Kategorie:

Jakie cechy charakteru miał Adam Cisowski?

Za co podziwiam Adama Cisowskiego?

Główną jego wadą była jedna z jego zalet – odwaga, która wiele razy stawiała go w niebezpiecznych sytuacjach. Jego podejście do życia było niewątpliwie optymistyczne. … Podziwiam Adama za jego odwagę i umiejętność logicznego myślenia.

Jak wygląda Adam Cisowski z Szatan z siódmej klasy?

Wg książki Adaś był chłopcem jako-tako przystojnym: miał okrągłą głowę, zmierzwione blond włosy, oczy niebieskie i przenikliwe. Miał ponadto śmiałe spojrzenie. Budowa zewnętrzna również świadczy o jego ładnym wyglądzie: był średniego wzrostu, miał nieforemne ciało, wyglądał na silnego i sprężystego.

Czy Adam Cisowski był miły?

Ojciec chłopca był znanym lekarzem, zaś matka zajmowała się domem i rodzeństwem Adasia. Adam był nieforemnym, nieco pękatym chłopcem. Miał rozczochraną fryzurę, był sprężysty i silny. … Był miłym chłopcem o dobrym sercu pokazał to wtedy gdy oddał swoje okrycie i porcję picia Francuzowi.

Jakie przezwisko miał Adam Cisowski?

Adam Cisowski – charakterystyka postaci Miał przezwisko Szatan. Był w VII klasie. Jego ojciec był lekarzem, a matka zajmowała się domem i czwórką…

Jakie zdolności miał Adaś Cisowski?

Chłopiec miał talent detektywistyczny. Był uczciwy. Zawsze pomagał potrzebującym. Pogodny, bystry, koleżeński, pomysłowy, genialny oraz bardzo dzielny.

Czy Adasia Cisowskiego można nazwać detektywem?

Charakterystyka Adama Cisowskiego -. – .. Adaś to chłopak bardzo sprytny przebiegły i przenikliwy obdarzony umiejętnością rozwiązywania różnych zagadek Jako młody Detektyw odznacza się doskonałą pamięcią Podczas rozwiązywania zagadki zaginionych drzwi wykorzystuje swoją zdolność do logicznego myślenia uzdolnienia w .

Ile lat miał Adam Cisowski Szatan z siódmej klasy?

W czasie trwania akcji powieści miał siedemnaście lat i był uczniem klasy siódmej warszawskiego gimnazjum dawnego typu (sprzed reformy Jędrzejewicza).

Czym interesował się Adam Cisowski z Szatana z siódmej klasy?

Interesował się detektywistyką. Adaś to młowy człowiek. Jego wygląd pokazywał nam sprężystego, nieco pulchnego i silnego chłopca. „Spojrzenie miał śmiałe i dziwnie przenikliwe”.

W kim zakochał się Adam Cisowski?

Kiedy zakochał się w błękitnookiej Wandzie, traktował swe uczucia w sposób poważny i dojrzały, mimo, że był jeszcze bardzo młodym człowiekiem. Bardzo chciałbym, żeby ktoś taki jak Adam zjawił się kiedyś w naszej szkole, a najlepiej klasie.

Co sądzę o Adamie Cisowskim?

Adam był nazywany „szatanem”, ponieważ charakteryzowała go niesamowita przebiegłość oraz spryt. Widać było to na pierwszy rzut oka, w przenikliwym spojrzeniu. Jego logiczne myślenie, oraz umiejętności detektywistyczne pozwoliły mu rozwiązać zagadkę ukrytego skarbu.

Ile lat miał Szatan z siódmej klasy?

W czasie trwania akcji powieści miał siedemnaście lat i był uczniem klasy siódmej warszawskiego gimnazjum dawnego typu (sprzed reformy Jędrzejewicza).

Dlaczego Adam Cisowski był koleżeński?

Adam był bardzo koleżeński wobec rówieśników, gdyż nie wydał Stasia w sprawie z piórem. Zawsze był gotowy i chętny do pomocy. Dla chłopca najważniejsze były uczucia, a nie skarby. Miał bardzo dobre serce, o czym świadczy to, że Francuzowi oddał swoje przykrycie.

Ile lat ma główny bohater Szatan z siódmej klasy?

Opis Adama Cisowskiego – „Szatan z siódmej klasyGłównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego pt. „Szatan z siódmej klasy” jest Adam Cisowski – tytułowy szatan. Ma siedemnaście lat i uczęszcza do siódmej klasy warszawskiego gimnazjum.

Ile lat ma Adaś?

Opis Adasia Cisowskiego Adam Cisowski jest głównym bohaterem książki Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy”. Jego ojciec jest lekarzem, a matka opiekuje się domem i jego licznym rodzeństwem. Adaś ma 17 lat, jest uczniem siódmej klasy gimnazjum.

Co cię śmieszy w książce Szatan z siódmej klasy?

Jednym ze śmiesznych fragmentów książki jest moment, w którym poznajemy intelektualne możliwości Adasia – na jednej z ostatnich przedwakacyjnych lekcji historii kolega wyrwany niespodziewanie do odpowiedzi tłumaczy się, że nie jest do niej przygotowany, ponieważ „pan profesor się pomylił”.

Dlaczego powieść Kornela Makuszyńskiego Szatan z siódmej klasy cieszy się wielkim zainteresowaniem czytelników?

Powieść ta jest nią poniewarz występuje tam bardzo dużo sekrwtów i zagadek które wydają się nie dorozwiązania. Jedną z takich zagadek jest tajemnicza sprawa z drzwiami. W tej powieści detektywem był głuwny bohater Adam Cisowski który odnalaz wskazówki i rozwiązał tą zagadke.