Z czym się je guacamole?
Te trzy składniki (awokado, sól, limonka) to podstawa guacamole. Awokado skrapiamy sokiem limonki od razu po rozgnieceniu, dzięki temu nie ciemnieje i zachowuje kolor. W oryginalnym przepisie z czasów azteckich do tej najsłynniejszej meksykańskiej salsy nie dodawało się innych składników.
Jak zrobić guacamole z pomidorem?
Przygotowanie: Awokado przekroić na pół, usunąć pestkę, miąższ przełożyć do miseczki i ugnieść widelcem. Dodać sok z cytryny, oliwę, czosnek, przyprawy, pomidora i cebulę, wszystko wymieszać i gotowe!
Jak zrobić guacamole w słoiku?
Włóż pokrojonego pomidora na dno słoiczka. Następnie połóż na nim proste guacamole (czyli pastę z awokado). Na paście powinny wylądować grzanki, a na nich jajko. Jak już skończysz robić swoje proste guacamole z jajkiem i grzanką w słoiku, to warto pomyśleć o dekoracji.
Do czego uzywa się guacamole?
Guacamole to meksykański sos, którego podstawowym składnikiem jest awokado. Stanowi idealny dodatek do kanapek i placków tortilla. Pierwsze wzmianki o guacamole pochodzą już z czasów azteckich. Dzisiaj stanowi podstawę meksykańskiej kuchni.
Co to guacamole?
Guacamole – meksykański sos (salsa) przyrządzany na bazie awokado. Guacamole swoje początki miał już w czasach azteckich. … Nazwa guacamole pochodzi z języka nahuatl, āhuacamolli (w języku nahuatl āhuacatl – awokado, molli – sos), w języku hiszp. wymawia się je jako guakamole.
Z czym można jeść awokado?
Może być dodane do kanapek (pokrojone w kosteczkę z pomidorem) czy koreczków, a nawet jajecznicy. Jeśli chodzi o łączenie smaków, awokado doskonale komponuje się z serami (szczególnie miękkimi), pieczarkami, a także morskimi smakami, jak krewetki.
Jak zrobić guacamole z jajkiem?
Awokado umyć, obrać, miąższ pokroić w kosteczkę, usunąć pestkę. Awokado skropić sokiem z cytryny i wymieszać razem z czosnkiem. Przełożyć do jajek, wymieszać i doprawić solą oraz świeżo zmielonym pieprzem. Dodać oliwę oraz opcjonalnie majonez, kolendrę lub inną zieleninę.
Jak zrobić salsę pomidorowa?
Siekamy cebulę w bardzo drobną kostkę i skrapiamy ją sokiem z limonki. Pomidory kroimy w kostkę, podobnie papryczkę jalapeno (im drobniej, tym lepiej). Łączymy cebulę, pomidory, papryczkę, dodajemy posiekaną kolendrę, resztę soku z limonki, sól i odrobinę pieprzu. Mieszamy dokładnie i gotowe.
Ile awokado do guacamole?
SKŁADNIKI GUACAMOLE: 1 duże awokado. świeżo wyciśnięty sok z połowy limonki. garść świeżej poszatkowanej kolendry. pół małej czerwonej cebuli – posiekanej w drobną kosteczkę
Co zamiast limonki do guacamole?
W klasycznym przepisie na guacamole jest limonka, ale ja zazwyczaj nie mam jej w domu, wiec korzystam z soku z cytryny. Warto dodać do guacamole natkę pietruszki, bo to dodatkowe witaminy, a pasta nie traci na smaku (wręcz przeciwnie). Smacznego!
Do czego sos z awokado?
Ten sos z awokado doskonale się będzie nadawał do miksu sałat, albo do sałatek z kurczakiem, łososiem wędzonym lub rybą wędzoną. Można go podać także na przyjęciu jako dip do maczania warzyw, mięsnych i serowych przekąsek.
Z czego się składa guacamole?
Awokado umyć, przekroić na pół, ususnąć pestkę, łyżką wydrążyć miąższ. Rozgnieść widelcem na pastę, dodać sok z limonki, sól i starty czosnek, wymieszać. Opcjonalnie dodać posiekaną ostrą papryczkę i listki świeżej kolendry.
Czy guacamole jest zdrowe?
Guacamole – wartości odżywcze Ponadto guacamole jest świetnym źródłem potasu i ma go nawet więcej niż banany. … Guacamole jest ponadto bogatym źródłem witamin z grupy B, w tym witaminy B1, B2, B3, B6 i B9, a także witaminy C, A, E i K. Zawiera również cenne dla zdrowia antyoksydanty.
Z czym jest dobre awokado?
Awokado można podawać ze świeżymi ziołami. Doskonale komponuje się z miętą, bazylią lub kolendrą. Warto łączyć go z wyciśniętym ząbkiem czosnku. Mdły smak awokado można przełamać świeżymi warzywami.
Z czym można łączyć awokado?
Awokado najlepiej smakuje na surowo, choć są produkty, które znakomicie poprawiają smak tego owocu. Najbardziej znane jest połączenie smaczliwki i cytryny lub limonki. Ma to nie tylko wpływ na smak, ale również powoduje, że awokado pozostaje zielone, a ten apetyczny kolor jest jedną z wielu zalet tego owocu.
Co zrobić z jajek i awokado?
Awokado umyć, obrać, miąższ pokroić w kosteczkę, usunąć pestkę. Awokado skropić sokiem z cytryny i wymieszać razem z czosnkiem. Przełożyć do jajek, wymieszać i doprawić solą oraz świeżo zmielonym pieprzem. Dodać oliwę oraz opcjonalnie majonez, kolendrę lub inną zieleninę.