Kategorie:

Ile Robert Korzeniowski zdobył medali olimpijskich?

W których igrzyskach Polacy zdobyli najwięcej medali?

Najwięcej medali (32) Polska zdobyła na Igrzyskach w Moskwie w 1980, zaś najwięcej złotych medali (7) przywozili Polacy czterokrotnie z igrzysk w: Tokio, Monachium, Montrealu, oraz Atlancie.

Kto ma najwięcej medali olimpijskich w Polsce?

Jeśli chodzi o letnie igrzyska, to zdecydowanie liderem jest Robert Korzeniowski. To doskonale znany kibicom chodziarz, który brał udział w igrzyskach w Atlancie 1996, Sydney 2000 oraz Atenach 2004. Co ciekawe, na tych trzech edycjach wywalczył aż cztery złote medale olimpijskie.

Ile żon miał Robert Korzeniowski?

Robert Korzeniowski i jego trzy małżeństwa.

Kto był najwybitniejszym olimpijczykiem świata i ile zdobył medali?

Multimedaliści igrzysk olimpijskich – jest listą prezentującą multimedalistów igrzysk olimpijskich – zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i drużynowych. Obecnie w klasyfikacji prowadzi Michael Phelps, który zgromadził 23 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe medale.

Ile medali zdobyli Polacy na olimpiadzie?

Łącznie reprezentanci Polski zdobyli w historii we wszystkich dyscyplinach 23 medale. Zaledwie cztery z nich w poprzednim stuleciu: oprócz mistrzostwa olimpijskiego Wojciecha Fortuny, dwa z nich były dziełem łyżwiarzy szybkich. Pierwszy krążek w historii wywalczył kombinator norweski Franciszek Gąsienica Groń.

Kto jest najbardziej utytułowanym polskim olimpijczykiem?

Najbardziej utytułowanym polskim olimpijczykiem na zimowych igrzyskach jest Kamil Stoch, który zdobył trzy złote medale i jeden brązowy. Największą liczbę medali wszystkich kolorów wywalczyła natomiast Justyna Kowalczyk, w dorobku której znalazło się pięć medali, w tym dwa złote.

Robert Korzeniowski/Wiek

Kto zdobył najwięcej medali podczas zimowych igrzysk olimpijskich?

Kto zdobył najwięcej medali olimpijskich w skokach narciarskich?

Najwięcej medali olimpijskich zdobyli Norwegowie, w dorobku których jest 36 medali – 12 złotych, 10 srebrnych i 14 brązowych. Trzykrotnie zdarzyło się, że całe podium danej konkurencji zajmowali reprezentanci tego samego kraju.

Ile medali zdobyli Polacy na olimpiadzie w Berlinie?

Medale dla Polski (6)

Ile medali zdobyli polscy zapaśnicy na igrzyskach olimpijskich w Atlancie?

Bohaterami reprezentacji byli polscy zapaśnicy, którzy odnieśli największy sukces w historii startów olimpijskich, zdobywając 3 złote medale.

Kto z Polaków zdobył najwięcej medali na letnich igrzyskach olimpijskich?

Ponad trzy medale na igrzyskach zdobyli też szablista Jerzy Pawłowski, florecista Witold Woyda oraz w sportach zimowych Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch i Adam Małysz.

• Irena Szewińska ma najwięcej medali igrzysk spośród polskich sportowców (fot. …
  • Vera Caslavska zdobyła siedem złotych medali na igrzyskach (fot.

Jakie medale zdobyli Polacy na igrzyskach olimpijskich?

Łącznie w 24 startach na zimowych igrzyskach olimpijskich Polacy zdobyli 23 medale – 7 złotych, 7 srebrnych i 9 brązowych. Najbardziej utytułowanym polskim olimpijczykiem na zimowych igrzyskach jest Kamil Stoch, który zdobył trzy złote medale i jeden brązowy.

Ile Korzeniowski ma lat?

Czym się zajmuje Robert Korzeniowski?

Robert Marek Korzeniowski (ur. 30 lipca 1968 w Lubaczowie) – polski lekkoatleta, chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy, były rekordzista świata w chodzie sportowym, najbardziej utytułowany polski sportowiec pod względem zdobytych tytułów mistrza olimpijskiego.