Kategorie:

Na co jest olejek tymiankowy?

Z czym łączyć olejek tymiankowy?

Olejek tymiankowy udrożnia drogi oddechowe i uśmierza ból gardła, łagodząc przy okazji stan zapalny. Jeśli dodamy do niego olejki pomarańczowy oraz melisowy, zyskujemy wtedy większą szansę na pozbycie się bólu głowy i poprawę nastroju.

Na co pomaga olejek świerkowy?

Produkt ten słynie z działania uspokajającego, usuwa objawy zmęczenia, nerwobóle i symptomy wyczerpania nerwowego. Wykazuje właściwości pobudzające i działa odświeżająco na zmęczony lub przemęczony umysł. Poleca się go do łagodzenia bólów migrenowych. Właściwości tonizujące to kolejna z wielu zalet tego preparatu.

Jak używać olejku tymiankowego?

Olejek tymiankowy – jak go stosować?

  1. do płukania gardła i jamy ustnej.
  2. do inhalacji – 5-10 kropli olejku tymiankowego wlać do szklanki gorącej wody.
  3. do kąpieli – 1-2 łyżeczki olejku wlać do wanny wypełnionej w 1/3 wodą o temperaturze 36-38°C, czas kąpieli to 10-15 min.
  4. jako naturalny odświeżacz powietrza.

Ile kropel olejku tymiankowego?

Moje olejki tymiankowe są bardzo mocno stężone i polecam nie dawać do dyfuzora więcej niż 4- 5 kropli jednorazowo (można dodać 1-2 kropli pomarańczy).

Z czym łączyć olejek sandałowy?

W ofercie produktowej opartej na olejku sandałowym stosuje się również łączenie tej nuty z innymi zapachami. Najczęściej z olejkiem sandałowym kompozycję tworzą: goździki, paczula, bergamotka, szałwia, kolendra, geranium, jaśmin, cyprys, koper włoski, mirra, czarny pieprz czy mięta pieprzowa.

Z czym laczyc Paczule?

Paczuli – cedr, pomarańcza, róża, drzewo różane. Palmaroza – cedr, pomarańcza, róża, drzewo różane. Pomarańcza – cynamon, olejki cytrusowe, lawenda. Rozmaryn – drzewo herbaciane, lawenda, mięta pieprzowa, pomarańcza, sosna, trawa cytrynowa.

Do czego służy olejek sosnowy?

Olejek sosnowy to produkt pozyskiwany z igieł sosny zwyczajnej. Ma właściwości antyseptyczne, przeciwzakaźne, dezodoryzujące, bakteriobójcze, tonizujące, przeciwbólowe i rozgrzewające. Jest pomocny przy infekcjach dróg oddechowych oraz zatok. Działa wykrztuśnie, ułatwia oddychanie i rozszerza drogi oddechowe.

Na co jest olejek pichtowy?

Olejek pichtowy bywa wykorzystywany w walce z chorobami obejmującymi kości, stawy i mięśnie. Stanowi ukojenie dla osób zmagających się z reumatyzmem, bólami kręgosłupa oraz pleców. Przyspiesza regenerację nie tylko skóry, ale także innych uszkodzeń, np. złamań lub stłuczeń.

Jak stosować olejek rozmarynowy?

Ze względu na swoje właściwości antyseptyczne olejek oczyszcza skórę głowy, jednocześnie pobudzając krążenie i odżywiając cebulki włosów. Warto pamiętać, że stężony olejek rozmarynowy może podrażniać skórę. Należy stosować go w rozcieńczeniu z wodą, olejem nośnikowym lub jako dodatek do gotowego produktu kosmetycznego.

Ile kropli olejku tymiankowego do inhalacji?

Stosowanie. Inhalacje: 5-10 kropli olejeku tymiankowego, Etja wlać do szklanki gorącej wody i wdychać powstające opary. Kąpiel: 1-2 łyżeczki olejku wlać do wanny wypełnionej 1/3 wody w temp.

Ile kropli olejku sosnowego do inhalacji?

Aby przygotować olejek sosnowy do inhalacji, należy użyć 5-10 kropli olejku i wymieszać z kilkoma łyżeczkami wody. Taką inhalację można przygotować w zwykłej miseczce (i wówczas wdychać opary pod przykryciem na przykład z ręcznika), ale też zastosować do niej specjalne urządzenie do inhalowania.

Z czym łączyć Ylang-Ylang?

Olejki eteryczne są zbyt skoncentrowane i poza lawendowym nie można nakładać ich bezpośrednio na skórę. Zapach ylangylang dobrze komponuje się też z innymi olejkami, szczególnie lubię mieszać go z grejpfrutem, różą, goździkiem, kadzidłem albo drzewem sandałowym.

Z czym łączyć olejek sosnowy?

Sosna – cedr, cytryna, eukaliptus, drzewo herbaciane, lawenda, mięta pieprzowa, rozmaryn. Trawa cytrynowa – bazylia, eukaliptus, lawenda, mięta pieprzowa, rozmaryn, tymianek. Tymianek – bergamota, cytryna, eukaliptus, drzewo herbaciane, lawenda, rozmaryn, sosna.

Z czym łączyć olejek rozmarynowy?

Olejek rozmarynowyz czym łączyć? Jako olej nośnikowy do masażu z olejkiem rozmarynowym sprawdzi się naturalna oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej arganowy lub oliwka do masażu. Można łączyć olejek rozmarynowy z gotowymi kremami do ciała i twarzy, szamponami, odżywkami i innymi ulubionymi kosmetykami.

Z czym połączyć drzewo sandałowe?

Najczęściej z olejkiem sandałowym kompozycję tworzą: goździki, paczula, bergamotka, szałwia, kolendra, geranium, jaśmin, cyprys, koper włoski, mirra, czarny pieprz czy mięta pieprzowa.

Czy olejek sosnowy nadaje się do inhalacji?

Aby przygotować olejek sosnowy do inhalacji, należy użyć 5-10 kropli olejku i wymieszać z kilkoma łyżeczkami wody. Taką inhalację można przygotować w zwykłej miseczce (i wówczas wdychać opary pod przykryciem na przykład z ręcznika), ale też zastosować do niej specjalne urządzenie do inhalowania.