Kategorie:

Jaki materiał na plandeki?

Z czego robione są plandeki?

Plandeką nazywamy dużą płachtę mocnego, elastycznego i wodoodpornego materiału, zwykle tkaniny płóciennej czy poliestrowej, pokrytej dodatkowo warstwą poliuretanu lub w całości wykonanej z tworzywa sztucznego, jak np. polietylen.

Jaki materiał na plandekę do Łodzi?

Na plandekę portową, najlepiej tkaninę akrylową.

Jaką grubosc plandeki wybrac?

W zależności od potrzeb można wybrać plandekę o grubości 65 g, najcieńszą z dostępnych na rynku, plandekę o grubości 100-150 g, czyli płachtę o średniej grubości, a w przypadku naprawdę dużych wymagań warto sięgnąć po plandeki bardzo grube, mające gramaturę 200-210 g.

Ile kosztuje metr plandeki?

Cena plandek PCV waha się od 17 zł netto / m2 do nawet 60 zł netto / m2. Wszystko jest zależne od tego jaki wymiar będzie miała plandeka, czy będzie z gramatury 650 g/m2, 680 g/m2, czy 900 g/m2, a także czy będzie w wersji standardowej, czy trudnopalnej.

Jaki materiał na Bimini?

Wypróbuj tkaninę akrylową hiszpańskiego producenta – materiał na nadbudówki, bimini, szprycbudę do łodzi. Materiał, który swoimi parametrami zapewnia jakość w połączeniu z wyjątkowym, ekskluzywnym wyglądem. Tkaniny akrylowe doskonale sprawdzają się w obsłudze żeglugi i aplikacjach sektorowych.

Jaka plandeka na jacht?

Do naszych celów wystarczający będzie tańszy materiał o gramaturze 250–300 g/m2. Odpowiednią gotową plandekę na pewno znajdziemy po krótkim googlaniu, w cenie ok. 300 zł (dla Albin Vegi). Plandeka o gramaturze 300 g/m2 na moim jachcie służy już ponad 10 zimowych sezonów.

Jaka gramatura plandeki na tira?

900-950g. Typowa grubość, którą stosuje się na naczepy TIR oraz wywrotki. Plandeki o tej gramaturze często stosujemy do bardzo wytrzymałych pokrowców na przyczepy lub różnego rodzaju zabudowy.

Czy plandeka przepuszcza wode?

Plandeki wodoodporne nazywamy również jako wodoszczelne. Oznacza to, że plandeka nie przepuszcza wody. Nakrycie wybiera się pod warunki w jakich będzie ona wykorzystywana. Plandeki wodoodporne znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Gdzie kupić Plandeke?

Jeżeli nie wiesz gdzie kupić plandeki okryciowe i plandeki ochronne, zapraszamy do naszego sklepu internetowego z plandekami. Oferujemy tam najbardziej popularne wymiary, między innymi 6×10, 6×12, 8×10, 8×12, 10×12, 10×15, 12×18, 15×20, 20×20 mb. Posiadamy w ofercie najbardziej popularne gramatury, tj.

Jaka plandeka na dach?

W przypadku dużych dachów wygodnie jest zakładać dwie mniejsze plandeki np. 10×15 lub 10x20m łączonych na kalenicy ( przybite listwą ). Plandeki są okute dużymi odpornymi na wyrywanie oczkami a ich parametry pozwalaja na skuteczne, a nie tylko chwilowe zabezpieczenie zerwanego dachu.

Jak przykryc jacht na zimę?

– Umieść jacht na specjalnych kobyłkach, ustawionych pod wzmocnieniami konstrukcyjnymi. Zachowaj spadek, dzięki któremu woda będzie swobodnie spływała z kokpitu. – Przykryj łódź/jacht plandeką (około 2 metrów dłuższą i szerszą od łodzi). Pamiętaj o pozostawieniu swobodnego przepływu powietrza.

Jak zimuje się jachty?

Jachty żaglowe mogą swobodnie zimować w wodzie, o ile tylko dany zbiornik nie skuwa się w zimie lodem….Trzeba jednak pamiętać o kilku kwestiach:

  1. osłonić pokład plandeką,
  2. sklarować osprzęt i żagle,
  3. żagle uprzednio wysuszyć i przechowywać w suchym, ciepłym oraz wentylowanym miejscu, żeby nie zapleśniały.

Co to jest gramatura plandeki?

Gramatura. Grubość materiału podawana jest w gramach na metr kwadratowy (g/m2). Im wyższa gramatura, tym materiał jest grubszy, a co za tym idzie mocniejszy.

Czy plandeka jest wodoodporna?

Każda nowa plandeka jest wodoodporna i wodoszczelne, ale niestety jej szczelność zmniejsza się wraz z wiekiem. Wszelkie uszkodzenia powierzchni również negatywnie wpływają na ten aspekt, ponieważ każda (nawet najgrubsza) plandeka jeżeli będzie uszkodzona, będzie przepuszczała wodę i wilgoć.

Czy plandeka nadaje się na oczko wodne?

Bez wątpienia – każda plandeka okryciowa lub ochronna powinna być wodoszczelna.

Gdzie kupić plandekę na samochód?

Pokrowce i plandeki ochronne na samochodySklep EMPIK.COM. TEDE S.P.O.R.T.