Kategorie:

Jak pobudzić begonie?

W jakiej odleglosci sadzic begonie?

Optymalny termin sadzenia bulw begonii bezpośrednio do gruntu to druga dekada maja. Wtedy jednak będą kwitły znacznie później – zazwyczaj w drugiej połowie lata. Powinno się je sadzić w rozstawie 20×25 cm (należy przy tym uwzględnić, że dokładne odległości zależą od wielkości odmiany).

Czy begonie można ukorzenić?

Sadzonki pędowe begonii, bardzo dobrze ukorzeniają się, dając Ci możliwość uzyskania nowych roślin, które dokładnie powtórzą cechy rośliny matecznej. Młode samodzielnie wyhodowane begonie, z pewnością dadzą Ci wiele radości i ucieszą bliskie osoby, które dostaną je od Ciebie w prezencie!

Kiedy wysiać begonie?

Z racji na długi okres wegetacji i czas potrzebny od siewu do kwitnienia, nasiona begonii stale kwitnącej siejemy już w styczniu w szklarni lub do skrzyneczek na okiennych parapetach. Nasiona wysiewa się powierzchniowo na przewiewne podłoże do siewu nasion, a następnie obsypuje cienką warstwą piasku.

Jak podcinać begonie?

w pudełku w ciemnym, chłodnym miejscu o temp. 5-8 stopni C. Jeżeli begonie są niewielkie a tak jest w przypadku moich drobnokwiatowych zostawiam je po prostu w doniczkach. Przycinam tylko pędy o 2/3 długości i podlewam jedynie wtedy kiedy ziemia jest zupełnie sucha i to niewielką ilością wody.

Gdzie kupic sadzonki begonii?

Begonia sadzonki w Rośliny ogrodowe – Sklep internetowy Allegro.pl.

Jak i kiedy sadzić begonie?

Żaden gatunek begonii nie zniesie bowiem mrozów, więc planując uprawę na świeżym powietrzu, należy poczekać aż do drugiej połowy maja, po przysłowiowych „Zimnych Ogrodnikach”. Jeśli natomiast rośliny mają rosnąć w domu lub na zabudowanym tarasie, warto posadzić je już w lutym, aby cieszyć się kwiatami w maju.

Jak ukorzenić begonie z liścia?

W przypadku begonii do rozmnażania pobieramy zdrowy liść bez ogonka pędowego. Następnie liść odwracamy i nacinamy w kilku miejscach w poprzek najgrubszych nerwów. Przygotowujemy kuwetę (szklarenkę) z podłożem do rozmnażania. Liście układamy nacięciami ku dołowi, lekko dociskamy i zraszamy słabym strumieniem wody.

Jak rozmnożyć begonie?

Roślina rozmnaża się przez podział bulw. W tym celu wystarczy rozdzielić zdrowe części rośliny. Jedna nowa sadzonka powinna posiadać przynajmniej jeden pąk, w przeciwnym razie begonia nie kwitnie. Podział bulwy najlepiej zaplanować na początek sezonu wiosennego.

Kiedy rozmnażać begonie?

Wykonanie sadzonek z liści begonii to relatywnie prosty sposób na rozmnażanie tej rośliny doniczkowej, z którego korzystać należy wczesną wiosną lub latem. Po nacięciu listków i umieszczeniu ich w podłożu, pierwsze wschody powinny pojawić się już po dwóch tygodniach. Niektóre rośliny wydają potomstwo z liści.

Kiedy można przesądzać begonie?

Przesadzanie. Begonię przesadzamy wiosną, jeśli korzenie całkowicie przerosły podłoże (średnio co 2-3 lata). Na dnie doniczki umieszczamy drenaż. Najlepiej użyć mieszanki ziemi liściowej, torfu, ziemi kompostowej oraz piasku (w proporcji 2:1:1:1), o odczynie lekko kwaśnym (pH 5,5-6,5).

Czy begonie można przezimować?

W naszych warunkach klimatycznych begonie nie mogą przezimować na zewnątrz. … Bulwy begonii układa się w ażurowych skrzynkach i przesypuje torfem lub piaskiem i przez zimę przechowuje się w suchym pomieszczeniu, w którym temperatura wynosi od 3 do 10 stopni Celsjusza. W pomieszczeniu tym nie musi być dostępu światła.

Jak podlewamy begonie?

Podlewanie wykonuje się, by ziemia była cały czas dostatecznie wilgotna, natomiast pielęgnacja polega przede wszystkim na usuwaniu przekwitniętych kwiatów- poprawi to obfitość kwitnienia. Sadzi się ją w rozstawie 20×30 cm, zależy to też od konkretnej odmiany.

Czy begonie wykopuje się na zimę?

W naszych warunkach klimatycznych begonie nie mogą przezimować na zewnątrz. … Bulwy begonii układa się w ażurowych skrzynkach i przesypuje torfem lub piaskiem i przez zimę przechowuje się w suchym pomieszczeniu, w którym temperatura wynosi od 3 do 10 stopni Celsjusza. W pomieszczeniu tym nie musi być dostępu światła.

Jak zrobić sadzonki begonii?

Jak to zrobić? Wybierz zdrowy, w pełni rozwinięty liść, ułam go przy samej nasadzie, aby nie obumarł. Każdy z pobranych w ten sposób liści wetknij w pojemnik wypełniony podłożem. Następnie pojemniki umieść w ciepłym, jasnym miejscu, aż sadzonki się ukorzenią.

Po jakim czasie wschodzi begonia?

Kiełkujące begonie potrzebują co najmniej 16 godzin przebywania w świetle, później w okresie wzrostu- co najmniej 14 godz. w ciągu doby, dlatego begonie od momentu kiełkowania należy dodatkowo oświetlać lampami. Kiełkują w ciągu 10-12 dni.

Kiedy sadzić begonie na balkonie?

Na balkon begonie wystawiamy najlepiej dopiero na początku czerwca, bowiem rośliny te są wrażliwe na niską temperaturę. Begonie znoszą cień, dlatego nadają się jako kwiaty balkonowe na zacieniony balkon czy taras.