Kategorie:

W jakiej temperaturze działa decis?

W jakiej temperaturze pryskać Decisem?

Zabiegi wykonujemy w temperaturze do 20°C, gdyż preparat jest wtedy najskuteczniejszy. Decis można stosować od marca do września.

Czy decis zwalcza Tarczniki?

Jeśli ogólnie dostępne preparaty, jak tabletki Tarcznik BR, okazały się nieskuteczne (zawsze na wynik ich działania trzeba poczekać), zalecam bardziej radykalne środki ochrony roślin: Cyperkill Super 25 EC, Decis 2,5 EC, Fastac 100 EC, Karate Zeon 050 CS, Sherpa 100 EC lub Sumi-alpha 050 EC.

Czy decis zwalcza stonkę?

Decis jest stosowany do zwalczania szkodników gryzących i ssących w uprawach sadowniczych, warzywnych oraz roślin ozdobnych. Używany w domach i ogrodach przydomowych do zwalczania mszycy, stonki ziemniaczanej, przy równoczesnej neutralności dla roślin.

Do czego służy decis?

Decis Ogród 015 EW Bayer 30 ml – środek owadobójczy do zwalczania szkodników w uprawach sadowniczych (na mszyce, stonkę) Opis produktu: Środek o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczony do zwalczania szkodników gryzących i ssących w uprawach sadowniczych, warzywnych, roślin ozdobnych.

Przy jakiej temperaturze można pryskać Mospilanem?

Mospilan działa również w wyższych temperaturach, do maksymalnie 25 stopni C, nie stosować w czasie silnego nasłonecznienia, najlepiej wieczorem po odlocie pszczół. Środek działa powierzchniowo, wgłębnie lub systemicznie, dzięki czemu jest efektywny nawet w przypadku szkodników żerujących wewnątrz zaatakowanych roślin.

W jakiej temperaturze dziala Topsin?

W związku z rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE) Nr 2020/1498 z dnia 15 października 2020 r. w sprawie nieodnowienia zatwierdzenia substancji czynnej tiofanat metylu produkt został wycofany ze sprzedaży i stosowania. Działa w niższych temperaturachdziała już od 5 °C.

Jaki środek na ziemiórki?

Skutecznym preparatem do zwalczania ziemiórek jest owadobójczy POLYSECT – koncentrat, który przed użyciem należy rozpuścić w wodzie. Środek przeznaczony jest do podlewania oraz opryskiwania roślin doniczkowych, również storczyków.

Do czego służy Mospilan?

Mospilan 20 Sp to środek stosowany do zwalczania owadów, czyli insektycyd. Ma on formę rozpuszczalnego w wodzie proszku, który po rozpuszczeniu działa powierzchniowo, wgłębnie i systemicznie. … Dzięki mechanizmowi działania służy on do zwalczania zarówno owadów ssących, jak i gryzących.

Kiedy stosować decis?

Termin stosowania: Opryskiwać po wystąpieniu pierwszych kolonii mszyc, od końca fazy kwitnienia do końca fazy zaawansowanego dojrzewania owoców (BBCH 68-85). Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2. Odstęp między zabiegami: co najmniej 14 dni. Zalecana ilość wody: 500 l/ha.

Jak stosować Deltam?

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 5 ml/100 m2 Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 4 – 5 ml/100 m2 Termin stosowania: Opryskiwać bezpośrednio po zaobserwowaniu gąsienic motyli. Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2. Odstęp pomiędzy zabiegami: co najmniej 14 dni.

Jaka temperatura do pryskania miedzianem?

Ważne: Oprysk Miedzianem będzie skuteczny, gdy wykonamy go przy temperaturze co najmniej 6 st. C. Oprysk Zabieg najlepiej zaplanować w dni pochmurne i bezwietrzne, ponieważ nie należy opryskiwać roślin w pełnym słońcu, w czasie opadów lub przy temperaturze poniżej 0 st. C.

W jakiej temperaturze można pryskać zato?

działa już od temp. ok. 8C.

Kiedy pryskać Topsin?

Topsin M 500 SC może być aplikowany w niższych temperaturach i stosowany już do pierwszych zabiegów, w okresie bezlistnym, po wiosennym formowaniu koron drzew. Środek działa w roślinie niezależne od temperatury, cechuje go także odporność na zmywanie przez deszcz.

Jaki zapach odstrasza ziemiórki?

Podlewamy kwiaty naparem z czosnku Aby przygotować napar z czosnku przeciw ziemiórkom rozgniatamy główkę czosnku i zalewamy 1-2 szklankami wrzątku. Gdy napar ostygnie, przelewamy go do 1,5- lub 2-litrowej butelki i dopełniamy wodą. Takim roztworem podlewamy rośliny doniczkowe.

Jak pozbyć się Skoczogonków?

Naturalnym sposobem zwalczania skoczogonków są kąpiele roślin. Doniczkę z rośliną należy zanurzyć na kilka godzin w wodzie tak, by cala bryła korzeniowa była pod wodą. Po tym czasie woda „wypchnie” szkodniki z gleby na powierzchnię.

Kiedy należy stosować Mospilan?

Termin stosowania: środek stosować w okresie pojawienia się szkodnika, od fazy pierwszego do 9 liścia właściwego (BBCH 11-19). Środek Mospilan 20 SP stosować łącznie z adiuwantem Slippa: Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: Mospilan 20 SP 0,2 kg/ha + Slippa 0,2 l/ha.