Kategorie:

Kto pracuje u Wokulskiego w sklepie?

W jakiej branży działa sklep Wokulskiego?

Branża Sklepy z odzieżą skórzaną i galanterią to dziedzina, w której firma „Wokulskiego” prowadzi swoją działalność od kilku lat.

Kto przychodził do sklepu Wokulskiego?

Otwierany był codziennie o godzinie szóstej, a subiekci przychodzili zawsze w tej samej kolejności: Ignacy Rzecki, August Katz, stary Pan Mincel, Jan Mincel oraz często doprowadzany do sklepu Franc Mincel.

Kto przejął sklep Mincla?

Rzecki wrócił w roku 1853 do Warszawy i dołączył do sklepu Jana Mincla, znajdującego się na Krakowskim Przedmieściu. Jan ożenił się z Małgorzatą Pfeifer. Gdy zmarł, wdowa po nim wyszła za mąż za Stanisława Wokulskiego. Jednak po czterech latach zmarła i ona, a właścicielem sklepu został Stanisław.

Kto kupił sklep od Wokulskiego?

Henryk Szlangbaum[edytuj] Henryk Szlangbaum – postać literacka, jeden z bohaterów powieści Lalka (1890) Bolesława Prusa.

Kto pracował u Wokulskiego w sklepie?

Ignacy Rzecki prowadzi sklep Wokulskiego, który ten odziedziczył po Minclowej. Pamiętnik starego subiekta (dzieje Rzeckiego): dzieciństwo, praktyka w galanteryjnym sklepie Mincla, praca w sklepie.

Kto zarządzał sklepem Wokulskiego?

Rządy starego subiekta Pod nieobecność Wokulskiego sklepem galanteryjnym zajmuje się Ignacy Rzecki.

Czym zajmował się sklep Wokulskiego?

Właścicielem sklepu kolonialno – galanteryjno – mydlarskiego na Podwalu był Jan Mincel. Prowadził go wraz z dwoma synami Francem, który obsługiwał dział z towarami kolonialnymi oraz Janem obsługującym galanterię. W dziale mydlarskim pracował August Katz. W późniejszym czasie do pracy przyjęto Ignacego Rzeckiego.

Co mogło stać się z Wokulskim?

Jak wiadomo, „Lalka” kończy się niejednoznacznie. Przed swą śmiercią w 1879 r. Rzecki otrzymuje ostatnie wiadomości o Wokulskim, który wysadził – przypominający mu niefortunną miłość do panny Izabeli – kamień razem z gruzami zamku w Zasławku i zniknął.

W jaki sposób Wokulski przejął sklep?

W celu pomnożenia majątku Wokulski wyjechał na wojnę rosyjsko – turecką, gdzie dorobił się dostarczając żywność na potrzeby wojska. Majątek zdobyty na wojnie pozwolił Wokulskiemu otworzyć nowy sklep na Krakowskim Przedmieściu.

Kto pracuje w sklepie Mincla?

Klientów obsługiwało trzech subiektów – towary kolonialne wydawał klientom Franc Mincel, młodszy Jan Mincel oferował i sprzedawał galanterię, zaś przy mydle pracował August Katz. Do nich dołączył później Ignacy Rzecki, a także Stanisław Wokulski po powrocie z Irkucka.

Kto przejął sklep Wokulskiego w lalce?

Kiedy Henryk Szlangbaum kupuje sklep Wokulskiego i przejmuje po nim zarząd nad spółką do handlu z cesarstwem – stary Szlangbaum triumfuje.

Co się dzieje ze sklepem Wokulskiego?

W drugiej części salonu frontowego i w dziale z towarami gumowymi znajdował się sklep z meblami artystycznymi firmy „Prószyński i Magnuski”. Po roku 1944 z budynku nr 7 zostały tylko ruiny. W 1946 odbudowano część frontową od Krakowskiego Przedmieścia.

Kto był subiektem w sklepie Wokulskiego?

Mraczewski – subiekt w sklepie Wokulskiego, elegant, piękniś, bawidamek, podrywający kobiety, także Izabelę i panią Stawską.

Kto dostarczał s Wokulskiemu informacji o Łęckich?

Pani Meliton – swatka, pomagająca Wokulskiemu zdobyć rękę Izabeli, dostarcza mu informacji o Łęckiej.

Gdzie mieścił się sklep Wokulskiego?

Najważniejsza ulica w „Lalce” Bolesława Prusa, przy której mieszkał i miał swój sklep Stanisław Wokulski – Krakowskie Przedmieście.

Czym zajmował się Węgiełek?

Potrafi wykonywać pracę stolarza, kowala i rzeźbiarza. Zostaje zatrudniony do wykonania pomnika, który prezesowa Zasławska kazała postawić na grobie jej dawnego ukochanego, stryja Stanisława Wokulskiego. … Stanisław Wokulski poznaje Węgiełka, gdy w towarzystwie Izabeli zwiedza ruiny zamku.