Kategorie:

Na co są dobre czerwone porzeczki?

Z czym jeść czerwone porzeczki?

Nieoczywiste zastosowanie porzeczki w moim wydaniu to dodanie jej do pieczonych warzyw korzeniowych i bulwiastych, takich jak marchew, burak i ziemniak. Po upieczeniu porzeczka lekko straci swój intensywnie czerwony kolor, ale odda soki do sosu potrawy.

Co można zrobić z czerwonej porzeczki?

Konfitura z czerwonej porzeczki świetnie nadaje się jako dodatek do deserów, gofrów i naleśników. Inaczej niż w dżemie mamy tu całe owoce. Do wykonania tej konfitury możecie użyć zarówno świeżych, jak i mrożonych owoców. Inne przepisy na przetwory znajdziecie TUTAJ.

Czy porzeczki czerwone są zdrowe?

W Polsce najbardziej popularnymi są porzeczki czerwone i czarne. Porzeczki są bardzo zdrowe i bogate w witaminy i mikroelementy. … Czerwona porzeczka jest podobnie jak czarna, choć w mniejszych ilościach, źródłem witamin z grupy B, składników mineralnych oraz witaminy C.

Jaka odmiana porzeczki czerwonej jest najlepsza?

Z porzeczek czerwonych smaczne i o dużej plenności są odmiany 'Rosetta’ o jasnoczerwonych owocach średniej wielkości, 'Holenderska Czerwona’ dająca długie grona owoców, które dojrzewają pod koniec lipca oraz bardzo plenna odmiana 'Detvan’ o soczystych owocach przeznaczonych głównie na desery.

Do czego pasuje porzeczka?

Porzeczki na wytrawnie Z powodzeniem można łączyć je z mięsem, w tym z kurczakiem, kaczką i polędwicą. Mysza75 zdradza przepis na smakowitą kaczkę z owocami, w tym również z porzeczkami.

Jak jeść porzeczki?

Przetwory z porzeczek można przygotowywać zarówno na słodko, jak i bardziej wytrawnie. Owoce te sprawdzą się idealnie do przygotowania konfitur, dżemów, frużeliny, soków, kompotów, nalewek, czy lodów. Przedstawiamy przepis na dżem z czarnej porzeczki.

Co można zrobić z czerwonej kapusty?

Dania z czerwonej kapusty to nie tylko cała gama popularnych sałatek do drugiego dania (z jabłkami i ananasem, z cebulą, z rodzynkami, z papryką, oliwkami czy kukurydzą), lecz także pyszne kapusty zasmażane oraz kompozycje jednogarnkowe z czerwoną kapustą i mięsem lub fantazyjne zestawy warzyw na ciepło.

Co można zrobić z bialej porzeczki?

Przepisy na domowe przetwory z białej porzeczki na zimę: galaretka z soku z białej porzeczki na zimno, galaretka z białej porzeczki z małą ilością cukru, galaretka z soku z białych porzeczek gotowana, kompot z białej porzeczki bez gotowania z małą ilością cukru, nalewka z białych porzeczek na lepsze trawienie…

Czy czerwone porzeczki są kaloryczne?

Czerwone porzeczki dostarczają również odrobinę mniej kalorii, tj. 56 kcal/100 g., ale troszkę wyższy, choć wciąż niski, indeks glikemiczny wynoszący 25. Wartości w przeliczeniu na 100 g produktu.

Ile cukru mają czerwone porzeczki?

Wartość odżywcza czerwonej porzeczki (w 100 g): Wartość energetyczna – 65 kcal. Białko ogółem – 1.4 g. Tłuszcz – 0.20 g. Węglowodany – 13.80 g (cukier 7.37)

Kiedy przesadzać czerwoną porzeczkę?

Można też zrobić to wczesną wiosną, ale jesień jest korzystniejsza ze względu na lepsze warunki do przyjęcia się krzewu – mniejsze ryzyko suszy (upały), więcej wilgoci w glebie, lepsza regeneracja systemu korzeniowego po zakończeniu wegetacji.

Czym najlepiej ściółkować porzeczki?

Zarówno porzeczkę czarną, jak i aronię można ściółkować korą sosnową. Porzeczka czarna najlepiej rośnie na glebie lekko kwaśnej – pH 6,2-6,7. Także aronia preferuje gleby kwaśne, choć może rosnąć też w takiej o odczynie wapiennym.

Co można zrobić z porzeczek?

Z porzeczki można zrobić konfiturę, doskonały dżem z porzeczek, galaretkę, kompot i sok, ale również świetną nalewkę i domowe wino z porzeczek.

Jak jesc czarną porzeczkę?

Owoce czarnej porzeczki spożywa się na surowo, ale można je także wykorzystywać do produkcji przetworów, takich jak soki, dżemy i konfitury. W owocach czarnej porzeczki najważniejszy z żywieniowego punktu widzenia składnik stanowią polifenole.

Z czym laczyc porzeczkę?

Przetwory z porzeczek – jakie wybrać? Porzeczki można dodać również do ciast, serników, deserów i nawet lodów. Idealnie się sprawdza połączenie porzeczkowo-cytrynowe. Dobrym pomysłem jest łączenie słodkich owoców, takich jak maliny czy czerwony agrest z czarną lub czerwoną porzeczką.

Co z czerwonej kapusty na obiad?

czerwona kapusta na obiad

  • Placki ziemniaczane z czerwoną kapustą …
  • Sałatka z gotowanej kapusty czerwonej. …
  • Surówka z czerwonej kapusty z jabłkiem. …
  • Surówka z czerwonej kapusty z porem. …
  • Szybkie curry z kapustą i kolendrą …
  • Klasyczna sałatka mix z kapustą pekińską …
  • Tarta z czerwonej kapusty. …
  • Azjatycki makaron z kapustą pak-choi.