Kategorie:

W jakim banku konto osobiste?

W jakim banku otworzyć konto osobiste?

 • Nr 1. eKonto osobiste. Konto. 0 zł Karta. …
 • Nr 2. Konto Mobi. Konto. 0 zł Karta. …
 • Nr 3. Nest Konto. Konto. 0 zł Karta. …
 • Nr 4. Konto Otwarte na Ciebie. Konto. 0 zł Karta. …
 • Nr 5. CitiKonto. Konto. 0 zł Karta. …
 • Nr 6. Konto Przekorzystne (promocja) Konto. 0 zł Karta. …
 • Nr 7. Konto Internetowe. Konto. 0 zł Karta. …
 • Nr 8. PKO Konto za Zero. Konto. 0 zł Karta.

Co to jest konto osobiste w banku?

Konto osobiste to podstawowy rachunek bankowy, który przydaje się w przeróżnych sytuacjach życiowych. Może ono służyć m.in. do wypłaty wynagrodzenia, płatności kartą, opłacania rachunków i rat kredytów. Banki komercyjne mają aktualnie w swojej ofercie sumie ponad 28 kont osobistych.

Co to jest konto indywidualne?

Konto indywidualne to rachunek bankowy przeznaczony do celów niezwiązanych z celami biznesowymi. Na rynku funkcjonują różne rodzaje takich kont, a różnią się przede wszystkim przeznaczeniem. W tej kategorii przede wszystkim mieszczą się konta bankowe, którymi posługujemy się na co dzień – ROR-y.

W jakim banku jest najtańsze konto osobiste?

Najtańsze konta osobiste – luty 2022

 • Bank Pekao. Konto Przekorzystne* Video Player is loading. …
 • Nest Konto. Nest Konto. 0,00 zł …
 • CitiKonto. Citi Handlowy. 0,00 zł …
 • Konto Inteligo. Inteligo. …
 • Konto Otwarte na Ciebie. BNP Paribas Bank Polska. …
 • Konto Internetowe. Alior Bank. …
 • eKonto osobiste. mBank. …
 • Konto z Lwem Direct. ING Bank Śląski.

Ile kosztuje konto w banku PKO?

Prowadzenie rachunku za 0 zł Wypłaty i wpłaty w bankomatach i wpłatomatach PKO Banku Polskiego za 0 zł Wypłaty BLIKIEM we wszystkich bankomatach w Polsce za 0 zł Przelewy standardowe w serwisie iPKO oraz aplikacji IKO autoryzowane kodem SMS lub aplikacją mobilną za 0 zł

Który bank płaci za założenie konta?

Promocja mBank: 250 zł za założenie eKonta i 2,2% dla oszczędności (+ 50 zł dla dziecka) W najnowszej promocji mBanku możemy zdobyć 300 zł w gotówce. Dodatkowy bonus to promocyjne oprocentowanie konta Moje Cele – 2,2% na 3 miesiące.

Co daje nam konto osobiste?

Na konto osobiste pracodawca może przelewać nam nasze wynagrodzenie, czy też mogą spływać innego rodzaju dochody (renta, emerytura). Z drugiej strony w bardzo prosty sposób możemy regulować swoje zobowiązania, jak chociażby opłacać rachunki, czy spłacić ratę kredytu.

Co daje konto osobiste?

Jest to rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR), obsługiwany przez instytucją bankową, przeznaczony dla osób fizycznych. Służy do przechowywania i swobodnego dysponowania środkami finansowymi, otrzymywania należności (z tytułu wynagrodzenia, emerytury, renty, stałych dochodów itp.

Jaki jest mój indywidualny rachunek podatkowy?

Indywidualny rachunek podatkowy do zapłaty VAT, PIT, CIT można sprawdzić na stronie MF, gdzie dostępny jest generator mikrorachunku podatkowego lub można go sprawdzić również w dowolnym urzędzie skarbowym. W celu jego sprawdzenia wystarczy podać swój numer PESEL lub NIP.

Czy Konto Inteligo jest darmowe?

prowadzenie rachunku głównego z 8 zł na 12 zł prowadzenie rachunku pomocniczego z 3 zł na 5 zł … obsługę karty debetowej do kolejnego rachunku w ramach konta Inteligo z 2,9 zł na 4 zł aby uniknąć opłaty wystarczy zapłacić nią bezgotówkowo 100 zł miesięcznie.

W jakim banku nie ma opłat za prowadzenie konta?

KONTO ZA ZERO – PKO BANK POLSKI

 • Darmowe otwarcie i prowadzenie konta.
 • Bezpłatne wydanie karty Visa PKO Ekspres (wielowalutowa, funkcja płatności internetowych, zbliżeniowych, cashback).
 • Miesięczna opłata za obsługę karty – 10 zł (opłaty można uniknąć, wykonując min. …
 • Bezpłatne odnowienie karty.

Ile kosztuje przelew na konto w PKO?

W serwisie internetowym iPKO lub w aplikacji mobilnej IKO – opłata za przelew natychmiastowy wynosi 4,99 zł dla klientów indywidualnych oraz 10 zł dla firm i przedsiębiorstw. W oddziale lub agencji PKO Banku Polskiego za przelew natychmiastowy zapłacimy od 11,99 zł do 20 zł.

Czy konto w PKO jest darmowe?

Prowadzenie rachunku jest darmowe, a opłaty za obsługę karty debetowej PKO Ekspres można w łatwy sposób uniknąć. … Z kontem powiązana jest nowoczesna bankowość internetowa i mobilna oraz ciekawa oferta walutowa.

Który bank nie pobiera opłat za prowadzenie konta?

Zazwyczaj banki nie pobierają opłaty za otwarcie i prowadzenie rachunku, jednak w większości pojawiają się np. opłaty za kartę w momencie gdy nie ma wyrobionej odpowiedniej aktywności minimalnej liczby transakcji kartą. Taka sytuacja występuje w BNP Paribas, ING Banku, mBank czy w Plus Banku.

W jakim banku założyć konto dla dziecka?

Aktualnie zaledwie 4 banki mają w swojej ofercie konto oszczędnościowe dla dziecka, które można otworzyć dla niego już od urodzenia: PKO Bank Polski, Bank Pekao, Bank Millennium oraz ING Bank Śląski.

Na czym polega rachunek oszczędnościowy?

Konto oszczędnościowe pozwala jego posiadaczowi na zarabianie, dzięki oprocentowaniu środków pieniężnych, zdeponowanych na tym rachunku. Ten rodzaj produktu ma pewne cechy lokaty bankowej – z tą jednak różnicą, że kwota na nim znajdującą się, może być w każdym momencie powiększona lub pomniejszona o konkretną sumę.