Kategorie:

Jak zrobić drinka z Baileys?

Z czym zrobić Baileys?

Baileys jest wręcz stworzony do tego, by mieszać go z kawą, kakao, gorącą czekoladą lub mlekiem. Wybierz ciemniejszą, mniej słodką gorącą czekoladę i pozwól irlandzkiemu kremowi dopełnić smaku. Wydaje się, że wszystkie ciepłe napoje stają się jeszcze lepsze dzięki odrobinie Baileysa. Herbata nie jest tu wyjątkiem.

Jak zrobić Baileys w domu?

Sposób przygotowania:

 1. W filiżance wymieszać kawę i kakao z paroma łyżkami śmietany.
 2. Dodać do reszty śmietany, mleka, mleka skondensowanego, miodu, whisky i ekstraktu. Całość zmiksować blenderem na wysokich obrotach przez ok. …
 3. Likier przechowywać w szczelnie zamkniętej butelce, w lodówce nawet do 2 miesięcy.

Jak zrobić drinka BMW?

Drink przygotowuje się bardzo łatwo i szybko, a najlepiej jest go podawać w szklance typu old-fashioned wypełnionej kostkami lodu….BMW – czyli Baileys, Malibu i Whisky

 1. Baileys – likier irlandzki (1 część)
 2. Malibu (1 część)
 3. whisky (1 część)
 4. kostki lodu.

28 mar 2014

Jak przechowywac likier Baileys?

Przechowywanie likierów Im więcej zawierają alkoholu, tym dłuższy jest ich okres przydatności do spożycia. Natomiast likiery na bazie śmietany, takie jak wspomniany już Baileys, powinny być przechowywane w lodówce i spożywane w ciągu roku od zakupu.

Z czego jest Baileys?

Baileys to najpopularniejszy likier na świecie. Powstaje on na bazie irlandzkiej whisky zmieszanej ze śmietanką i kakao i butelkowany jest w mocy 17%. Marka należy obecnie do DIAGEO i produkowana jest w Irlandii.

W czym pić Baileysa?

Baileys: jak pić go najlepiej? Na kostkach lodu lub solo, w niskiej szklance. Jeśli nie zamierzacie robić drinków z jego udziałem, lekkie schłodzenie go lodem powinno wystarczyć.

Jak w domu zrobić likier bananowy?

Banany połączyć z żółtkami, dodać mleko skondensowane, wymieszać za pomocą łyżki. Następnie stopniowo dolewać wódkę i delikatnie mieszać łyżką lub trzepaczką, by masy ładnie się połączyły. Na koniec przelać likier przez gęste sitko, by pozbawić go zbędnego osadu.

Jaką śmietana do likieru?

Do przygotowania likieru potrzebna jest min. śmietana/śmietanka 30 %. Kupując ten produkt, zawróćcie uwagę, aby nie nabyć śmietany ze stabilizatorem, który dodawany jest do śmietanek przeznaczonych do ubijania. Wystarczy zwykła śmietana/ śmietanka 30 % do gotowania.

Jakie drinki można zrobić z Malibu?

Najlepiej wykorzystać go do stworzenia różnego rodzaju drinków. Jednym z najpopularniejszych drinków z Malibu jest Bahama Mama. Inny, równie znany i uwielbiany Malibu drink to pina colada. Ci, którzy chcą nieco więcej orzeźwienia, mogą przyrządzić koktajl Malibu Sunrise lub mojito w wersji z Malibu.

Ile kosztuje malibu kokosowe?

Malibu Original Likier z dodatkiem białego rumu i aromatu kokosowego 500 ml. 47,90zł / szt.

Jak dlugo może być otwarty Baileys?

Likier może stać aż 30 miesięcy po jego otwarciu nie tracąc walorów smakowych, co jest nietypowe w grupie alkoholi na bazie śmietany. Właścicielem marki jest koncern Diageo. Poza tradycyjnym Baileys Original oferowane są także: Baileys Mint Chocolate, Baileys Coffee, Baileys Crème Caramel i Baileys Hazelnut.

Czy Baileys może się Przeterminowac?

Likier Baileys można przechowywać przez dwa lata od wyprodukowania niezależnie od tego czy wcześniej go otwierano. Co ciekawy likieru nie trzeba przechowywać w lodówce.

Z czym się pije Baileysa?

Baileys: jak pić go najlepiej? Na kostkach lodu lub solo, w niskiej szklance. Jeśli nie zamierzacie robić drinków z jego udziałem, lekkie schłodzenie go lodem powinno wystarczyć.

Jaką śmietana do Irish Cream?

SKŁADNIKI na około 900ml likieru

 • 300ml dobrej irlandzkiej whiskey (Jameson, Bushmills)
 • 400g mleka słodzonego, skondensowanego.
 • 200g śmietanki 30%, rzadkiej.
 • 1 płaska łyżeczka gorzkiego kakao.
 • 2 pełne (z lekkim czubkiem) łyżeczki kawy rozpuszczalnej orzechowej Douwe Egberts.
 • 2 łyżeczki ekstraktu wanilii na alkoholu (np.

Co to za alkohol Baileys?

Baileys to najpopularniejszy likier na świecie. Powstaje on na bazie irlandzkiej whisky zmieszanej ze śmietanką i kakao i butelkowany jest w mocy 17%. Marka należy obecnie do DIAGEO i produkowana jest w Irlandii.

Z czym pić Baileys truskawkowy?

Świetnie nada się on do podawania z lodami czy innymi deserami. Pasować będzie również do popołudniowej kawy z rodziną lub przyjaciółmi.