Kategorie:

Jaka jest bajka Atomówki?

Z czego powstały Atomówki?

Zostały stworzone przez profesora Atomusa, który próbował stworzyć idealne dziewczynki z „cukru, słodkości (w oryginalnej wersji językowej z przypraw) i różnych śliczności”, ale – popchnięty przez laboratoryjną małpkę Jojo – rozbił naczynie ze „Związkiem X”, który dostał się do przygotowywanej przezeń mieszaniny.

Jak się nazywa Atomówka?

Atomówki to jedna z bajek, które najlepiej zapamiętałem z dzieciństwa. Z pewnością pomogły w tym charakterystyczna kreska i wpadające w ucho, kreatywne tłumaczenie imion bohaterek, które w oryginale nazywają się Blossom (Kwiat), Bubbles (Bańki) i Buttercup (Jaskier).

Jaka jest brawurka?

Brawurka jest jedną z trzech córek profesora Atomusa i najsilniejszą Atomówką w grupie. W swoim charakterze jest złośliwa i sarkastyczna, lecz ma również swoje słabości. Jako jedyna z drużyny nie posiada wyjątkowej dla siebie mocy, ale potrafi zwinąć swój język w trąbkę.

Która to bójka bajka brawurka?

Bójka Atomus (ang. Blossom Utonium) – atomówka, jedna z głównych bohaterek serialu „Atomówki”. Siostra Brawurki, Bajki Bąbki i Bali, córka Profesora Atomusa oraz bratanica Wuja Eugene. Dubbingowana w polskiej wersji przez Beatę Jankowską–Tzimas.

Jak nazywa się czwarta Atomówka?

Czwarta Atomówka to Blisstina. Blisstina, czyli w skrócie Bliss, w polskiej wersji językowej będzie nazywana Bombką. Głosu użyczy jej Patricia Kazadi. Blisstina zadebiutowała w pierwszej z pięciu części specjalnego filmu telewizyjnego Powerpuff Girls: Power of Four.

Jak ma na imię niebieska Atomówka?

Brawurka Atomus, lepiej znana jako Brawurka jest jedną z trzech głównych postaci występująca w serialu animowanym Atomówki.

Jak nazywa się substancja dzięki której powstały Atomówki?

Przed stworzeniem Atomówek Mojo był pupilem profesora Atomusa i to właśnie przez to, że popchnął go podczas pracy nad idealnymi dziewczynkami w stronę kolby ze Związkiem X, powstały Atomówki.

Jak się nazywa niebieska Atomówka?

Brawurka Atomus, lepiej znana jako Brawurka jest jedną z trzech głównych postaci występująca w serialu animowanym Atomówki.

Ile lat ma Brawurka z Atomówek?

Wiek. Brawurka jako jedyna jej sióstr ma 6/7 lat.

Jaka jest bójka?

Bójka jest identycznego wzrostu jak swoje siostry. Ma okrągłą głowę i duże różowe oczy. Jej długie rude włosy są przywiązane czerwoną kokardką i spięte z tyłu spinką ozdobioną sercem; bywają także obiektem zazdrości ze strony swych sióstr.

Jak nazywa się nowa Atomówka?

Rysownik Craig McCracken podarował światu czwartą atomówkę o imieniu Blisstina. Dziewczynka nie przypadła do gustu starszym fanom kreskówki. Amerykańska stacja Cartoon Network przedstawiła światu nową bohaterkę bajki „Atomówki”. Bliss jest pierwszą córką profesora Atomusa i starszą siostrą superdziewczynek.

Jakie charaktery mają Atomówki?

Atomówki

  • Bójka (ang. Blossom czyli Kwiat) – liderka grupy. …
  • Bajka (ang. Bubbles czyli Bańki) – najwrażliwsza i najdziecinniejsza z Atomówek, dlatego jest pogardzana przez przeciwników i siostry. …
  • Brawurka (ang. Buttercup czyli Jaskier) – całkowite przeciwieństwo Bajki.

Jak się nazywa 4 Atomówka?

Czwarta Atomówka to Blisstina. Blisstina, czyli w skrócie Bliss, w polskiej wersji językowej będzie nazywana Bombką. Głosu użyczy jej Patricia Kazadi. Blisstina zadebiutowała w pierwszej z pięciu części specjalnego filmu telewizyjnego Powerpuff Girls: Power of Four.

Jakiego koloru są Atomówki?

Ma krótkie czarne włosy i jasnozielone oczy. Jest ubrana w jasnozieloną sukienkę z czarnym paskiem i czarne półbuty. Jako Atomówka nie ma indywidualnej na tle sióstr mocy, ale ona jedyna z całego miasta Townsville umie zwinąć język w trąbkę.

Jak się nazywa fioletowa Atomówka?

Bombka, urodzona w zwyczajnej rodzinie Atomówek w Townsville, ciemnoskóra z fioletowymi, dużymi oczyma, które wyglądają jak u typowej Atomówki. Zazwyczaj ubrana w krótką, fioletową sukienkę, białe getry za kolana i czarne buty. Czasem nosi też opaskę. Ma słonika.

Kto stworzyl Atomówki?

Ich zadaniem jest walka z przestępczością, ratowanie ludzi przed kataklizmami i katastrofami oraz obrona miasta przed atakami potworów i kosmitów. Serial został stworzony przez Craiga McCrackena i wyprodukowany przez studio Hanna-Barbera dla Cartoon Network.