Kategorie:

Jaki skład ma Amol?

Z czego zrobiony jest Amol?

Amol – Skład. Amol jest alkoholowym roztworem mieszaniny olejków eterycznych. Znajdziemy w nim olejek mięty pieprzowej, którego głównym składnikiem jest mentol, a także olejek lawendowy, cytronelowy, cynamonowy, goździkowy i cytrynowy.

Jakie wlasciwosci ma Amol?

Amol wykazuje działanie łagodzące na dolegliwości dyspeptyczne, takie jak wzdęcia, niestrawność, nudności czy uczucie przejedzenia, a także ból brzucha czy żołądka. Amol to lek wspomagający na ból brzucha o działaniu rozkurczającym, który łagodzi dolegliwości wynikające z problemów trawiennych.

Ile ma Amol?

Lek Amol zawiera 67% etanolu (alkoholu). Przy zastosowaniu zalecanego dawkowania po każdym przyjęciu doustnym leku w ilości 10-15 kropli do organizmu zostanie wprowadzone do 0,46 g etanolu, co jest równoważne 7,24 ml – 10,86 ml piwa (5% v/v) i 3,02 ml – 4,53 ml wina (12% v/v).

Jak zrobić domowy Amol?

Przepis na domowy amol Wlej do szklanki spirytus, dodaj olejki. Wymieszaj i przelej płyn do butelki z ciemnego szkła. Kilka razy energicznie wstrząśnij. Inhalacja z wykorzystaniem domowego amolu pomaga pozbyć się kataru, wspiera leczenie zapalenia zatok.

Czy Amol jest zdrowy?

Amol składa się z olejków eterycznych, które wykazują szereg właściwości korzystnie wpływających na zdrowie oraz samopoczucie. Znajduje zastosowanie jako preparat stosowany podczas przeziębienia w celu poprawy złego samopoczucia. Sprzyja również łagodzeniu dolegliwości związanych z bólem głowy czy bólem mięśniowym.

Czy Amol jest szkodliwy?

Doustne zażycie zalecanej dawki 10-15 kropli dostarcza do 0,46 g etanolu, co odpowiada 7,24–10,86 ml piwa (5% v/v) i 3,02–4,53 ml wina (12% v/v). Z tego względu preparat jest szkodliwy dla osób uzależnionych od alkoholu.

Czy Amol dziala Uspokajajaco?

Działa uspokajająco, dezynfekująco, poprawia krążenie. Wewnętrznie: przeziębienia (ból gardła, kaszel, chrypa), zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nieżyt jelit, wzdęcia, mdłości, bóle brzucha), dolegliwości na tle nerwowym, zaburzenia snu, migrena.

Czy wycofano Amol?

Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu leku Amol z aptek. Z obiegu została wycofane butelki o pojemności 150 ml, o numerze serii: 284523, z datą ważności: 10.2018.

Ile kosztuje Amol w aptece?

Ceny Amol 100 mililitrów od 15,90 zł do 21,99 zł z 10 aptek internetowych. Możesz sprawdzić także oferty dla 2 innych opakowań Amol: 150 mililitrów (18,94 – 26,99 zł), 250 mililitrów (24,09 – 35,99 zł). Amol to lek OTC, więc nie powinien być odbierany w paczkomatach.

Czy można wdychać Amol?

* Katar: 1 łyżeczkę Amolu dodać do filiżanki gorącej wody i głęboko wdychać powstającą parę. * Zapalenie oskrzeli: kilka kropli Amolu przyjmować z cukrem parę razy w ciągu dnia i smarować nim klatkę piersiową.

Jakiej produkcji jest Amol?

Przez wiele lat Amol był do Polski sprowadzany z Niemiec. Produkcja Amolu w Polsce ruszyła w 2001 roku w nowoczesnym zakładzie farmaceutycznym Takeda Pharma w Łyszkowicach koło Skierniewic. Mija cały wiek, odkąd Amol pomaga ludziom w zwalczaniu objawów codziennych dolegliwości! Marka Amol świętuje swoje setne urodziny.

Jak stosowac Amol przy przeziebieniu?

Amol przyjmujemy doraźnie w przypadku wystąpienia dolegliwości, do 3 razy dziennie. W przypadku przeziębienia zalecane jest nacieranie skóry (np. klatki piersiowej lub pleców) nierozcieńczonym preparatem kilka razy dziennie.

Czy Amol może zaszkodzić?

Działania niepożądane wynikają z działania poszczególnych olejków. Po zastosowaniu leku tak jak w przypadku wszystkich olejków eterycznych mogą ulec nasileniu objawy podrażnienia skóry i błon śluzowych. Może pojawić się lub ulec pogorszeniu kaszel i skurcz oskrzeli. U osób wrażliwych mogą wystąpić objawy żołądkowe.

Czy Amol jest do picia?

Przyjmując Amol doustnie, należy dodać 10-15 kropli do połowy szklanki wody lub herbaty. Kropelki mogą być też podane z łyżeczką cukru. Amol przyjmujemy doraźnie w przypadku wystąpienia dolegliwości, do 3 razy dziennie.

Dlaczego wycofano Amol?

Dlaczego popularny lek znika? GIF zdecydował o wycofaniu płynu o pojemności 150 ml, o numerze serii: 284523, z datą ważności: 10.2018. Powodem takiej decyzji było wykrycie w tej serii Amolu niewłaściwej ilości aldehydu cynamonowego. Amol to płyn, który powstaje na bazie różnego rodzaju olejków roślinnych.

Czy Amol jest skuteczny?

Amolu przynosi ulgę i pomaga w zwalczeniu objawów przeziębienia. Po pierwsze Amol nawilża i oczyszcza mechanicznie błonę śluzową gardła i nosa. Po drugie zawarte w olejkach eterycznych sekretolityczne terpeny podczas inhalacji pobudzają gruczoły śluzowe co przynosi ulgę w chorobach związanymi z nieżytami nosa i gardła.