Kategorie:

Jakie leki zawierają efedrynę?

W jakich produktach znajduje się efedryna?

Występuje w roślinach z rodzaju przęśl (Ephedra equisetina, Ephedra sinica – má huáng, Ephedra distachya) oraz w cisie (Taxus baccata). Jest najczęściej dostępna w formie chlorowodorku i siarczanu.

Co zawiera Tussipect?

Co zawiera lek Tussipect 5 ml syropu zawiera substancje czynne: – 622 mg wyciągu tymiankowego (Thymi extractum), DER 1 : 3-5; ekstrahent: mieszanina etanolu 96% (v/v), wody i glicerolu; substancja pomocnicza: amonu wodorotlenek stężony – 0,1%, – 4,35 mg efedryny chlorowodorku (Ephedrini hydrochloridum), – 1,43 mg …

Czy Tussipect jest na receptę?

Tussipect to dostępny za okazaniem recepty lek o działaniu wykrztuśnym. Preparat jest stosowany w chorobach dróg oddechowych, w których występują trudności z odkrztuszaniem. Ma postać tabletek lub syropu.

W jakich lekach znajduje się pseudoefedryna?

Lista produktów zawierających Pseudoefedryna (pseudoephedrine)

 • Gripex Max tabletki powlekane. …
 • Ibuprom Zatoki tabletki powlekane. …
 • Sudafed tabletki powlekane. …
 • Cirrus Duo tabletki. …
 • Acatar Acti-Tabs tabletki. …
 • Tabcin Trend kapsułki. …
 • Gripex tabletki powlekane. …
 • Nurofen Zatoki tabletki powlekane.

W czym efedryna bez recepty?

Efedryna znajduje się w syropach i tabletkach na kaszel, takich jak Tussipect, czy kroplach na stany zapalne błony śluzowej nosa, takich jak np. Efrinol. W niewielkich i ściśle określonych dawkach, zawarta w tych farmaceutykach efedryna, ma działanie lecznicze. Pomaga w kojeniu kaszlu, kataru czy objawów astmy.

Co daje efedryna?

Działa rozszerzająco na oskrzela, zmniejsza wydzielanie śluzu w drogach oddechowych i stymuluje oddychanie. Zwiększa częstotliwość skurczów serca i ich siłę. Zwęża naczynia krwionośne, w tym także błony śluzowej nosa, powoduje wzrost ciśnienia tętniczego (skurczowego i rozkurczowego).

Czy Tussipect odchudza?

Tussipect nie jest środkiem odchudzającym!!! jeśli chcecie się odchudzać a nie potraficie bez wspomagaczy to kupcie preparat przeznaczony do tego celu.

W czym efedryną bez recepty?

Efedryna znajduje się w syropach i tabletkach na kaszel, takich jak Tussipect, czy kroplach na stany zapalne błony śluzowej nosa, takich jak np. Efrinol. W niewielkich i ściśle określonych dawkach, zawarta w tych farmaceutykach efedryna, ma działanie lecznicze. Pomaga w kojeniu kaszlu, kataru czy objawów astmy.

Czy syrop acodin jest na receptę?

Nie, zarówno syrop Acodin, jak i tabletki Acodin, dostępne są bez recepty.

Czy Sudafed jest na receptę?

Sudafed w tabletkach to lek przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia. Należy do leków z grupy OTC, a więc wydawany jest bez recepty. Jedna tabletka powlekana leku Sudafed zawiera 60 mg pseudoefedryny.

Jakie leki działają odurzająco?

Leki na kaszel, przyjmowane w ilości większej niż zalecana w ulotce, mogą powodować uzależnienie, ponieważ zawierają:

 • ww. pseudoefedrynę (np. Gripex),
 • fosforan kodeiny, czyli kodeinę (np. Thiocodin),
 • bromowodorek dekstrometorfanu, znany także jako dekstrometorfan lub DXM (np. Acodin, Choligrip na noc),

24 kwi 2013

Z czym nie można laczyc pseudoefedryny?

Bardzo ważne jest, by nie przyjmować pseudoefedryny razem z furazolidonem, lekiem przeciwbakteryjnym. Podobnie sytuacja wygląda z Inhibitorami MAO, czyli inhibitorami monoaminooksydazy, lekami stosowanymi w atypowej depresji i chorobie Parkinsona.

Co to jest za lek Apselan?

Apselan to produkt leczniczy do stosowania w zapaleniu błony śluzowej nosa i zatok przynosowych w przebiegu przeziębienia, grypy, alergii.

Czy efedryna odchudza?

Efedryna przyspiesza odchudzanie Szacuje się, że regularne zażywanie tego środka pozwala przyspieszyć tempo metabolizmu o 10%. Bezpośrednio po zażyciu efedryna powoduje wzrost temperatury ciała, co nasila proces rozpadu tkanki tłuszczowej.

Jak podawac Efedryne?

Efedryna może dawać pozytywne wyniki testów antydopingowych u sportowców. Dorośli: Domięśniowo lub podskórnie od 12,5 mg do 25 mg. Maksymalnie do 150 mg w ciągu 24 godzin w dawkach podzielonych. Dzieci: Podskórnie 3 mg/kg mc./dobę lub 25 do 100 mg/m2 pc./dobę w 4-6 dawkach podzielonych.

Czy efedryna jest bez recepty?

Preparaty z samą efedryną w postaci roztworów do wstrzykiwań dostępne są wyłącznie na receptę.