Kategorie:

Jaki jest Jurek Owsiak?

W jakim wieku jest Jurek Owsiak?

68 lat (6 października 1953)
Jerzy Owsiak/Wiek

Czym się zajmuje Jurek Owsiak?

Jurek Owsiak to działacz społeczny, założyciel fundacji charytatywnej Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP). Jurek Owsiak jest również organizatorem festiwalu Przystanek Woodstock. Pracuje jako dziennikarz. … W 1993 roku założył Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Z czego utrzymuje się Jurek Owsiak?

Jurek Owsiak nie pobiera żadnej pensji z WOŚP, natomiast jako prezes zarządu spółki Złoty Melon, która należy do Fundacji, zarabiał w 2017 r. … Złoty Melon sprzedaje gadżety WOŚP-owe, koszulki itp., a także organizuje szkolenia komercyjne dla firm. Cały zysk z tej działalności trafia na konto Fundacji.

Co zrobił Jurek Owsiak dla Polski?

Koronawirus w Polsce: WOŚP kupi po 20 łóżek dla szpitali walczących z COVID-19. – To łóżka do intensywnej terapii – informuje Jurek Owsiak.

Kiedy urodził się Jurek Owsiak?

6 października 1953 68 lat
Jerzy Owsiak/Data urodzenia

Ile lat ma Aleksandra Owsiak?

Żonaty z Lidią Niedźwiedzką-Owsiak, członkinią zarządu Fundacji WOŚP. Mają dwie córki: Aleksandrę (ur. 1979) i Ewę (ur. 1989).

Dlaczego Owsiak zalozyl WOŚP?

WOŚP – historia Fundacja została oficjalnie założona 2 marca 1993 roku przez Jerzego Owsiaka, Lidię Niedźwiedzką-Owsiak, Bohdana Maruszewskiego i Piotra Burczyńskiego. Głównym celem w tym czasie była ochrona zdrowia i ratowanie życia dzieci poprzez dostarczanie sprzętu medycznego do szpitali publicznych.

Gdzie pracuje Jurek Owsiak?

Jerzy Owsiak jest Prezesem Zarządu Złotego Melona. Złoty Melon to spółka, w której Fundacja WOŚP posiada 100% udziałów i która ma na celu pozyskiwanie pieniędzy dla Fundacji poprzez prowadzenie wszelkich działań gospodarczych z nią związanych.

Ile bierze Owsiak z orkiestry?

Jak wyjaśniliśmy wcześniej, Jurek od początku Fundacji nie pobiera żadnego wynagrodzenia oraz żadnych dodatkowych gratyfikacji, premii, świadczeń, nagród czy honorariów. Jest to wykazywane w standardowych oświadczeniach finansowych, które Fundacja przedstawia odpowiednim urzędom skarbowym.

O co chodzi z uranem i Czeczenami?

Jerzy Owsiak – pośrednik w handlu uranem Chiny dostarczyły uran Owsiakowi, a on był pośrednikiem w sprzedaży surowca między Państwem Środka a Czeczenią. Dzięki temu pierwsza odsłona WOŚP zakończyła się sukcesem, a Owsiak stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w Polsce.

Skąd pochodzi Jurek Owsiak?

Gdańsk, Polska
Jerzy Owsiak/Miejsce urodzenia

Ile ma dzieci Owsiak?

Życie prywatne. Żonaty z Lidią Niedźwiedzką-Owsiak, członkinią zarządu Fundacji WOŚP. Mają dwie córki: Aleksandrę (ur. 1979) i Ewę (ur. 1989).

Jak powstala WOŚP?

Akcja została zapoczątkowana przez Brum, copiątkową audycję Jerzego Owsiaka w Programie III Polskiego Radia – spontaniczne datki przesyłane w kopertach i przekazami trafiły na rzecz dzieci z wrodzonymi wadami serca.

Kiedy powstalo WOŚP?

2 marca 1993, Warszawa, Polska
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy/Założenie

W jakich krajach działa WOŚP?

Dziś akcja zrzesza miliony ludzi nie tylko w USA, ale w 20 krajach, takich jak Australia, Belgia, Francja, Kanada, Japonia, Nowa Zelandia, Holandia, Portugalia czy nawet Gwatemala i Zambia.

Ile zarabia Owsiak z Wielkiej Orkiestry?

Złoty Melon to spółka, w której Fundacja WOŚP posiada 100% udziałów i która ma na celu pozyskiwanie pieniędzy dla Fundacji poprzez prowadzenie wszelkich działań gospodarczych z nią związanych. Jako prezes zarządu tej spółki wynagrodzenie Jerzego Owsiaka „na rękę” wynosi ok. 10 tys. PLN.