Kategorie:

Jak najlepiej pić likier?

Z czym pić Mummelmann?

Jagermeister bardzo dobrze komponuje się z:

  • Cytrusami – np. sok grejpfrutowy, pomarańcze, limonka.
  • Starzonymi alkoholami np. ciemny rum, brandy, whisky.
  • Tropikalnymi owocami – np. marakuja, ananas.
  • Ziołami występującymi w składzie Jagermeistera np. cynamon, imbir,

Z czym najlepiej pić Metaxe?

Jak pić Metaxę Bardzo dobrze komponuje się z nutami owocowymi, np. schłodzoną lemoniadą i skórką z limonki, sokiem jabłkowym, czy imbirowym i kostkami lodu. Do drinka potrzebujemy 40 ml Metaxa 5*, lód, 80 ml zimnego toniku oraz plasterek świeżej pomarańczy do przystrojenia.

Jak powinno się pić likier?

Do likieru najlepsze są nieduże szklane karafki. Z nich nalewa się gęsty trunek do małych kieliszków na wysokiej nóżce w kształcie tulipana i podaje na zakończenie posiłku.

Czym najlepiej pić żono?

Tequilę blanco zazwyczaj pije się z limonką i solą.

Z czym się pije Jamesona?

Jameson w drinku Whiskey Sour nadaje mu słodszej nuty. W zestawieniu ze świeżym sokiem z limonki i syropem cukrowym, przypadnie do gustu najbardziej wymagającym smakoszom. Opcjonalnie, drink może być wzbogacony o płynne białko jaja.

Z jakim sokiem pić Jagermeister?

Jagermeister dobrze skomponuje się także z coca colą, syropem blue curacao oraz grenadyną – czyli syropem z owocu granatu. Słodkiego posmaku idealnie dodadzą soki (polecamy wypróbować soki: pomarańczowy, ananasowy oraz grejpfutowy).

Jak powinno się pić metaxę?

Nie ma tu wielkiej filozofii – smakosze piją metaxę bez dodatków. Szkoda im bowiem marnować alkohol, który leżakował tyle lat, na picie go z np. colą. Nierozcieńczoną metaxę powinno się podawać w koniakówkach i delektować się nią w temperaturze pokojowej, ale można dorzucić duże kostki lodu, by ją obniżyć.

Czy metaxę można pić z colą?

Do szklanki wypełnionej lodem wlej metaxę i uzupełnij colą. Do środka możesz wcisnąć cząstkę limonki. Miłośnicy drinków uzupełnianych colą odnajdą w tym prostym przepisie niebo na ziemi. Połączenie metaxy z colą pozwala uzyskać przepis na orzeźwiającego drinka, którego przygotowanie nie zajmie nam więcej niż 1 minuty.

Z czym się pije likier?

Likier serwuje się w temperaturze pokojowej, podobnie jak wódkę gatunkową. Likier jest idealnym dodatkiem do kawy, podobnie zresztą jak koniak.

Czy można pić sam likier?

Likier charakteryzuje się dużą gęstością, jest to alkohol dosyć ciężki i wypicie większej ilości jednorazowo nie jest zalecane. Alkohol taki jak likier jest za to idealnym dodatkiem do drinków i koktajli – wówczas można najlepiej wykorzystać jego słodycz i walory smakowe.

Z czym pić tequilę reposado?

Jak pić tequile reposado? Reposado podobnie jak tequila blanco czy gold pija się najczęściej w drinkach jak i w najczystszej postaci jako shoty (z kieliszków).

Z czym pić whisky Ballantine’s?

Najprostszy drink z możliwych to whisky z wodą (zwykłą lub gazowaną). Dodać można także cząstki cytryny, limonki lub pomarańczy, a także inne owoce. Kostki lodu z zamrożonymi w środku owocami będą świetnie wyglądały i złagodzą smak.

Z czym pić whisky Jablkowe?

Do szklanki wrzucamy kilka kostek lodu. Wlewamy odmierzoną ilość likieru jabłkowego, świeżo wyciśniętego soku z limonki i dopełniamy tonikiem. Wszystko lekko mieszamy łyżką barową, uważając przy tym, żeby nie robić tego zbyt energicznie. Pamiętajmy, że tonik jest gazowany i nie chcemy pozbyć się bąbelków.

Z czym się pije whisky Grant’s?

Grant’s Family Reserve to whisky do mieszania z Coca Colą, Spritem, Schweppes’em, pić w koktajlach bądź z lodem.

Jakie drinki z Jagermeisterem?

Wszystkie drinki z jagermeister

  • Jager o poranku – jedna z ciekawszych propozycji kategorii drinki z Jagermeister. …
  • Count Mast Negroni – czyli klasyczny przepis w odmianie z Jagermeister. …
  • Red Coffee – Jagermeister i Kahlua w czerwonej odsłonie. …
  • Malibu Surfer – drink o ciekawej mieszance malibu rum z Jagermeister.

Z czym najlepiej pić Hennessy?

Można go pić w wersji czystej bez dodatków, z lodem lub rozcieńczony odrobioną wody. Świetnie komponuje się z wieloma wysokiej jakości dodatkami, takimi jak napoje gazowane lub klasyczna lemoniada w long drinku lub koktajlu. W części poświęconej koktajlom na bazie koniaku Martell znaleźć można wiele propozycji drinków.