Kategorie:

Jak się nazywa Bronka z Daleko od szosy?

W jakiej miejscowosci Krecono Daleko od szosy?

Serial kręcono w Łodzi, na Śląsku, a sceny rozgrywające się na wsi powstały niedaleko Lipin pod Łodzią. Samej wioski Leszka i Bronki już nie ma.

Jak wygląda teraz Leszek z Daleko od szosy?

Swoją przyszłość zawiązał ze sceną, ale myślał też o geologii. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Współpracował z Teatrem w Tarnowie, łódzkim Teatrem im. Stefana Jaracza, Teatrem Komedia w Warszawie, Dramatycznym, Nowym, Powszechnym, a także Studio.

Skąd pochodziła Ania z serialu Daleko od szosy?

Przez większość odcinków akcja serialu Daleko od szosy rozgrywa się w Łodzi i okolicach. To opowieść o Leszku, chłopaku ze wsi, bez wykształcenia, który zakochuje się w Ani, studentce z Łodzi. Choć wcześniej jego miłością była Bronka, dziewczyna z jego wsi. Widzowie szybko pokochali „Daleko od szosy”.

Ile odcinkow ma serial Daleko od szosy?

1976 7 odcinków 8 godz. 37 min.

Gdzie obejrzeć serial Daleko od szosy?

Zbigniew Chmielewski, Henryk Czarnecki, Mikołaj Sprudin – 1977, nagrody Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji. Gdzie obejrzeć film „Daleko od szosy”? Cały film „Daleko od szosy” online OGLĄDAJ za darmo w vod.tvp.pl.

Gdzie można obejrzeć serial Daleko od szosy?

Daleko od szosy (1976) serial online – Gdzie obejrzeć: Netflix | HBO GO | Player | Filmweb.

Co robi Leszek z Daleko od szosy?

Tak jak Leszek Górecki, główny bohater „Daleko od szosy”, pracował ciężko od dziecka. Pracował „u szmaciarza”, w sadzie. Sam sobie złożył rower… – Takie było życie na wsi – przypomina. – Rodzice nie dawali kieszonkowego, była bieda i Leszek musiał sobie radzić.

Jak wygląda teraz Irena Szewczykówna?

W latach 80. Szewczyk całkowicie porzuciła aktorstwo. Poświęciła się swojej pasji naukowej – dziś jest profesorem nadzwyczajnym i wykłada w Katedrze Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej Uniwersytetu Łódzkiego.

Jak teraz wygląda ania z Daleko od szosy?

Najpierw podjęła drugi kierunek studiów – pedagogikę na Uniwersytecie Łódzkim. Potem zaś została pracownikiem naukowym i szkoli kolejne pokolenia studentów. Irena Szewczyk obecnie jest profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Nauki o Wychowaniu.

Ile ma lat ania z Daleko od szosy?

Irena Szewczyk-Kowalewska, również Irena Szewczykówna (ur. 5 grudnia 1947 w Łodzi) – polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, pedagog, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Łódzkiego.

Z którego roku jest serial Daleko od szosy?

Scenariusz do serialu „Daleko od szosy” powstał we współpracy z Henrykiem Czarneckim. Scenarzysta jest znany z takich produkcji jak: „Profesor na drodze” (Lwy Gdańskie w kategorii filmów telewizyjnych – Najlepszy scenariusz), czy „Ogłoszenie matrymonialne”. SerialDaleko od szosy” miał premierę w 1976 roku w Polsce.

Ile lat ma Leszek z Daleko od szosy?

Mało kto wie, że jego fabuła jest prawdziwą historią. 20-letni Leszek Górecki, w którego wcielił się Krzysztof Stroiński, był biednym chłopakiem ze wsi, który zakochał się w studentce Ani z Łodzi.

Na jakim programie jest film Daleko od szosy?

Daleko od szosy (serial telewizyjny)

Irena Szewczyk i Krzysztof Stroiński w scenie z serialu
Gatunek obyczajowy
Stacja telewizyjna Telewizja Polska
Lata emisji 1976–1977
Cytaty w Wikicytatach

Gdzie można obejrzeć serial dom?

Cały serialDom” OGLĄDAJ za darmo w vod.tvp.pl!

Ile ma lat Leszek z Daleko od szosy?

Krzysztof Stroiński (ur. 9 października 1950 w Pszczynie) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny.

Jaki motor miał Leszek z Daleko od szosy?

Do wszystkich fanów motocykla WSK-a. Jak wiadomo akcja „Daleko od szosy” dzieje się w latach 60-tych. To w takim razie jakim cudem, Leszek w tym serialu, mógł mieć WSK-ę model M06B3 (tzw.