Kategorie:

Jakie były cechy charakteru Stasia Tarkowskiego?

Za co podziwiamy Stasia Tarkowskiego charakterystyka postaci?

Dzięki wytrwałości doskonale znosił trudy podróży. Był chłopcem bardzo wierzącym, gdyż pomimo Stachu odrzucił wiarę Mahdiego a bronił chrześcijaństwa. Zachwycał czytelników szlachetnością, co okazał przez to, iż wolał odmówić sobie jedzenia i ostatniego łuku wody dla dobra Nel. Staś był chłopcem pomysłowym i zaradnym.

Jakie cechy można przypisać Stasiowi?

Staś jest bardzo dobrze zbudowany i silniejszy od swoich rówieśników. Dobrze pływa i jeździ konno. Dzięki swojej wspanialej kondycji Staś cieszył się żelaznym zdrowiem. Był bardzo ciekawy świata, posiadał też bystry umysl i był inteligentny.

Czy Staś Tarkowski jest wzorem do naśladowania charakterystyka?

Był bardzo odpowiedzialny. Nawet w najtrudniejszych sytuacjach nie załamywał się. Zawsze miał nadzieję na lepsze jutro. Wiele razy dowiódł, że jest prawdziwym bohaterem: opiekował się Nel jak dorosły mężczyzna.

Jakie są umiejętności Stasia?

Posiada dużo zdolności i umiejętności. Potrafił jeździć konno i na wielbłądzie, żeglować, strzelać ze strzelby i karabinu. Oprócz tężyzny fizycznej nie brak mu również zalet umysłu. Staś biegle posługuje się trzema językami: polskim, angielskim i francuskim.

Na czym polegała przemiana Stasia Tarkowskiego?

Postawa Stasia uległa stopniowej przemianie po porwaniu jego oraz jego towarzyszki, Nel Rawlison, przez derwiszów. … Staś wykazał się sprytem, odwagą i pomysłowością, dzięki której najpierw zbiegł z niewoli u zwolenników Mahdiego, a następnie powrócił z Nel bezpiecznie do rodziny, by po latach ożenić się z nią.

Czym zaimponował mi Stas Tarkowski?

Staś Tarkowski zaimponowal mi odwagą i męstwem,był też dobrym opiekunem dla Nel,gdy Nel zachorowała na febrę on poszedł po lek. Bardzo lubię stasia ponieważ jest zabawny i śmieszny .

Jaki charakter miała Nel?

Jak przystało na angielską arystokratkę dziewczynka prezentowała nienaganne maniery. Poza tym byłą bardzo otwarta, uprzejma i pogodna, a czasami lekkomyślna. Nie była zapatrzona w siebie i starała się pomagać innym. Często wykazywała się swoją dziecinną naiwnością i łatwowiernością.

Jakie są cechy charakteru?

Oczywiście pożądane są te pierwsze, a zaliczają się do nich między innymi takie jak: bezinteresowność, kreatywność, lojalność, komunikatywność, samodzielność, uczciwość, tolerancja, pracowitość, pragmatyzm, sumienność, wrażliwość zdyscyplinowanie oraz życzliwość.

Czym zajmował się Staś Tarkowski?

Chłopiec interesował się nowinkami technicznymi, bardzo chciał kiedyś, podobnie jak jego ojciec budować. Jego marzenia się spełniły, po ukończeniu szkoły w Egipcie, uczęszczał do Politechniki w Szwajcarii, a następnie pracował przy budowie tuneli.

Jakie ma umiejętności Staś?

Uczęszczał do angielskiej szkoły i w tym języku przyswajał sobie wiedzę. … Staś miał zresztą wyjątkowe zdolności do nauki języków. Biegle znał angielski i francuski. Potrafił się też porozumieć po arabsku i w języku ki-swahili.

Jakie miała włosy Nel?

Nel Rawlison – charakterystyka Ma jasne, blond włosy, drobną budowę ciała i delikatne rysy twarzy. Mieszka wraz z ojcem Panem Rawlisonem w Port-Saidzie. Jej matka, podobnie jak jej przyjaciela Stasia Tarkowskiego, zmarła.

Z czego był dumny Staś Tarkowski?

Stanisław był dumny z tego, że jest Chrześcijaninem, co pokazał gdy stał przed obliczem Mahdiego i z wielką uprzejmością i zarazem chytrością odmówił przyjęcia jego wiary.

Jaka była Nel W pustyni i w puszczy?

Nel Rawlison to jedna z głównych bohaterek powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. … Nel miała zielonkawe oczy i anielską twarzyczkę. Miała nadzwyczajną urodę, była delikatna jak kwiat lub ptaszek. Określana była jako „mała kobietka”.

Kim byli Staś i Nel W pustyni i w puszczy?

Bohaterowie główni: Staś Tarkowski – czternastoletni Polak. Syn starszego inżyniera zatrudnionego przy rewizji robót przy wale i przy pogłębianiu łożyska Kanału Sueskiego. Nel Rawlison – ośmioletnia Angielka, córka jednego z dyrektorów budowy Kanału Sueskiego.

Jakie cechy ma złodziej?

Nie interesuje go byle co, ma cel i wie w jaki sposób go osiągnąć. Skupia się na rzeczach wartościowych, które przynoszą mu konkretne korzyści. Jest ostrożny w tym co robi i stara się nie pozostawiać śladów swojej aktywności. Potrafi wycofać się gdy czuje zagrożenie, zmniejszając tym samym ryzyko ujawnienia.

Jaka jest dobra cecha na literę J?

Cechy na J Jowialność Można powiedzieć, że ta cecha na J to po prostu pogodne i wesołe usposobienie połączone z prostym, dosadnym poczuciem humoru. Jędzowatość Negatywna cecha charakteru na J oznaczająca skłonność do dokuczania i bycia złośliwym bez konkretnego powodu.