Kategorie:

Jakie ryby z labeo?

Z jakimi rybami może być labeo?

Nie może być trzymany z rybami o ubarwieniu czerwonym, wolno pływającymi i odmianami weloniastymi. Za współmieszkańców najlepiej dobierać ryby przebywające w środkowych i górnych partiach wody. Akwarium powinno być przykryte.

Czy ryby labeo są agresywne?

Labeo to wariat. Niesamowicie agresywny, szczególnie wobec ryb wyglądem przypominającym jego budowę ciała. Dla innych ryb, nawet większych od siebie, także nie był zbyt „uprzejmy”. Szczególnie upodobał sobie Skalary, których może nie podgryzał, ale atakował, demonstrował swoją wyższość i szybkość.

Ile Labeo w akwarium?

Labeo w akwarium osiąga 15 cm długości. Charakteryzuje się wydłużonym ciałem koloru szarego z prześwitami ciemnej zieleni i ciemną plamą u nasady ogona. Płetwy czerwone, lekko opalizujące. Płetwa ogonowa rozwidlona.

Jak się nazywa czarna ryba?

Molinezja „Black Molly” – ryba akwariowa, odmiana hodowlana molinezji szerokopłetwej (Poecilia latipinna), krzyżówka z molinezją ostroustą (Poecilia sphenops), nazywana Czarną Molly. Jest podobna do pokrewnego gatunku Poecilia velifera, z którym krzyżuje się i daje płodne potomstwo.

Jakie ryby mogą być z Brzanką Denisona?

Brzanka denisona ma również czarne i żółte plany na ogonie. U ryb można zauważyć różnice płciowe….Nie ma problemu, by z brzanką denisona zamieszkały gatunki takie, jak:

  • danio malabarskie,
  • brzanka wysmukła,
  • taczanka neonowa,
  • barwniak czerwonobrzuchy.

26 sty 2021

Jakie sumy do akwarium?

Hara jerdoni, czyli sum kotwicowy. Te sumy akwariowe idealnie nadają się do zbiornika o powierzchni dna 30x25cm. Osiągają wielkość zaledwie 4 cm, a wyglądają jak drewniak.

Jakie ryby mogą być z Molinezjami?

Molinezje należą do ryb dość towarzyskich. Mogą być częścią akwarium wielogatunkowego, jak również przebywać w towarzystwie wyłącznie innych przedstawicieli swojego gatunku. Możesz dopilnować, aby w dużej grupie molinezji samiec był jeden, a kilka samic.

Jak odróżnić samca od samicy molinezji?

Molinezja jest łatwa do rozpoznania – nawet płeć można bez problemu określić. Samice są większe (nawet do 12 cm długości, przy czym samiec dorasta do 7 cm), grubsze i słabiej zabarwione. Ponadto u samców występuje wyraźne gonopodium (zewnętrzny narząd kopulacyjny).

Jakie ryby mogą być z Brzankami?

W akwarium biotopowym brzanki trzyma się z innymi karpiowatymi, ponadto z piskorzowatymi (np. piskorkiem i bocją wspaniałą).

Jak rozpoznać płeć u brzanki?

Najlepiej rozpoznać płeć u dorosłych osobników, czyli ryb, które mają około 5 centymetrów długości. Samce są stosunkowo barwniejsze od samic i smuklejsze. Kolory u samców są intensywniejsze, szczególnie czerwień na płetwach grzbietowych i odbytowych oraz pyszczek.

Czy sum zjada inne ryby?

Młodociane osobniki zjadają początkowo skorupiaki, robaki itp. Starsze są drapieżnikami. Poluje na ryby różnych gatunków. Czasem zjada żaby, ropuchy i salamandry i wszelkiego innego rodzaju płazy, a nawet pożywia się gadami, ssakami, ptakami.

Czym karmic sumy w akwarium?

Temat: Sumy W chwili obecnej podstawowy pokarm to: ochotka, serca i suchy pokarm oraz deserowo małe rybki :)…

Jakie ryby pasują do neonów?

Niektórzy trzymają nawet kiryśniki w malawi Tak samo można dać stadko danio pręgowanych lub kardynałki do strefy powierzchniowej, a w toń neony inessa czy żałobniczki. W większej ilosći zajmą się sobą, w mniejszych grupach kardynałki mogą ”zaczepiać” neonki i odwrotnie.

Czym można karmić molinezje?

Karmienie molinezji spirulina (płatki, tabletki) oraz plankton. Ponadto ryby same żywią się glonami w akwarium, rzęsą wodną (lub podskubują uprawianą zieleń). Z pokarmów zwierzęcych/mięsnych cenione są larwy komarów, ochotka, dafnie, a nawet mrożone serce wołowe.

Czy samica mieczyka może zmienić się w samca?

rudy1986 , miro – zmiany płci u mieczyków to wcale nie są rzadkie przypadki, kiedyś hodowałem mieczyki i obserwowałem takie sytuacje wielokrotnie, np. często dorosłej samicy, która już miewała młode, wyrastało gonopodium i zaczynała zachowywać się jak samiec.

Jak odróżnić samca od samicy rybki?

samce pielęgnic (Cichlid) czy bojowników (Betta) mają większą płetwę grzbietową niż samice. A w przypadku ryb takich jak gupiki, molinezje, mieczyki czy platki samca można rozpoznać po charakterystycznej trójkątnej płetwie w pobliżu ogona (zwanej płetwą odbytową) (ryc. 1).