Kategorie:

Jak się robi kuleczki Bubble Tea?

Z czego zrobić kulki do Bubble Tea?

Aby przygotować bąbelkową herbatę w klasycznej formie, będziesz potrzebować:

 1. 4 łyżki tapioki.
 2. litr wody (podzielony na pół)
 3. 125 ml mleka.
 4. 2 saszetki czarnej lub zielonej herbaty.
 5. 2 łyżki miodu.
 6. łyżkę cukru.

6 lip 2020

Jak zrobić kuleczki tapioki do Bubble Tea?

Zagotuj 1 l wody. Na gotującą się wodę wrzuć kulki tapioki, delikatnie zamieszaj, zmniejsz ogień i gotuj ok 1,5 h co jakiś czas delikatnie mieszając. Kulki mają się stawać coraz bardziej przezroczyste. Delikatne mieszanie sprawi, że kulki pozostaną w całości.

Jak zrobić Bubble Tea Molecula?

Na dno kubeczka lub wysokiej szklanki dodaj 2 łyżki kawioru molekularnego, zalej zawartoscią shakera a na końcu włóż grubą, kolorową rurkę i pyszne Bubble Tea gotowe!

Jak zrobić kulki Bubble Tea w domu bez tapioki?

Przepis jak zrobić Bubble Tea w domu

 1. Zagotuj 200 ml wody.
 2. Ostudź ją do temperatury 72°C.
 3. Wsyp 5 g herbaty jaśminowej.
 4. Parz w garnku dokładnie 7 minut (Uwaga, nie dłużej niż 7 min.)
 5. Odcedź do shakera.
 6. Wlej do shakera 200 ml herbaty.
 7. Dodaj 50 ml syropu.
 8. Dodaj 250 g lodu w kostkach i dokładnie wymieszaj.

Co zrobić z kulek tapioki?

Oto, co można zrobić z tapioki:

 1. możemy dodawać ją do zup i sosów (zamiast makaronów czy ryżu i w celu zagęszczenia);
 2. z mąki z tapioki zrobimy bezglutenowe placki, naleśniki, racuchy i kluski;
 3. świetnie nada się na składnik dań jednogarnkowych;
 4. doskonale sprawdzi się w sałatkach;

Co można zrobić z kulek tapioki?

Stosuje się ją także do wyrobów takich potraw jak omlety, naleśniki, racuchy czy suflety. Dzięki temu, że ma właściwości zagęszczające, z jej pomocą zrobimy mus, kisiel czy budyń. Wypieka się z niej także chleb, ciasteczka i placki. Tapioka sprawdzi się w zupach jako zamiennik makaronu, a także w sałatkach.

Jak zrobić kuleczki tapioki?

Przygotowanie: do wrzącej, posłodzonej wody wrzuć tapiokę. Kiedy kuleczki wypłyną na wierzch zacznij odmierzać czas – gotuj je przez 15 minut (lub do czasu, aż zwiększą swoją objętość i staną się przezroczyste), a następnie odstaw na kwadrans do ostygnięcia (dopiero po 15 minutach możesz odcedzić tapiokę).

Jak ugotować kuleczki tapioki?

Na początek doprowadzamy wodę do wrzenia (1 szklanka wody na 2-3 łyżki tapioki). Na wrzątek wsypujemy tapiokę i zmniejszamy gaz na minimum. Mieszamy i gotujemy na wolnym ogniu około 15-20 minut. W razie gdyby całość zrobiła się zbyt gęsta – warto dodać więcej wody.

Gdzie kupić kuleczki do bubble tea?

Kulki do bubble tea MOLECULA, malinowe, 800 g – | Sklep EMPIK.COM.

Jak nadać smak Tapioce?

Gotową tapiokę należy odcedzić na sitku i przepłukać zimną wodą, aby się nie posklejała. By kuleczkom nadać smak, można je wcześniej namoczyć w soku lub syropie. Nie powinno się też gotować tapioki na zapas, gdyż po 12 godzinach twardnieje i przestaje być sprężysta.

Czy kuleczki z Bubble Tea się je?

Kulki z tapioki mogą być zastąpione kulkami na bazie kwasu alginowego, tzw. popping boba lub np. różnego rodzaju galaretkami. Najczęściej serwowana jest w wysokich, przezroczystych kubkach oraz ze słomką o dużej średnicy, tak by zmieściły się w niej kulki, które można następnie żuć.

Do czego można używać tapioki?

Tapioka jest stosowana do zagęszczania musów, sosów, kisieli czy puddingów, może zastąpić makaron lub tradycyjną kaszę, świetnie sprawdza się jako główny składnik deserów, może być też używana jako zamiennik mąki.

Jak używać tapioki?

Mąki z tapioki używa się do zagęszczania sosów i zup. Delikatne perełki z tapioki przydadzą się przy gotowaniu budyniu, pieczeniu ciasta, produkcji deserów czy jako element sałatki. Co ciekawe, coraz popularniejsze staje się dodawania perełek tapioki do herbaty.

W jakich sklepach można kupic tapiokę?

Odwiedź sklep internetowy www.natur-sklep.pl, gdzie znajdziesz wiele artykułów z serii BIO produktów, superfoods, alg, jak i suplementów diety. Oczywiście w ofercie Natur Sklepu jest także tapioka – skrobia z manioku BIO. Aktualnie dostępna jest ona w opakowaniu 500g, które kosztuje 9,90 zł.

Jak zrobić tapiokę w domu?

Przygotowanie: do wrzącej, posłodzonej wody wrzuć tapiokę. Kiedy kuleczki wypłyną na wierzch zacznij odmierzać czas – gotuj je przez 15 minut (lub do czasu, aż zwiększą swoją objętość i staną się przezroczyste), a następnie odstaw na kwadrans do ostygnięcia (dopiero po 15 minutach możesz odcedzić tapiokę).

Dlaczego tapioka nie chce się ugotować?

Po pierwsze tapioki nie trzeba wcale gotować! Wystarczy ją namoczyć w wodzie i pozostawić na noc. Po drugie gdy gotujecie tapiokowe perły to powstaje niestety zaprawa sufitowa, po trzecie tapioka jest skrobią, której nadmiar trzeba spłukać a po czwarte robimy tapiokę po to by ją zjeść ze smakiem a nie wyrzucać!