Kategorie:

Kiedy jest najcieplej w Norwegii?

W jakim miesiącu najlepiej jechać na Nordkapp?

Na Nordkapp najlepiej wybrać się trakcie dnia polarnego, czyli między 14 maja, a 19 lipca. Warto pamiętać, że między początkiem września, a połową maja Nordkapp otwierany jest tylko na cztery godziny dziennie (11:00-15:00).

Kiedy najlepiej wybrac się do Norwegii?

Zdaniem wielu znawców tematu najlepszym okresem na zwiedzanie fiordów w Norwegii jest początek lata, zwłaszcza czerwiec i lipiec, gdy słońce jest wysoko na niebie i świeci przez całą dobę, ale każdy sezon ma swoje plusy.

Gdzie najcieplej w Norwegii?

Jednak Norweska Riwiera, czyli najcieplejsze miejsce w kraju, z najmniejszą sumą opadów i największą liczbą słonecznych dni w roku, to świetny cel wycieczki do Norwegii. Zazwyczaj temperatura jest troszkę niższa niż w Europie Środkowowschodniej, ale bywa, że lato w Arendal jest cieplejsze, niż w Gdańsku.

Czy w Norwegii na prawdę jest zimno?

Przeciętne temperatury w znacznej części Norwegii są jedynie nieco niższe niż w naszym kraju. Średnia temperatura w lipcu wynosi w Oslo ponad 16ºC, a w leżącym 350 kilometrów za kołem polarnym Tromsø 11,5ºC. Dla porównania w Warszawie jest to ok. 18ºC a w Zakopanym 14,5ºC.

Kiedy najlepiej jechać na Lofoty?

Jeśli chcesz poznać prawdziwe piękno Lofotów i wybrać się na jedno- lub wielodniowe górskie wędrówki, musisz wybrać miesiące od czerwca do września. Przed czerwcem (a często także i w pierwszym tygodniu czerwca) w górach leży jeszcze śnieg. Sprawia to wędrówkę trudną, a często i niebezpieczną.

Kiedy najlepiej jechać do Bergen?

Najlepszy miesiąc, dla przyjechania w dobrą pogodę w Bergen to: Lipiec. Luty jest najchłodniejszym miesiącem. Najbardziej mokre miesiące to Wrzesień, Październik, Listopad i Grudzień

Gdzie najładniejsze fiordy w Norwegii?

Nærøyfjord. Najpopularniejszą odnogą Sognefjord jest jeden z najpiękniejszych w Norwegii, ale i najwęższych fiordów, czyli Nærøyfjord. Nazwa tego miejsca pochodzi od imienia nordyckiego boga morza i wiatrów, czyli Njord. Nærøyfjord mierzy około 17 km, a w najwęższym miejscu ma tylko 250 metrów szerokości.

W jakim klimacie leży Norwegia?

Norwegia jest położona w klimacie umiarkowanym. Jej południowa i środkowa część znajduje się wstrefie morskiego klimatu umiarkowanego, natomiast północna część w strefie chłodnego morskiego klimatu umiarkowanego, choć na krańcowych wybrzeżach na północy nawet z subpolarnym.

Czy w Norwegii jest ciepło?

Średnie temperatury w Norwegii są w ciągu roku zbliżone do tych, z którymi mamy do czynienia w Polsce. Choć oczywiście latem nie ma tam takich upałów jak u nas, jeśli zliczyć by ilość dni ciepłych i zimnych w Polsce, osiągniemy zaledwie 18-20 stopni Celsjusza.

Jakie są zimy w Norwegii?

Średnie temperatury w Norwegii

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen -1 luty -1 kwiecien 7
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen -6 luty -5 kwiecien 0
Temperatura wody [°C]:

Jak dlugo trwa zimą w Norwegii?

Na ulicach mogą zdarzać się tu zaspy, choć w miastach często nie wygląda to tak dramatycznie, jak na filmach. Co jednak warte zaznaczenia, zima może trwać tu od października do maja!

Jak dolecieć na Lofoty?

Na Lofoty można dostać się na kilka sposobów. Trzy lata temu leciałam po raz pierwszy, ale do Bodo. Najpierw więc samolotem z Gdańska do Trondheim, a potem pociągiem nocnym do Bodø. Dziś można dolecieć samolotem bezpośrednio do Bodø, a stamtąd już ruszyć promem na Lofoty, do Moskenes.

Co robić na Lofotach?

A jakie są według Rostków najpiękniejsze miejsca na Lofotach, które koniecznie musicie zobaczyć?

  • Offersoykammen. …
  • Plaża Yttersand. …
  • Wzgórze Roren. …
  • Reine. …
  • Reinebringen. …
  • Plaża Haukland i Uttakleiv. …
  • Munkebu Hut. …
  • Henningsvaer.

Jak najlepiej jechać do Norwegii?

Zasadniczo samochodem do Norwegii można dostać się przez Szwecję lub Danię, np. jedna droga to przepłynięcie promem ze Świnoujścia, Gdańska, Gdyni do Szwecji a następnie samochodem do Norwegii. Inna trasa prowadzi samochodem przez Niemcy i Danię a następnie podróż promem do Norwegii.

Ile dni w roku pada deszcz w Bergen?

Jednej rzeczy turyści przybywający do Bergen mogą być pewni – deszczu. Chmury prawie nieustannie przykrywają szczyty gór otaczających Bergen. Mieszkańcy miasta żartują, że pada u nich przez 300 dni w roku i prawie mają rację. Deszcz tutaj pada średnio przez około 213 dni w roku.

Gdzie są najpiękniejsze fiordy?

Zdaniem Towarzystwa National Geographic i UNESCO, w Norwegii znajdują się dwa najpiękniejsze fiordy na Ziemi – Naeroyfjord i Geirangerfjord.