Kategorie:

Jaki jest dobry program do robienia prezentacji multimedialnych?

W jakim programie najlepiej zrobić prezentację multimedialną?

Microsoft PowerPoint 2019 – najlepszy program do tworzenia prezentacji. Tego tytułu nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest to bowiem narzędzie, po które sięga większość użytkowników podczas tworzenia prezentacji.

Jak zrobić prezentację w programie Genially?

Aby stworzyć własną prezentację, klikamy na Create genially. Otwiera się okno z szablonami, które możemy wykorzystać, zmieniając jedynie tekst i ewentualnie obrazy. Na potrzeby tutorialu stworzymy jednak prezentację pustą. Wybieramy zatem Blank Creation.

Jak zrobić profesjonalna prezentację multimedialną?

24 porady jak zrobić dobrą prezentację w PowerPoincie

 1. Slajd tytułowy. Na pierwszym slajdzie umieść tytuł wystąpienia oraz imię i nazwisko mówcy. …
 2. Agenda. …
 3. Slajd końcowy. …
 4. Ogranicz ilość tekstu na slajdach. …
 5. Hasła, nie zdania. …
 6. Kontrastujące kolory. …
 7. Niejaskrawe kolory. …
 8. Unikaj elementów odciągających uwagę

Jak nazywa się ten program do robienia prezentacji?

Microsoft PowerPoint – program do tworzenia prezentacji multimedialnych wchodzący w skład pakietu biurowego Microsoft Office. PowerPoint jest dostępny dla systemów Microsoft Windows oraz Mac OS. Od wersji 7.0 (dla Windows 95) dostępny w polskiej wersji.

Jak zrobić genially?

1. Tworzymy konto na stronie https://www.genial.ly/ Rejestrujemy się, potwierdzamy adres e-mail, logujemy się. 2. Z menu po lewej stronie wybieramy opcję CREATE GENIALLY, następnie szukamy odpowiedniego dla nas pola – zachęcam, aby wypróbować różne możliwości aplikacji.

Jak wykonać prezentację w PowerPoint?

Tworzenie prezentacji

 1. Otwórz program PowerPoint.
 2. W okienku po lewej stronie wybierz pozycję Nowy.
 3. Wybierz opcję: Aby utworzyć prezentację od podstaw, wybierz pozycję Pusta prezentacja. Aby użyć przygotowanego projektu, wybierz jeden z szablonów.

Co powinno być w prezentacji multimedialnej?

Multimedialność – szacuje się, że dobrze zrobiona prezentacja powinna zawierać co najmniej dwa elementy statyczne np. tekst, zdjęcia, grafikę i co najmniej jeden składnik dynamiczny np. wideo, audio lub animacja; Interaktywność – dostosowana do odbiorców, to oni decydują o tym, co i jak chcą zobaczyć lub przeczytać.

Od czego zacząć prezentację multimedialna?

Jak rozpocząć prezentację, by zapewnić sukces swojego wystąpienia? Od samego początku przykuj uwagę słuchaczy i pokieruj nią. Zaintryguj publiczność, sygnalizując lub podając wprost korzyści, jakie słuchacze odniosą dzięki temu, że wysłuchają tego, co chcesz im przekazać.

W jakim programie zrobić prezentację?

Programy do tworzenia prezentacji za darmo:

 • LibreOffice Impress.
 • OpenOffice Impress.
 • WPS Presentation.
 • Prezentacje Google.
 • Canva.

2 lis 2019

Co to jest prezentacja?

multimedia presentation) – zdaniem twórców podręcznika: „Prezentacja to zestaw slajdów na określony temat. Mnogość mediów używanych w prezentacji nadaje jej charakter multimedialny”. Multimedia jakie są wykorzystywane w prezentacjach to m.in.: dźwięk, animacja, wideo, grafika oraz tekst.

Jak pobrac genially?

Jak już wspominałem wcześniej aplikacja genial.ly dostępna jest jedynie poprzez stronę internetową i jedyną możliwością jej obsługi jest zalogowanie się do serwisu za pośrednictwem przeglądarki. Nie posiada ona wersji offline, którą moglibyśmy pobrać i korzystać z niej bez dostępu do internetu.

Jak zapisac projekt na genially?

Instrukcja genial.ly

 1. Znaczniki możemy dowolnie przesuwać, kiedy najedziemy na nie kursorem myszy i naciśniemy jej lewym przyciskiem. …
 2. Zapisu treści zamieszczonych w znaczniku dokonujemy przez opcje „save” na dole okienka po prawej stronie.
 3. Górnej ikony kosza nie pomylmy z dolną ikoną śmietnika (ten usuwa całą stronę).

14 lut 2020

Jak włączyć projektanta w PowerPoint?

Możesz również wywołać Projektanta, wybierając obraz, a następnie wybierając pozycję Projektowanie > Pomysły dotyczące projektu.

Jak zrobić prezentację na Teamsie?

Prezentuj w Teams z PowerPoint

 1. Dołączanie Teams spotkania lub spotkania Teams spotkania.
 2. Otwórz prezentację w programie PowerPoint.
 3. Kliknij pozycję Prezentuj Teams w prawym górnym rogu. Prezentacja będzie widoczna w Microsoft Teams dla Ciebie i wszystkich uczestników spotkania.

Jak powinna wyglądać dobra prezentacja multimedialna?

Wygląd każdego slajdu powinien nawiązywać do poprzedniego, a wszystkie przekazane informacje – tworzyć spójną całość. Prezentacja powinna mieć swoją stronę tytułową, podział na rozdziały dotyczące osobnych tematów (jeśli takie istnieją), podsumowanie i zakończenie.

Jak napisać wstęp do prezentacji multimedialnej?

We wstępie musimy przedstawić, jakimi problemami zamierzamy się zająć w prezentacji i jakie są nasze główne założenia, które w niej wykorzystamy. W tym miejscu powinniśmy przedstawić stan dotychczasowych badań na wybrany przez nasz temat.