Klanie. … Piotr Cyrwus grał Ryśka Lubicza przez 14 lat. Przypomnijmy, że nie tak dawno na ekranach umierała Hanka Mostowiak z M jak Miłość.

W którym odcinku Klanu umiera Rysiek?

lutego zobaczymy 2235. odcinekKlanuw którym odejdzie na zawsze Ryszard Lubicz. Po zawale, zostanie napadnięty przez złodziei w szpitalu. Upadając, uderzy się u umrze Rysiek był obecny w serialu od początki, od prawie 15 lat.

W którym roku zmarła żona Ryszarda Riedla?

26 listopada 1977 w kościele św. Marii Magdaleny w Tychach poślubił Małgorzatę Pol (zm. 3 maja 2007). W 1978 urodził im się syn, Sebastian Riedel, który również został muzykiem, a w 1980 córka – Karolina Małgorzata.

Ile dzieci ma Sebastian Riedel?

Życie prywatne. Żonaty z Gabrielą, mają czterech synów: Samuela (ur. 2001), Ryszarda (ur. 2006) i bliźniaków: Maksymiliana i Błażeja.

Na co zmarl Ryszard Riedel?

30 lipca 1994Ryszard Riedel / Data śmierci

Na jakim cmentarzu pochowany jest Rysiek Riedel?

3 sierpnia 1994Ryszard Riedel / Data pochówku