Kategorie:

Jaka jest różnica między białym a żółtym złotem?

Z czego składa się białe złoto?

Białe złoto to stop złota z niklem, palladem, srebrem lub cynkiem. Najbardziej trwałe są wyroby z domieszką palladu, który jest jednak drogim i trudnym w obróbce metalem. Tańsze i bardziej popularne są wyroby biżuteryjne bazujące na mieszance złota i niklu, które mają najbardziej pożądaną, jasnosrebrną barwę.

Czy białe złoto jest modne?

złote, czyli żółte. Tymczasem złoto może występować w różnych kolorach. I o ile na skutek popularyzacji biżuterii z białego złota zarówno w świecie fashion, jak i w modzie biznesowej i profesjonalnej, białe złoto stało się już również doskonale rozpoznawalne, to kolorów złota jest znacznie więcej!

Jakie złoto jest najbardziej wartościowe?

Najwyższą próbą złota jest 999, która zawiera w sobie aż 99,99% czystego złota, czyli 24 karaty. Wyroby jubilerskie z tej próby można często spotkać w krajach arabskich. W Europie raczej przeznacza się je do odlewania sztabek inwestycyjnych.

Ile kosztuje białe złoto?

Czyste złoto kosztuje ponad 170 zł za 1 gram. Gram złota próby 750 kosztuje około 120 zł. Cena złota próby 585 oscyluje w granicach 100 zł za jeden gram. Podobną cenę zapłacimy za złoto próby 583.

Czy białe złoto jest droższe od złota?

Najdroższe na rynku jest białe złoto o wysokiej liczbie karatów. Kruszec ten jest znacznie twardszy od tradycyjnego złota w żółtym odcieniu, dlatego wymaga większej precyzji, a co za tym idzie większego nakładu pracy, by stworzyć wyjątkową biżuterię. Właśnie dlatego białe złoto bywa droższe od żółtego.

Z czego robi się białe złoto?

Białe złoto powstaje z połączenia czystego złota z domieszkami innych metali szlachetnych takich jak srebro, nikiel, pallad czy ligatur. Pierścionki z tego materiału często pokrywa się także warstwą rodu, która pozwala wydobyć ze złota dodatkową głębię bieli. … Im więcej czystego złota, tym wyższa cena biżuterii.

Czy białe złoto zmienia kolor?

Jednak z czasem białe złoto może zacząć nabierać beżowego koloru. To zupełnie naturalny proces, który wyjaśnimy dokładnie w dalszej części artykułu. Lecz nie ma powodu do obaw – to odwracalny proces. W rzeczywistości przywrócenie biżuterii do jej pierwotnej bieli jest bardzo łatwe.

Jak sprawdzic czy to białe złoto?

Próba – rozróżnienie białego złota od srebra ułatwia sposób oznaczeń; próby 585, 750, 333, 375, 500, 960 czy 999 są zarezerwowane dla białego złota. Próbami 925, 875, 830 czy 800 oznacza się natomiast srebro. Cena – srebro jest tańsze od białego złota.

Które złoto jest droższe czerwone czy żółte?

– na drugim miejscu znajdziemy klasyczne, żółte złoto, a różowe zawsze będzie droższe od czerwonego.

Która próba złota jest lepsza 333 czy 585?

Próba 333 może być bardziej wytrzymała i odporna na uszkodzenia oraz zarysowania. Czasami jednak zdarza się, że nie używana biżuteria próby 333 ciemnieje i traci blask. Na szczęście dzisiejsza biżuteria produkowana ze złota próby 333 praktycznie niczym nie odbiega od jakości próby 585.

Czy próba złota 333 jest dobra?

Złoto próby 333 bardzo dobrze sprawdza się przy cięższych wyrobach, w których różnica masy kruszcu (a przez to także ceny) odgrywa istotną rolę, a same wyroby za sprawą swojej znacznej masy, są solidne i bardziej odporne na uszkodzenia.

Jaka jest najwyższa próba białego złota?

Największa istniejąca próba to 999, jednak nie wykonuje się z niej biżuterii. Jest dostępna raczej w sztabkach i służy celom inwestycyjnym. Słynne 24 karatowe złoto to właśnie próba 999.

Co jest droższe białe złoto czy platyna?

Białe złoto a platyna Ze względu na swoje właściwości platyna jest dużo droższa od białego złota, choć ich barwy są do siebie zbliżone.

Jaka jest różnica między platyna a białym złotem?

Czym się różni białe złoto od platyny Przede wszystkim warto zauważyć, że platyna to po prostu jeden z metali, a białe złoto, to stop złota z niklem, cynkiem, srebrem lub palladem, który w dodatku jest pokryty rodem. W tym drugim przypadku mamy więc do czynienia z produktem stricte jubilerskim.

Czy białe złoto żółknie?

W przypadku obrączek z białego złota z Salonu WIK, nigdy one nie „zżółkną”. Wykonujemy jedynie białe złoto palladowe, którego nie pokrywamy mylną warstwą rodu. Dzięki temu Klienci od razu wiedzą, jaki kolor białego złota otrzymają i możliwe jest późniejsze serwisowanie takich obrączek.

Czy białe złoto ciemnieje?

Kolor – barwa białego złota nie zmienia się nawet po wieloletnim użytkowaniu, srebro natomiast ciemnieje po czasie. Próba – rozróżnienie białego złota od srebra ułatwia sposób oznaczeń; próby 585, 750, 333, 375, 500, 960 czy 999 są zarezerwowane dla białego złota.