Kategorie:

Jaki softshell z membraną?

Z czego jest softshell?

Materiał softshell składa się z 3 warstw: zewnętrznego poliestru, membrany, wewnętrznego, krótko strzyżonego polaru (fleecu) lub dzianiny, zapewniającej komfort termiczny oraz zapobiegającej wyziębieniu organizmu.

Czy softshell ma membranę?

Softshell, czyli zasady są po to, żeby je łamać Taka kurtka posiada więc membranę, której najważniejszym parametrem jest wodoszczelność. Nieprzepuszczanie wody z zewnątrz oznacza też jednak ograniczenie dróg ujścia dla pary wodnej.

Do czego służy softshell?

Softshell to popularny materiał stosowany do szycia ubrań outdoorowych. Wizualnie składa się z miękkiej warstwy wewnętrznej, zapewniającej komfort termiczny oraz z rozciągliwej i bardziej zbitej warstwy zewnętrznej, której zadaniem jest przede wszystkim ochrona przed wiatrem.

Jaki powinien być softshell?

Powinna być ona możliwie jak najniższa. Techniczne, wysokiej jakości modele, zapewnią dobrą ochronę przed wiatrem oraz oddychalność, a przy tym są lekkie. Softshell bez membrany powinien mieć wykończenie DWR (Durable Water Repellent), by słabiej chłonął wilgoć. Dzięki temu skuteczniej oprze się opadowi.

Jaki softshell na co dzień?

Idealny softshell, czyli… Na spacery, biegówki czy trekking w przewidywalnych warunkach pogodowych wystarczą kurtki softshell bez membrany. Na wyjątkowe duże podmuchy wiatru polecamy wybrać softshell z membraną Windstopper. Z kolei na zimę warto rozważyć modele hybrydowe. Po drugie idealnie przylegający do ciała.

Przed czym chroni softshell?

Softshell to rodzaj tkaniny, która ma za zadanie przede wszystkim chronić przed wychładzającym działaniem wiatru. Jednocześnie wyróżnia się wysoką oddychalnością, czyli zdolnością do odprowadzania pary wodnej produkowanej przez naszą skórę podczas wysiłku.

Jakie membrany w kurtkach?

Oczywiście im większy parametr, tym materiał jest bardziej odporny na przemakanie. Mówiąc krótko: Membrana w kurtce o wartości 3000-5000 mm zapewni nam ochronę podczas umiarkowanych opadów deszczu czy śniegu. Membrana w kurtkach 5000-10000 mm – możemy śmiało wyjść na „normalny” deszcz bez większej obawy, że zmokniemy.

Czy softshell jest cieply?

Czy softshell „grzeje”? Kurtka zwykle kojarzy się z czymś ciepłym, jednak softshell to nie warstwa termiczna i nie powinien być traktowany na równi z polarem czy bluzą. Oczywiście wśród dostępnych na rynku modeli możemy znaleźć także cieplejsze softshelle, z izolującą (np. polarową) wyściółką, ale nie jest to reguła.

Czy softshell powinien być dopasowany?

Softshell powinien być dobrze dopasowany do twojego ciała, ale nie może też krępować twoich ruchów. Softshell chroni przed wiatrem i mżawką, ale gwarantuje też ochronę przed wychłodzeniem, więc nie powinien być luźny.

Jaki soft shell na rower?

Jaki softshell na rower? Softshelle to jedne z bardziej uniwersalnych rodzajów kurtek rowerowych. Świetnie sprawdzają się podczas zmiennej aury. Jedną z ciekawszych propozycji jest Eyen Arder – dostępny w wersji męskiej i damskiej.

Co na softshell?

Softshell doskonale chroni przed wiatrem i umiarkowaną wilgocią. Jest lekki, wygodny i niezwykle praktyczny. Samodzielnie w wyjątkowo chłodne dni nie daje jednak maksymalnego komfortu termicznego, dlatego warto pod niego założyć bieliznę termoaktywną lub koszulkę i cienki polar.

Jaka membraną na snieg?

Membrana w kurtce o wartości 3000-5000 mm zapewni nam ochronę podczas umiarkowanych opadów deszczu czy śniegu. Membrana w kurtkach 5000-10000 mm – możemy śmiało wyjść na „normalny” deszcz bez większej obawy, że zmokniemy.

Co to jest kurtka z membraną?

Czym jest membrana? Membrana to termin, który pojawia się, gdy mówimy o funkcjonalnej odzieży chroniącej przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – to znaczy odzieży, która chroni przed deszczem, wiatrem lub zimnem, ale nadal jest oddychająca.

Czy kurtka softshell jest nieprzemakalna?

Czy softshell jest nieprzemakalny? Kurtki typu softshell rzadko są wodoodporne, ponieważ zastosowanie membrany i podklejenie szwów wiązałoby się z niższą oddychalnością, natomiast większość z nich pokryta jest impregnacją DWR (durable water repellent), dzięki czemu w niewielkim stopniu chronią przed wodą i wilgocią.

Czy softshell się rozciaga?

Softshell jest także przyjemny w dotyku i rozciągliwy. … Softshell to materiał łatwy w obróbce, więc można go wykorzystywać do szycia wielu różnych typów odzieży. Outdoorowe sklepy mają w swoim asortymencie nie tylko kurtki i bluzy z tego materiału, lecz również spodnie, rękawiczki czy czapki.

Co założyć pod softshell?

Softshell doskonale chroni przed wiatrem i umiarkowaną wilgocią. Jest lekki, wygodny i niezwykle praktyczny. Samodzielnie w wyjątkowo chłodne dni nie daje jednak maksymalnego komfortu termicznego, dlatego warto pod niego założyć bieliznę termoaktywną lub koszulkę i cienki polar.