Kategorie:

Czym Nawozic astry?

Z czym sadzić astry?

Astry w ogrodzie najlepiej prezentują się w większych skupiskach, najlepiej w otoczeniu wyższych roślin, które dodatkowo chronią ich łodygi przed wiatrem. Mniejsze odmiany krzewiaste sięgające 20-40 cm warto jest sadzić również na skraju rabaty, jako kolorowy pas oddzielający od trawnika.

Czym pryskać astry?

Zarówno do oprysków, jak i podlewania można zastosować preparaty ekologiczne, np. Biosept lub Bioczos bądź fungicydy chemiczne: Rovral Flo lub Sarfun. Dokładne stężenia roztworów oraz częstotliwość oprysku podane są na dołączonych do preparatów etykietach.

Jaką ziemię lubia astry?

Stanowisko i podłoże dla astrów Astry cenią sobie zazwyczaj gleby o średniej żyzności, zbyt ubogie stanowiska można wzbogacać dodatkiem kompostu. Aster gawędka (Aster amellus) i aster chiński (Callistephus chinensis) przykładają natomiast wagę do zawartości wapnia i zadowalają się nawet ubogimi miejscami.

Jak przesadzać astry?

Rozmnaża się je poprzez podział rośliny. Dokonujemy tego w okresie wiosennym, najlepiej w kwietniu bądź maju. Aby je rozmnożyć należy wykopać bryłę korzeniową, podzielić i posadzić w wybranym miejscu. Marcinki mogą rosnąć na jednym miejscu nawet kilka lat.

W jakich odstępach sadzić astry?

Zapamiętaj! Odmianom wysokim powinniśmy zapewnić podparcie. Odległość pomiędzy roślinami, jaką musimy zachować, sadząc astry jest uzależniona od ich wysokości. Astry wysokie sadzi się w rozstawie 80 x 80 cm, astry średniowysokie – w rozstawie 50 x 50 cm, a astry niskie w rozstawie 20 x 20 cm.

Gdzie sadzić astry?

Jakie wymagania mają astry. Astry należy sadzić w żyznej, lekkiej, przepuszczalnej glebie, na stanowiskach słonecznych i przewiewnych. Wymagają intensywnego podlewania, inaczej łatwo gubią dolne liście i wyglądają nieestetycznie. W sezonie, zwłaszcza w trakcie wzrostu, astry wymagają intensywnego nawożenia.

Jak dbac o astry?

Odległość pomiędzy roślinami, jaką musimy zachować, sadząc astry jest uzależniona od ich wysokości. Astry wysokie sadzi się w rozstawie 80 x 80 cm, astry średniowysokie – w rozstawie 50 x 50 cm, a astry niskie w rozstawie 20 x 20 cm.

Kiedy przycinać astry?

Aby nasze astry miały ładny pokrój i dobrze się rozkrzewiały, należy je regularnie przycinać. Marcinki przycinamy po kwitnieniu, a także w czerwcu i w połowie lipca. Skracanie pędów przyczynia się do zagęszczania rośliny, a także do bardziej obfitego kwitnienia.

Czy astry można siać do gruntu?

Tylko niektóre rośliny kiełkują w zimnej ziemi, a ich siewki znoszą przymrozki. Większość wymaga ciepła. Dlatego na przykład siejąc do gruntu astry i cynie, ryzykujemy, że zniszczy je majowy przymrozek (lepiej na grządki wysadzać ich rozsadę).

Jak Rozmnozyc astry?

Jest bardzo proste, wystarczy wiosną (najlepiej w kwietniu lub maju) wykopać całą bryłę korzeniową i podzielić ją, nawet przy pomocy szpadla, na mniejsze części, po czym każdą z nich posadzić oddzielnie. Marcinki mogą rosnąć w jednym miejscu przez kilka sezonów.

Kiedy pikuje się astry?

Siewka w fazie dwóch- trzech liści nadaje się do pikowania. Nim młode rośliny trafią na miejsce stałe muszą zostać zahartowane. Rozstawa wysadzanych roślin uzależniona jest od wysokości konkretnej odmiany. Formy karłowe wysadzamy zachowując odstępy w granicach 20 x 25-30 cm, a formy wyższe 20 x 40 cm.

Kiedy sadzić marcinki?

Kiedy sadzić marcinki? Najlepszą porą na sadzenie astrów w ogrodzie jest wiosna (kwiecień – maj), jeśli posiadasz sadzonki marcinków. Nawet małe sadzonki należy sadzić po 2 – 3 na m2, chyba że to najmniejsze odmiany krzaczaste, wówczas można sadzić je w większym zagęszczeniu.

Kiedy sadzić astry do gruntu?

Najlepszy termin do wysiewu kwiatów jednorocznych, takich jak astry i cynie, ale też aksamitki czy floksy, to połowa marca. Nasiona wysiewamy do ciepłego inspektu, skrzynek lub innych pojemników w domu, a po 15 maja, gdy podrosną, wysadzamy je na miejsce stałe.

Jak sadzić astry jesienne?

Odległość pomiędzy roślinami, jaką musimy zachować, sadząc astry jest uzależniona od ich wysokości. Astry wysokie sadzi się w rozstawie 80 x 80 cm, astry średniowysokie – w rozstawie 50 x 50 cm, a astry niskie w rozstawie 20 x 20 cm.

Kiedy przycinać Rudbekie?

Wiosną, gdy wybudzają się z zimowej drzemki, najlepsze chwile mają już zdecydowanie za sobą, a u ich podstaw wyrastają nowe łodygi, którym trzeba udostępnić miejsce do rozwoju. Wiosna to najlepszy czas na usunięcie starych pędów.

Czy obcinać sasanki?

Jesienią nie trzeba, a nawet nie należy obcinać liści, ani pędów kwiatowych. Dzięki temu sasanki przezimują bezpiecznie.