Kategorie:

Jakie to imię Patrycja?

Z jakiego pochodzenia jest imię Patrycja?

Patrycja jest żeńską formą trzech imion: Patrycy, Patryk i Patrycjusz. Wywodzi się od słowa oznaczającego człowieka szlachetnie urodzonego. Kobieta o tym imieniu kocha rodzinę, dom, dzieci – i to jest treścią jej życia. Angażuje się również w działalność społeczną lub charytatywną.

Z czym kojarzy się imię Patrycja?

Patrycja – pochodzenie i znaczenie Jest to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, odpowiednik męskich imion Patrycjusz, Patrycy, Patryk. Oznacza „szlachetnie urodzona, patrycjuszowska”.

Czy imię Patrycja jest swiete?

Patrycja to żeński odpowiednik imion Patrycy, Patrycjusz albo Patryk, które znaczą po łacinie patrycjusz, czyli człowiek szlachetnie urodzony. Święta o tym imieniu, św. Patrycja z Neapolu, jest patronką pielgrzymów, w czym przypomina świętego Krzysztofa.

Kto jest patronem imienia Patrycja?

Święta Patrycja z Neapolu – nazywana inaczej Patrycją z Konstantynopola, patronka Neapolu.

Na którym miejscu jest imię Patrycja?

W rankingu imion 2019/2020 Patrycja zajęła 68 miejsce. W 2019 roku imię Patrycja otrzymało 545 dziewczynek. W rankingu imion 2018/2019 Patrycja zajęła 63 miejsce. W 2018 roku imię Patrycja otrzymało 638 dziewczynek.

Jaki Patrycja ma znak zodiaku?

Imię Patrycja według astrologów i numerologów Odpowiednie imię dla osób urodzonych pod znakiem Wodnika, Bliźnią, Wagi, Strzelca.

Jakie imię żeńskie na bierzmowanie?

Najpopularniejsze imiona żeńskie na bierzmowanie Wydaje się, że obecnie największą popularnością cieszą się takie imiona jak: Agata, Agnieszka, Anastazja, Anna, Elżbieta, Jadwiga, Joanna, Katarzyna, Kinga, Klara, Łucja, Magdalena, Maria, Marta, Róża, Stefania, Teresa, Urszula, Weronika, Wiktoria.

Co oznacza imię Agnieszka?

Imię pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa „hagnos”, które oznacza „czysta”, „nieskalana”, „dziewicza”, „święta”. Z kolei słowo „hagn” znaczy „początek czegoś”, „powstanie”.

Co oznacza imię Kasia?

Imię pochodzenia greckiego, wywodzi się z słowa „katharos”, które oznacza „czysty”, „bez skazy”, „prawy”. Znaną świętą o tym imieniu była Katarzyna Aleksandryjska, żyjąca na przełomie III i IV w. Męczennica skazana na śmierć przez rozdarcie za pomocą koła zaopatrzonego w kolce.

Którego imieniny obchodzi Patrycja?

Imieniny Patrycji: data Swoje imieniny świętuje kilka razy w roku. Najczęściej obchodzi je 25 sierpnia. Poza tym święto Patrycji wypada również 13 i 20 marca oraz 28 sierpnia.

Co oznacza imię Maciek?

Imię wywodzi się z hebrajskiego „mattijah” – co oznacza „dar od Boga”. Imię to spokrewnione jest z imieniem Teodor, Bogdan i Mateusz. Maciej to człowiek spokojny, obdarzony równowagą.

Co oznacza imię Tomek?

Imię pochodzenia aramejskiego, wywodzi się od słowa „toma” – „podwójny”, w znaczeniu „bracia bliźniacy”. Imię to nosił jeden z apostołów zwany dzisiaj niewiernym Tomaszem z racji tego, że nie uwierzył w zmartwychwstanie Jezusa, póki na własne oczy nie zobaczył Jego ran. …

Jakie są swiete imiona damskie?

3. Żeńskie imiona świętych

 • Agata – patronka sztuki, artystów, kominiarzy, pielęgniarek.
 • Agnieszka – patronka dziewic, narzeczonych, dzieci, panien.
 • Anastazja – patronka cenzorów.
 • Anna – patronka matek, gospodyń domowych, wdów, stolarzy.
 • Apolonia – patronka dentystów.
 • Barbara – patronka górników, dobrej śmierci.

Jakie mogą być imiona do bierzmowania?

Przykłady imion do bierzmowaniaimiona męskie

 • Święty Adam – patron ubogich i cierpiących.
 • Święty Adrian – patron strażników więziennych.
 • Święty Alfons – patron adwokatów.
 • Święty Andrzej – patron zakochanych.
 • Święty Benedykt – patron architektów.
 • Święty Bernard – patron alpinistów.
 • Święty Błażej – patron lekarzy.

Co to znaczy Agnieszka po łacinie?

Pochodzi od greckiego słowa hagne (po grecku Αγνή – Agne zaś „H” jest to „A” czytane z przydechem) – „czysta”, „dziewicza”, „nieskalana”. Może również pochodzić od łacińskiego słowa „agnus” – czyli baranek (to jednocześnie rodzaj męski greckiej „h-agne” ).

Czy Agnieszka to popularne imię?

Popularność imienia Agnieszka W rankingu imion 2020/2021 Agnieszka zajęła 103 miejsce. W 2020 roku imię Agnieszka otrzymało 186 dziewczynek. W rankingu imion 2019/2020 Agnieszka zajęła 91 miejsce. W 2019 roku imię Agnieszka otrzymało 249 dziewczynek.