Kategorie:

Do czego służy lampa Bioptron?

W jakiej odległości trzymać lampę Bioptron?

Naświetlany fragment skóry musi być odsłonięty, lampę przystawia się na odległość 5-10 centymetrów od ciała, a pacjentowi w trakcie naświetlań nie powinien towarzyszyć żaden dyskomfort.

Na co pomaga lampa Bioptron?

Lampa Bioptron znajduje szerokie zastosowanie w rehabilitacji. Pomaga w przypadku schorzeń reumatologicznych, bólach kręgosłupa, urazów i kontuzji narządu ruchu, zmian skórnych oraz wspomaga gojenie się ran. Wykazuje działanie przeciw starzeniowe, dlatego stosuje się ją w kosmetyce.

Kiedy stosować lampę Bioptron?

Bioptron to lampa wytwarzająca lecznicze, spolaryzowane światło. Dzięki swoim właściwościom coraz częściej wykorzystywana jest w rehabilitacji….Bioptron wykorzystywany jest to leczenia m.in.:

 • wysypki – pieluszkowe zapalenie skóry,
 • zapalenia żył,
 • nawracających infekcji,
 • zmian skórnych np. atopowego zapalenia skóry.

Czy warto kupić lampę Bioptron?

Terapia światłem lampą medyczną firmy Bioptron ma pomagać na dziesiątki schorzeń. … Dalej wymieniane są właściwości tego typu lamp: wzmacnia układ odpornościowy, regeneruje, leczy zwyrodnienia, wszelkie bóle, skurcze, stłuczenia, zerwania, zapalenia, goi rany, a nawet infekcje skórne u noworodków.

Czy lampa Bioptron pomaga na zatoki?

lampa Bioptron ma także pozytywny wpływ na zatoki – zaleca się naświetlanie zatok lampą Bioptron szczególnie podczas leczenia przewlekłego zapalenia zatok.

Gdzie można wypożyczyć lampę Bioptron?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, lampę Bioptron udostępniamy w dwóch opcjach – w MediStuff można zarówno zakupić sprzęt marki Zepter, jak i również go wypożyczyć.

Czy Bioptron leczy?

Bioptron skutecznie leczy trądzik, wypryski, łuszczycę skóry, AZS (atopowe zapalenie skóry), czy opryszczkę wirusową. Doskonale sprawdza się również w zmianach skórnych spowodowanych różnymi wirusami.

Przy jakich schorzeniach najczęściej wykorzystywana jest terapia lampa Bioptron u niemowląt?

Lista chorób i problemów skórnych, które pomaga leczyć lampa Bioptron, jest długa. Bioptron skutecznie leczy trądzik, wypryski, łuszczycę skóry, AZS (atopowe zapalenie skóry), czy opryszczkę wirusową.

Czy lampa Bioptron opala?

Naświetlanie nie wywołuje zaczerwienienia ani opalenia skóry, nie stanowi też zagrożenia dla oczu. Ma niską gęstość energii, nie powoduje efektów ubocznych i jest całkowicie bezpieczne. Wpływ stosowania lampy Bioptron na organizm: … pomaga wyzwolić własny potencjał leczniczy organizmu .

Jaki kolor lampy na zatoki?

Lampa sollux to urządzenie emitujące promieniowanie podczerwone. Światło, docierając w głąb tkanek, poprawia ukrwienie, zmniejsza napięcie mięśni, a także łagodzi ból w naświetlanym miejscu. Czerwone światło lampy przyspiesza gojenie się ran oraz ma właściwości przeciwzapalne.

Do czego służy lampa na podczerwień?

Lecznicze działanie lampy z podczerwienią można wykorzystać do walki z bólami i problemami różnego pochodzenia, a w szczególności: podczas bólu głowy, zatok, ucha, gardła, nosa; w leczeniu zmian trądzikowych; … w leczeniu stłuczeń i bóli reumatycznych.

Czy można wypożyczyć lampę Bioptron?

Usługi wypożyczenia Lampy świadczymy na terenie całej Polski Po dojściu do tkanek energia światła wspomaga proces biostymulacji (co oznacza, że w pozytywny sposób stymuluje różnorodne procesy biologiczne w organizmie a tym samym wzmaga funkcje organizmu).

Gdzie można wypożyczyć kule Kielce?

W wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego ALFA-MED znajdziecie Państwo między innymi łóżka, wózki inwalidzkie, materace przeciwodleżynowe, koncentratory tlenu, ssaki, akcesoria ułatwiające kąpiel osoby niepełnosprawnej, kule i laski, ortezy, chodziki i inne.

Czy lampa Bioptron leczy zatoki?

lampa Bioptron ma także pozytywny wpływ na zatoki – zaleca się naświetlanie zatok lampą Bioptron szczególnie podczas leczenia przewlekłego zapalenia zatok.

Co można naświetlać lampa Bioptron?

Światło spolaryzowane – lampa BIOPTRON – wskazania

 • stopa cukrzycowa,
 • leczenie odleżyn,
 • owrzodzenia podudzi,
 • rany oraz blizny pooperacyjne, oparzeniowe, po urazach,
 • otarcia, stłuczenia,
 • skręcenia stawów,
 • krwiaki,
 • stany przeciążeniowe (łokieć tenisisty, łokieć golfisty),

Ile kosztuje lampa Bioptron?

Lampa Bioptron, której cena jest najniższa to urządzenie mniejsze i bardziej poręczne, dostępne w kilku wariantach, których cena waha się w granicach od 2000 do 4000 złotych.