Kategorie:

Jaką śmietana nadaje się do ubijania?

Z jakiej śmietany bitą śmietaną?

Bita śmietana – przepis

 1. 250 ml dobrze schłodzonej śmietany 30% lub 36%
 2. czubata łyżka cukru pudru (opcjonalnie)
 3. dodatki smakowe – ekstrakt waniliowy, amaretto (opcjonalnie)

Jaka najlepsza śmietana do tortu?

Słodka śmietana, czyli tak zwana kremówka 30% lub tortowa 36% to najlepszy wybór. Przy mniejszej zawartości tłuszczu nie ubijemy śmietany do sztywnej, pożądanej konsystencji.

W jakim naczyniu ubijać śmietanę?

Miska, w której będziemy przygotowywać śmietanę, również powinna być zimna, dlatego należy ją wstawić na około 15 minut do zamrażalnika. Najlepsze będzie wysokie metalowe naczynie (miska lub garnek).

Jaką śmietana kremówka?

Śmietana kremówka to śmietana o dużej zawartości tłuszczu. Są to wszystkie śmietany deserowe słodkie, czyli 30 lub 36 procentowe. Śmietany kremówki idealnie nadają się do ubijania, tworząc gładką kremową pianę, dlatego też sprawdzą się do deserów lub do mas na torty.

Jak zrobić bitą śmietanę?

Miskę i trzepaczkę dobrze schłodź – dzięki temu śmietana ubije się szybciej. Wlej mocno schłodzoną śmietankę i ubijaj mikserem na średnich obrotach lub trzepaczką, aż zgęstnieje i stanie się puszysta. Dodaj cukru pudru, jeśli lubisz i jeszcze chwilę ubijaj, tym razem na wolnych obrotach.

Czy da się zrobić bitą śmietanę z mleka?

Bitą śmietanę możemy przygotować z mleka krowiego lub kokosowego. Ubijanie tych składników samodzielnie wcale nie jest trudne. Pamiętajmy, że mleko koniecznie powinno być dobrze schłodzone. … Należy pamiętać, że mleko kokosowe do ubijania śmietany musi być w formie twardej, nie płynnej.

Jaki krem do tortu?

Do przygotowania lekkiego tortu najlepiej poza delikatnym, puszystym biszkoptem wybrać krem o równie delikatnej konsystencji. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się wszelkie kremy śmietankowe i owocowe na bazie śmietanki.

Jaką śmietana kremówka do ciasta?

Zacznij od wybrania odpowiedniej śmietany. Do ubijania najlepiej nadaje się śmietanka kremówka o zawartości 30% tłuszczu lub śmietanka tortowa o zawartości 36% tłuszczu.

Jak ubić śmietanę kremówkę?

Jak miksować śmietanę?

 1. Zacznij od najwyższych obrotów i miksuj około dwie minuty.
 2. Po tym czasie możesz dodać cukier puder, a następnie mieszaj dalej na średnich obrotach kolejne 2-3 minuty.
 3. Śmietana jest ubita, kiedy po wyjęciu mieszadeł na środku utworzy się sztywny czubek.

Czy gęsta śmietana 36 się ubije?

Ubijamy tylko śmietankę 30% lub 36%, śmietanki z niższą zawartością tłuszczu nie ubiją się. Każda śmietanka musi spędzić w lodówce conajmniej kilka godzin, aby mogła się ubić. Ta, która będzie zbyt słabo schłodzona zwarzy się w trakcie ubijania.

Co to jest śmietana kremówka?

Śmietanka – produkt mleczny otrzymywany w procesie odwirowywania mleka surowego. … Śmietanki o zawartości 30-36% tłuszczu, potocznie zwanej kremówką, używa się do deserów i sporządzania bitej śmietany.

Z czego robi się śmietanę?

Śmietanę i śmietankę otrzymuje się przez odwirowanie mleka pełnego do znormalizowanej zawartości tłuszczu oraz poddanie jej pasteryzacji i homogenizacji. Pasteryzacja śmietanki przeprowadzana jest w temperaturze 93-95°C (momentalna) lub przez kilkanaście sekund w temperaturze 85°C.

Jak szybko ubić śmietanę?

Jak miksować śmietanę?

 1. Zacznij od najwyższych obrotów i miksuj około dwie minuty.
 2. Po tym czasie możesz dodać cukier puder, a następnie mieszaj dalej na średnich obrotach kolejne 2-3 minuty.
 3. Śmietana jest ubita, kiedy po wyjęciu mieszadeł na środku utworzy się sztywny czubek.

Jak ręcznie ubić śmietanę?

Śmietanę ubijamy ręcznie, za pomocą poręcznej i wygodnej trzepaczki. Cukier lub inne dodatki smakowe dodajemy dopiero pod koniec ubijania, kiedy śmietana ma gęstą konsystencję. Odpowiednio obita śmietana nie wylewa się z miski po odwróceniu jej do góry dnem.

Czy da się ubic mleko?

Mleka chudsze, zwłaszcza 0,5%, również można w pewnym stopniu ubić, jednak zwykle potrzeba do tego odpowiedniego sprzętu. Domowymi metodami może być trudno osiągnąć tak dobry efekt, choć odrobina piany zawsze się pojawi.

Jak zrobić bitą śmietanę z mleka roślinnego?

Wegańska bita śmietana

 1. Schłodzoną puszkę mleka kokosowego otworzyć i oddzielić twardy tłuszcz kokosowy od wody. Tłuszcz przełożyć do miski razem z cukrem pudrem, a wodę odlać i wykorzystać do koktajlu, owsianki lub budyniu.
 2. Do kokosowego tłuszczu dodać cukier puder i ubić na sztywną bitą śmietanę.

24 cze 2013